Opel Vectra B stop etmeye başladı

melih0660

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm Arkadaşım bende de cdx 2000 motor ve model var beim de arabam yoruldugu zaman şehir içinde özellikle depriyaja basınca /(ışıkta duracan da )araç stop ediyor sonra kontagı kapatıp araç ışıklarının sönmesine mütakip çalıştırıyorum.belli bir zaman sonra tekrarlıyor.bazende arıza lambasını yakıyor.(AMA ARAÇ SOGUKKEN BİŞEY YOK):(
Valla ben hortumu hallettikten sonra tam düzeldi dedim ama ondan değilmiş.Bugün yolda giderken araba bir anda irkildi ve arıza ışığı yandı.Hemen sağa çekip stop ettim bir müddet marş basmadı.3-5 dakika sonra tekrar çalıştırdım bu sefer çalıştı.Eve geldiğimde araba garajda 3 saat kadar bekledi sonra çalıştırdım tam trafiğin ortasında stop etti.Çalıştırdım zar zor arıza ışığı yanık bir şekilde gideceğim yere kadar gittim sonra araç durduğu yerde gaza yüklendim tam 4500 devirde elektrik kesmeye başladı araç bu da tabiki eksantrik devir sensöründen kaynaklanıyor.Halbuki daha 3 hafta oldu değiştireli neden böyle yapıyor anlamıyorum bide araç irkilirken gaz ışıkları sönüyor sonra tekrar gaza geçiyor.Daha öncede eksantrik devir sensörü arızası yaşadım ama hiç böyle bir şey yapmadı.Bence sende arıza ışığı yandığında araç durduğu yerde gaza kökle devir saati 4500 de elektirk kesiyorsa ondandır.