opel vectra b stop ediyor

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam herkese.

Aracım 2001 model opel vectra cdx 2.0 manuel vites.Lpg'li 150.000 km.de.Aracımın sorunu bazen sabahları ve akşamları özellikle motor soğukken 5-10 sn çalışıyor ve stop ediyor.Bazen de stop edecekmiş gibi oluyor ve rölantisi çok dengesiz şekilde düşüyor ve artıyor.Motor sıcakken kesinlikle hiç bir sıkıntı yok.yaklaşık 6-7 saat sonra ilk çalışma esnasında oluyor.Aracın rölanti ayarlayıcısını,oksijen sensörünü,buji kablosunu ve vakum hortumunuda orjinali ile değiştirdim.Boğaz kelebeğini temizlettim.Tech2 cihazına defalarca bağlattım.Herhangi bir arıza veya motor arıza ışığı yanmadı yanmıyor.Şubat ayında sıfır BRC marka tüp taktırdım.Tüpte aynı sıkıntı yok.Özellikle benzinde oluyor ve lpg'ye geçene kadar yolda ilerlerken tekliyor araba.Yakıt sarfiyatı lpg.de ş.içi 0,33-0,35 kuruş arası yakıyor.Ve benzinden lpg'ye geçene kadar yaklaşık 2-3 dk içerisinde geçiyor o esnada bile acayip benzin sarfiyatı var.15 günde 40 liralık benzin alıyorum.Sürekli benzini çeyrek deponun üzerinde tutuyorum.Birçok kez aracı yetkili ve özel servise baktırdım ama sorun çözülemedi.Hava akış debimetresini geçen haziran ayında yan sanayi taktırmıştım.Ondan olabilirmi veya ondan olsa arıza lambasını yakmaz mı.Forum'da bir arkadaş temperatür sensörü (soğutma suyu sıcaklık sensörü) arızalı olabilir demişti.

Arkadaşlar öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.Saygılar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızı lpg de stop ederken manifolta bağlı gaz hortumlarında gaz birikmesi olur.siz aracı sabah benzinde çalıştırırken o hortumlarda kalan gaz ve benzin birlikte motora gidince tekleme, rölantide titreme ,stop etme vs.sorunlar olabiliyor denemek için aracınızı park etmeden 5 dakka önce benzinde çalıştırın stop edin sabah çalıştırdığınızda rölantide sorun yoksa problem anlattığım sebepledir.çözüm için ben bişey yapmadım 5-6 ay sonra düzeldi tamamen

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Tolga Bey ;

Daha önce dediğinizi yaptım.1 hafta benzinle kullandım.Bazen oldu bazen olmadı.Sorun bir türlü çözülemedi.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
benim araçta stop ediyordu lpg nin 2.enjektörüne elektrik gelmiyordu ama seninki benzin diyorsun biraz tuhaf

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet lpg'de yapmıyor.Özellikle benzinde oluyor.Lpg'ye geçince araba düzeliyor.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
elektrikle alakalı olma ihtimalinin yanında ateşleme sisteminden kaynaklanan bir noktadır.

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektrikle alakalı olma ihtimalinin yanında ateşleme sisteminden kaynaklanan bir noktadır.

Elektrik veya ateşleme sisteminde sıkıntı olsa sürekli yapması gerekmezmi.Bazen oluyor bazen olmuyor.Hiçbir şekilde tech2 de arıza kodu yok ve motor arıza ışığı yanmıyor.Motor çalıştıktan 5-10 dk sonra bir daha böyle birşey olmuyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emilen hava sicaklik sensoruna baktirdinmi???
sonucta yakit zengin veya fakir karisimini o ayarliyor buda yanlis veri olursa bogar stopa kacar..hatayi burda ara kolay gelsin