opel zafira ile meriva arasında kaldım yardım

mustafa55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
megan 1 aracım var satıp saha uzun yola uygun bir arac almak istiyordum 8 aylık bir bebeğim var o yüzden bagaj önemli benim için
bir arkadasım da zafira 2000 model 1.8 comfort var takas düşünüyoruz hoşuma da gitti geniş yola hakimsiniz bagaj koltuklar yatınca pikap gibi oluyor tamda istediğim gibi fakat model yılı beni düşündüruyor araç 190 binde hadi bende 100 bin yaptım olacak 300 bin falan yani 5 sene sonra o arabayı satabilirmiyim o halde
2. secenekde meriva, zafira kadar geniş olmasa da modelli olacak parça fiyatlarına baktım megan 1 gibi fiyatları aşağı yukarı
meriva dan da eniştem de var bagaj hariç memnun
velhasıl ya bagaj diye ileride nispeten satma sorunu yaşayacağım zafira mı
yoksam modelli diye meriva siz olsanız ne yapardınız
(gönlümde zafira dan yana :D)

nyaradanakul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende meriva A var gayet memnunum.2004 1.6. tek sorunu direksiyon tıkırtısı.ama çok önemli değil .opellerde kronik. zafira 7 kişilik.çok kalabalık aile iseniz obaşka.meriva hem yakıtta hemde yedek parçada yerli araba gibi.iki yılda tek sorun çıkarmadı.tabi periyodik bakımlarını ihmal etmezsen.

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meriva A kasa şişirilmiş Corsa c gibi Corsadaki kronik sorunlar ondada var B kasa ise ters açılan arka kapıları handikap, Zafira ise MPV sınıfında Astra temelli geniş bir araçtır. Uzun yol için iyidir, bagaj sıkıntısı olmaz ayrıca bebeğin tüm eşyalarını taşıyabilirsiniz.

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 7 yıl kadar europa kullandıktan sonra geniş hacimli araç arayışına girmiştim... araştırmalar tavsiyeler sonucu zafirayı tanıdım Allah nasip etti 6 ay önce 2005 1.6 comfort olarak aldım gayet memnunum... parçaları astra ile uyumlu vede ekonomik, lpg de performansı iyi... kışı güzel çıkardı maşallah.. yaza samsuna doğru giderken bide uzun yolda deniycem Allah nasip ederse...

mustafa55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model zafira olsa hiç düşünmem beni sıkıntıya sokan 2000 model zafira nin 2. El durumu hani bende 3 5 sene kullansam sonra satmak için sıkıntı çeker miyim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu sınıf araçlar arasında Zafira'yı tek geçerim. Hele hele 1.8 olanlar için çok iyi yorumlara şahit oluyorum. Nedense Meriva'ya ustalarımız biraz soğuk bakıyorlar. Her iki aracı da denemediğim için fazla bir yorum yapamam, her iki aracın da içi bana göre ferah, bagaj genişliği ve koltuk sayısı bakımında Zafira epeyce öne çıkıyor. Astra'yı satarsam Zafira peşine düşerim.

mustafa55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki kronik sıkıntısi var mıdır alırken neresine dikkat etmek lazım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zafira, Astra G ile uyumlu bir mekaniğe sahipmiş, o nedenle yedek parça sıkıntısı yaşanmaz, belli bir kronik sorunu olduğunu duymadım, yalnız alırken ruhsatta yazan koltuk sayısına dikkat edilmeli. Bu araçlarda koltuk sayısı 7'dir, ruhsatta 5 kişi yazarda TÜV'de sorun çıkıyor. Bir de mümkünse 1.8 cc lik motorlu olanlar tercih edilmeli.

mustafa55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son bir soru daha sahibinden de gezerken 1.8 otomatik olan bir ilan var ankara da otomatik alınır mı o araç

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Neden alınmasın, ben de ilk tercih olarak 1.8 otomatiği tercih edeceğim. Otomatik şanzumanı haksız yere, yerden yere vuranlar manuel şanzumanın da arıza yapabileceğini çabuk unutuyorlar ;)