Opel Vectra B stop etmeye başladı

melih0660

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2-3 gündür aracimda stop etme sorunu baş gösterdi.İlk başta araç tekledi ve arıza lambası yandı sağa cekip kontagi kapatip tekrar çalıştirdim lamba söndü ve araçta hersey normaldi sonraki gün şehir icinde giderken kasise geldim ve debriyaja basınca stop etti arac tekrar calıştırmayı denedim calişmadi ve 1 - 2 dakika bekledim sonra calisti yine hersey normaldi ve bugün arac 2 kere olduğu yerde stop etti.Stop etmeden önce arıza lambasi yaniyor ama calistirinca hersey normalmis gibi cekiste veya devirde hicbir sıkınti olmadan devam ediyor.1 hafta kadar önce eksantrik devir sensörünü değiştirdim.Sorunu cok araştirdim krank devir sensörü hava debimetresi boğaz kelebeği gaz kelebeği egr valfi ve rölanti ayarlayicisi gibi sorunlarla karşılaştım.Bu gaz bogaz kelebegi temizlemesi nasil oluyor egr valfide temizleniyormuş herhalde lütfen yardımcı olun yarin yola cikicam 130 km gidicem sıkıntı olmasindan ve kaza yapmaktan korkuyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Aynen bahsettiğiniz parçalardan dolayı olabiliyor. Kendim de rölanti ayarlayıcı ve boğaz kelebeği yüzünden yaşadım bu sorunu.

Tüm ustalar her iki parçayı da söküp temizleyebiliyorlar, çok bir şey tutacağını da sanmam.

melih0660

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım fazla bişey tutmaz gerçekten kafayı yedim sürekli arıza çıkıyor. Çok teşekkür ederim cevabınız için

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine Vectra B, yine sorun yine problem..
Geçmiş olsun..

melih0660

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Valla bıktım artık korkmadan yola cıktığımı hatırlamıyorum. Sürekli problem var araçta degistirmedigim parca kalmadı. Bu arada konuyla ilgili başka çözümlar varsa yazarsaniz çok memnun olurum arkadaşlar.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:44 ----------

http://hizliresim.com/KlWdNJ

Arkadaşlar resimde görülen yerde 1-1.5 cm kadar bi yırtık oluşmuş bugün farkettim.Budan sıcak hava girdiği için stop edebilir mi.Birde acayip yağlıydı içi bu normal mi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yine Vectra B, yine sorun yine problem..
Geçmiş olsun..

Ahmet ben 11 senedir Vectra B kullanıyorum şimdiye kadar en ufak bir sorun yaşamadım. Sorunların kaynağı araçlar mıdır yoksa zamanında bakımını yaptırmayan (hatta motor kaputunun açıldığı yeri dahi bilmeyen) sürücüler midir? ;)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:34 ----------

.......Arkadaşlar resimde görülen yerde 1-1.5 cm kadar bi yırtık oluşmuş bugün farkettim.Budan sıcak hava girdiği için stop edebilir mi.Birde acayip yağlıydı içi bu normal mi?

Bu yırtık yer aracın düzensiz çalışmasına neden olur.

melih0660

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ben 11 senedir Vectra B kullanıyorum şimdiye kadar en ufak bir sorun yaşamadım. Sorunların kaynağı araçlar mıdır yoksa zamanında bakımını yaptırmayan (hatta motor kaputunun açıldığı yeri dahi bilmeyen) sürücüler midir? ;)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:34 ----------

Bu yırtık yer aracın düzen
siz çalışmasına neden olur.

Savaş abi daha önce foruma kayıt olmuştum ama üyelik silinmiş yine sana özelden bir kaç kez soru sormuştum yanıtlamiştin cok tesekkur ederim.Abi yırtik yeri bugün farkettim ve muhtemelen daha öncede vardı.Son 3 gündür stop etmeye başladı arıza lambası yaniyo stop ediyo ve sonra zar zor çalışıyor tekrar stop edip çalıstirdiğimda sanki hicbir sorun yokmus gibi yürumeye devam ediyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi daha önce foruma kayıt olmuştum ama üyelik silinmiş yine sana özelden bir kaç kez soru sormuştum yanıtlamiştin cok tesekkur ederim.Abi yırtik yeri bugün farkettim ve muhtemelen daha öncede vardı.Son 3 gündür stop etmeye başladı arıza lambası yaniyo stop ediyo ve sonra zar zor çalışıyor tekrar stop edip çalıstirdiğimda sanki hicbir sorun yokmus gibi yürumeye devam ediyor.

Hortumun içinde yağlanma var demişsin, yırtıktan dolayı sıcak/soğuk dengesi bozulup yağlanma artmış olabilir. Eski nesil araçların yağ kapağında çamurumsu bir tabaka oluşmasının nedeni mevsimsel ısı farkıdır.
Şu an için hortumu değiştirme imkanın yoksa; hortumu sök, içini balata spreyi veya ıslak mendille temizle, yırtık yeri sağlam bir bantla izole et. Eminim aracın çalışması fark edecektir.

melih0660

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hortumun içinde yağlanma var demişsin, yırtıktan dolayı sıcak/soğuk dengesi bozulup yağlanma artmış olabilir. Eski nesil arabların yağ kapağında çamurumsu bir tabaka oluşmasının nedeni mevsimsel ısı farkıdır.
Şu an için hortumu değiştirme imkanın yoksa; hortumu sök, içini balata spreyi veya ıslak mendille temizle, yırtık yeri sağlam bir bantla izole et. Eminim aracın çalışması fark edecektir.
Abi hemen deniycem saģolasın.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam hortumu değiştiririm,artı boğaz temizliği artı kamşaft üstü kapaktan boğaza giden hortumları temizler artı karterden gelen hortum temizliği