Otomatik Bagaj Açma (Vectra C)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaman zaman araçlarda gördüğümüz ve kimisi mekanik olan kimisi de elektronik olan ve spesifik ihtiyaçlara cevap veren bir donanım olarak bunu kendi aracım için de yapmayı düşünüyorum..Altta kendi aracımın bagaj açma kilidini ve (lazım olursa) kilidin tutunduğu tırnağı paylaştım...Bir de olmasını istediğim gibi örnek bir video paylaştım...Bu video forumumuzdan bir abimize ait..Elinden geldiğince yardımcı oldu sağolsun ama onun aracındaki kilitten boşandıran bir motor..Bendeki ise kilidi açıyor ama boşandırmıyor..

passat 3b otomatik açılır bagaj kapağı - YouTube

Bagajı açtığımda, kilit mekanizmadan boşandırılıyor ama serbest kalmasına izin vermiyor..Bagajı açmak için, bagaj açma düğmesine basmak gerekiyor...Benim istediğim ise; kumandadaki bagaj açma tuşuna bastığımda, bagaj kapağının kendi kendisine açılması...Bunun için gereken parçalar nelerdir,aracımda neyi değiştirmem gerekir,kaldırma pistonları yeterli midir gibi işin teknik kısımlarına dair bilgi istiyorum...Eğer parça konusunda çıkmacılarla iletişim kurulursa ya da kuran olursa; bendeki çıkacak parçalar ile takas yapabilirim..Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhteşem değişik yapalım hemen :)
bizim bagaj kapakları basılı tutarak açılıyor pistona elektrik veririz(tabi pistonlar elektrik ilemi çalışıyor anlamadım) bagaj kilidinden de basılı tutma kısmı nolur bilemem ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mesajlardan anladığım kadarıyla Vectra C lerin bagaj kapağını açmak için kumandadaki açma tuşuna basmak yeterli olmuyor, tuşa bastıktan sonra bagaj kapağını açabilmek için bagaj kapağındaki açma düğmesine de basmak gerekiyor, yani kumandadaki tuş sadece kilitli konumdaki bagaj kilitini açık konumuna getirmeye yarıyor. Bu durum bagaj kilit mekaniği ile ilgili bir durum olduğuna göre kilit mekanizmasında değişiklik yapmak şart. Eğer Passat bagaj kilit mekanizması Vectra'ya uyarsa komple kilit değişimi yapılarak bu sorun halledilebilir. Sorun kilitte değil de sadece amortisörlerde olsaydı çaresi daha kolaydı.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen söylediğin gibi Savaş Abi.. Bu durumda bagaj kilit mekanizmasını değiştirirsek, benim araçta yine kapağın yukarı kalkması sağlanamayacak..Çünkü, bagaj kapağı normalden ağır (OPC Line spoiler ve reflektör sabitleyicisi yüzünden) bu yüzden yüksek newtonlu piston gerek...İnsignialarda var bu sistem ama onların da yedek parçaları ya da çıkmaları çok yüksek...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhteşem değişik yapalım hemen :)
bizim bagaj kapakları basılı tutarak açılıyor pistona elektrik veririz(tabi pistonlar elektrik ilemi çalışıyor anlamadım) bagaj kilidinden de basılı tutma kısmı nolur bilemem ?

Bence de çok güzel ama kilit sıkıntılı..Üstelik pistonlar da yaylı olmadıklarından..Nette bir linkte universal kit buldum..Fakat daha orjinal birşeyler bulursam el atacağım....

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten coğu arabada o Bagaj açma yerine basınca (siz kaldırmadan sadece basarak) açılıyor diye biliyorum Ha bide Bizim pejo 407 de bagaj düğmesi var sadece dediğniz gibi kilidi açıyor açmıyor ve kapatmıyor sadece kaldırmış oluyorsunuz. Bence bunun için elektrik Gerekli.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır tam olarak öyle değil.bagaj düğmesine bastığımızda kilidi eletronik olarak açıyor fakat bagaj kapağının tam yukarı kalkması planlanıyor bu düşüncede

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trakya dan bir abiyle irtibata girdim..Sağolsun ilgileniyor..Durumdan haberdar edeceğim..