Opelin Kazığı ve GM Müş. Hiz. Terbiyesizliği!

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opelin Kazığı ve GM Müş. Hiz. Terbiyesizliği!

10 gün içinde hakem heyetine gideceğim.desteğiniz için gerçekten teşekkürler

Emir01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca hazır konu acilmisken tum forum uyelerinden su linki incelemelerini rica ediyorum fazla odeme yapmışsanız geri alabilirsiniz. Bugün bu konu benim yarama tuz bastı. Arkadasıma  saat almıştık tam 2 aydır tamirden gelmedi saat bende bugün bu konular hakkında araştırma yapmıştım sizlere de faydası olsun. : :)

http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=12&pID=83

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Bundan 4 yıl kadar önce VAG grubunda buna benzer bir olay yaşanmıştı ve bir arkadaş Doğuş Oto'yu mahkemeye verip -o zamanın parasıyla- eksik donanımlar için 900 tl almıştı... Biraz uğraştırdı ama sonunda buldum, farklı bir platform olduğu için reklam olmaması adına özelden bu konunun linkini yolluyorum., mutlaka inceleyin..
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.verdiğiniz linki inceledim.sorun benimkiyle neredeyse aynı.adam davayı kazanmış.önce hakem heyeti eğer çözüm olmazsa mahkeme yolu göründü bana.bu davayı emsal olarak gosterebilirim bile belki de.neticede o adama da var diye sattıkları özellik çıkmamış ve adam davasını kazanmış.Var diye satılan şey araçta çıkmıyorsa bunun adı dolandırıcılıktan başka birşey değildir..

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel yine iyi sanmayin ki diger markalar satis sonrasinda iyiler... bmw de de durum ayni.. bmw sadece 60 bin km garanti veriyor musteri iliskileri ona keza yarm yamalak...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gök link' Alıntı:
opel yine iyi sanmayin ki diger markalar satis sonrasinda iyiler... bmw de de durum ayni.. bmw sadece 60 bin km garanti veriyor musteri iliskileri ona keza yarm yamalak...

şu Bmw lerden biraz detaylı bahsetsen ya.. Belki merak edenler falan vardır  ;)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote pid='6169' dateline='1355352964']
şu Bmw lerden biraz detaylı bahsetsen ya.. Belki merak edenler falan vardır  ;)
[/quote]
o konu aklimda:) sadece pc basina gececek bi zaman bulmam lazim inan suan bile isteden cepten yaziyorum:(

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bencede hakkınızı sonuna kadar arayın.Birde şu var nasıl olur da kendi sattıkları aracın özelliklerini bilmezler?

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahsedilen aracın kataloğunda aracınızın donanımında kol dayama yazıyorsa haklısınız tabi satış sözleşmesinde eğer opel tek taraflı aksam ve aksesuarlarda değişiklik yapar ibaresi var ise opel haklı çıkar. ama bayi size bu aracı satarken kol dayamalı diye sattığı için bayiyi şikayet etmeniz daha mantıklı olacaktı ama keşke aracı teslim almasaydınız,,,

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun
Kitapçıklarda ve satış sözleşmesinde "Opel istediği özelliği çıkartıp takma hakkını kendinde saklı tutar" adlı ibare yazıyor.
Bu durumda yasal olarak sonuç alamayabilirsiniz, sizde ki sıkıntı satış temsilcisinin yanlış yönlendirmesi
Öncelikle konuyu tekrar bayiniz ile görüşüp müşteri memnuniyeti adı altında kol dayama apartını taktırmalarını isteyebilirsiniz
ondan sonra yasal sürece başvurabilirsiniz ama bahsettikleri ibareye göre istedikleri an, ya da tedarik sürecine göre
bazı donanımlarda değişiklik tek taraflı olarak yapılabiliyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Geçmiş olsun
Kitapçıklarda ve satış sözleşmesinde "Opel istediği özelliği çıkartıp takma hakkını kendinde saklı tutar" adlı ibare yazıyor.
Bu durumda yasal olarak sonuç alamayabilirsiniz, sizde ki sıkıntı satış temsilcisinin yanlış yönlendirmesi
Öncelikle konuyu tekrar bayiniz ile görüşüp müşteri memnuniyeti adı altında kol dayama apartını taktırmalarını isteyebilirsiniz
ondan sonra yasal sürece başvurabilirsiniz ama bahsettikleri ibareye göre istedikleri an, ya da tedarik sürecine göre
bazı donanımlarda değişiklik tek taraflı olarak yapılabiliyor.
teşekkürler.ben bayiyle bu konuyu görüştüm.kesinlikle takamayacaklarını söylediler.paranızla taktırın dediler.adamlar çok cimri.o bahsettiğiniz uyarı evet haklısınız yazıyor.ancak onu yazmak onları tamamen haklı çıkartmaz diye düşünüyorum.bir düşünün araba satın aldınız ve aracınız geliyor bir baktınız direksiyon simidi yok.biz bu uyarıyı yazdık paranla alacaksın deseler ne kadar saçma olurdu dimi?ha kol dayama ha direksiyon simidi neticede istediği parçayı çıkartıp takma hakkı varsa yandık demektir.insanlar araçları o kataloglara göre alıyor.şimdi cosmo donanımda AFL far çıkmasa kim tepki göstermezdi?