Opel Vectra B stop etmeye başladı

melih0660

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bugün Savaş abinin dediği gibi tam olmasada orayı geçici olarak kapattım araç hiç stop etmedi yarın detaylı bir temizlik yapıcam inşallah hortumu da değiştiricem yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakımsızı süründürür.
Piyasadaki Vectra B'lerin %95'i bakımsız.
Bakımlısına piyasanın 2-3bin fazlası para isteniyor.

Bakımsız bir Vectra B adamın ocağına resmen incir ağacı eker, o konuda çok haklısın, bakımsız Vectra oranı ise biraz abartılı olmuş. Vectra B lerin orijinal parçaları çok kaliteli oluyor ama fiyatları bizim kesemize göre halen pahalı seviyelerde. Kalitesiz, ucuz yan sanayi malzemelerle ayakta tutulmaya çalışılan Vectra B sahibini her zaman üzer. Kurcalanmamış, orijinalliği korunmuş bir Vectra B 2.0 ise kaç yaşında olur ise olsun tadından yenmez. (Facebook da Vectra B gurubuna bir göz atarsan ne dediğim daha iyi anlaşılır)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakımsız bir Vectra B adamın ocağına resmen incir ağacı eker, o konuda çok haklısın, bakımsız Vectra oranı ise biraz abartılı olmuş. Vectra B lerin orijinal parçaları çok kaliteli oluyor ama fiyatları bizim kesemize göre halen pahalı seviyelerde. Kalitesiz, ucuz yan sanayi malzemelerle ayakta tutulmaya çalışılan Vectra B sahibini her zaman üzer. Kurcalanmamış, orijinalliği korunmuş bir Vectra B 2.0 ise kaç yaşında olur ise olsun tadından yenmez. (Facebook da Vectra B gurubuna bir göz atarsan ne dediğim daha iyi anlaşılır)

Doğrudur Savaş abi, o arabayı neticede hayatımda 1 kere binip kullanmışlığım var. Lakin Kayseri'de çok, doğal olarak tanıdıklardan görüp biliyoruz. Çevremde çok Vectra B sahibi var. Uzay kasa mı? Aman aman benden uzak diyenlerde çok..
Çok pişmanlar be abi, kimi görsem aldığım güne lanet olsun diye haykırıyor.
Bakımsızı denk geldiyse demekki :D

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakımsızı süründürür.
Piyasadaki Vectra B'lerin %95'i bakımsız.
Bakımlısına piyasanın 2-3bin fazlası para isteniyor.

genele vurdugumuzda bakımsız doğru.

bakımlarında orjinal parça kullanılsın, sorun oldugunda hemen müdahale edilsin iddia ediyorum su anki çogu aracı cebinden çıkartır vectra b. yaklaşık 16 aydır kullanıyorum 20,000 km nin üzerinde yol yaptım , henüz bir problemle karşılaşmadım.

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ben 11 senedir Vectra B kullanıyorum şimdiye kadar en ufak bir sorun yaşamadım. Sorunların kaynağı araçlar mıdır yoksa zamanında bakımını yaptırmayan (hatta motor kaputunun açıldığı yeri dahi bilmeyen) sürücüler midir? ;)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:34 ----------

Bu yırtık yer aracın düzensiz çalışmasına neden olur.

Hiç anlamadığım halde aracım her hafta ( bu aralar kendim yıkıyorum ) yıkandığında kaputu açıp bakıyorum.. Neye baktığımı sorarsanız ancak şöyle diyebilirim ki geçen hafta baktığımdan farklı bir durum var mı :) Yine şuyuna buyuna bakılır derseniz ona da bakarım :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hiç anlamadığım halde aracım her hafta ( bu aralar kendim yıkıyorum ) yıkandığında kaputu açıp bakıyorum.. Neye baktığımı sorarsanız ancak şöyle diyebilirim ki geçen hafta baktığımdan farklı bir durum var mı :) Yine şuyuna buyuna bakılır derseniz ona da bakarım :)

Araç sahipleri araçlarında neyin nerede olduğunu detaylı olarak bilmezler, bilmek zorunda da değillerdir, üstesinden gelemediğimiz bir sorun olduğunda bu işlerden anlayan ustalardan yardım alırız. Ama en azından ilk aşamada bütün sürücülerin motor kaputu nereden açılır, biten cam suyu nasıl tamamlanır, motor yağı ve soğutma suyu seviyesine nasıl ve nereden bakılır gibi basit şeyleri bilmeleri gerekir, ikinci aşamada eksilen bu sıvılar nasıl tamamlanır, patlayan teker nasıl değiştirilir gibi basit işlemleri bilmekte fayda vardır.

ares55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2-3 gündür aracimda stop etme sorunu baş gösterdi.İlk başta araç tekledi ve arıza lambası yandı sağa cekip kontagi kapatip tekrar çalıştirdim lamba söndü ve araçta hersey normaldi sonraki gün şehir icinde giderken kasise geldim ve debriyaja basınca stop etti arac tekrar calıştırmayı denedim calişmadi ve 1 - 2 dakika bekledim sonra calisti yine hersey normaldi ve bugün arac 2 kere olduğu yerde stop etti.Stop etmeden önce arıza lambasi yaniyor ama calistirinca hersey normalmis gibi cekiste veya devirde hicbir sıkınti olmadan devam ediyor.1 hafta kadar önce eksantrik devir sensörünü değiştirdim.Sorunu cok araştirdim krank devir sensörü hava debimetresi boğaz kelebeği gaz kelebeği egr valfi ve rölanti ayarlayicisi gibi sorunlarla karşılaştım.Bu gaz bogaz kelebegi temizlemesi nasil oluyor egr valfide temizleniyormuş herhalde lütfen yardımcı olun yarin yola cikicam 130 km gidicem sıkıntı olmasindan ve kaza yapmaktan korkuyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Slm Arkadaşım bende de cdx 2000 motor ve model var beim de arabam yoruldugu zaman şehir içinde özellikle depriyaja basınca /(ışıkta duracan da )araç stop ediyor sonra kontagı kapatıp araç ışıklarının sönmesine mütakip çalıştırıyorum.belli bir zaman sonra tekrarlıyor.bazende arıza lambasını yakıyor.(AMA ARAÇ SOGUKKEN BİŞEY YOK):(

Aynur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç sahipleri araçlarında neyin nerede olduğunu detaylı olarak bilmezler, bilmek zorunda da değillerdir, üstesinden gelemediğimiz bir sorun olduğunda bu işlerden anlayan ustalardan yardım alırız. Ama en azından ilk aşamada bütün sürücülerin motor kaputu nereden açılır, biten cam suyu nasıl tamamlanır, motor yağı ve soğutma suyu seviyesine nasıl ve nereden bakılır gibi basit şeyleri bilmeleri gerekir, ikinci aşamada eksilen bu sıvılar nasıl tamamlanır, patlayan teker nasıl değiştirilir gibi basit işlemleri bilmekte fayda vardır.

Kaputu açabiliyorum , cam suyum ekleyebiliyorum motor yağına ve soğutma suyuna hiç bakmadım. :( iki kere kardeşim kontrol etmişti....

Patlayan teker ile anım bile var: Aracım malum yeni tüp olmadığı için yedek lastikte mevcut ama bir gün işten çıktım lastik yere yapışmış. Lastik kontrolü yapmadan arabaya binmiyorum tabi.. Çıkardım bagajdan pompayı (bi arkadaşım çakmak ile çalışan pompa al seni değiştirene kadar lastikçiye götürür dediği için ) şişirdim lastiği eve gittim. Eve yakın lastikçiye de tamir ettirdim.