Opel tigra Arac seyir halinde stop etti ve çalışmadı

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunum ateşleme bobini değiştirerek düzeldi teşekkür ederim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bobin lpg' arabada problem zaten arabada tüp varsa yılda 1-2 bobin gume gidiyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobin lpg' arabada problem zaten arabada tüp varsa yılda 1-2 bobin gume gidiyor.

1-2 yıl ? :) 1 yılda 6. değişimi :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
1-2 yıl ? :) 1 yılda 6. değişimi :)

Abi naptın ben 16 yılda ilk kez aracın üstündekini ben değiştim diyorum sen 1 yılda 6 bobin diyorsun :D Başka bir konuda da elektrik aksamı ile ilgili sorununuz vardı, aracınızın elektrik aksamının çok sıkı bir muayeneden geçmesi gerekiyor gibime geliyor.

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi naptın ben 16 yılda ilk kez aracın üstündekini ben değiştim diyorum sen 1 yılda 6 bobin diyorsun :D Başka bir konuda da elektrik aksamı ile ilgili sorununuz vardı, aracınızın elektrik aksamının çok sıkı bir muayeneden geçmesi gerekiyor gibime geliyor.

elektrik aksamına girecek usta varmıdır bu araca bilmiyorum varsada o adama param yetmez lpg devir ucunu ateşleme bobininden aldıkları için fazla rpm e dayanmıyo yan sanayiler bi tek tigrada degil lpg baglı bi ton araçta aynı sorun var su an benzinde biniyorum hem keyif alıyorum hemde cok cok yakmıyo zaten lpg de 3.16 oldu :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Aynen bütün lpg li araçların baş belası ama yılda 6 kere yakmasını biraz tedirgin edici . Bir daha bozulursa orjinal almasaniz bile Delphi yada Doduco marka tavsiye ederim benimde tigram vardi.

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen bütün lpg li araçların baş belası ama yılda 6 kere yakmasını biraz tedirgin edici . Bir daha bozulursa orjinal almasaniz bile Delphi yada Doduco marka tavsiye ederim benimde tigram vardi.

ilk aldıgımda üstünden çıkanın markası yazmıyordu sonra bremi aldım cok dayanmadı fiyatı 220 tl sonra duduco onerdiler 125 tl aldım adam iyi bi esnaf cıktı yandıkça değiştiriyor ama elektrik aksamında bi sıkıntı(kısa devre) gibi birşey olsa direk anında yakması yada sigorta attırması gerekmezmi söyle anlatayım aracı uzun yolda veya sehir içi 5000 rpm ile 6000 rpm sürekli kullanırsan daha çabuk yanıyo zaten 6000 rpm görünce araba böyle bi önden bastıran varmış gibi yapıyor sonra hafif bi tekleme aaaa bi bakıyosun 100 m sonra bobin sizlere ömür tecrübeyle sabittir :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sorun var hocam lpg montajı da hatalı olabilir. Elektrik tesisatinda da bir sıkıntı olabilir.

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun var hocam lpg montajı da hatalı olabilir. Elektrik tesisatinda da bir sıkıntı olabilir.

Tüm şüpheler lpg de ama genel bi kanı var orginal parça alın diyolar alacaz görecez şu titremeyi bi çözeyim :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hocam şunuda söyliyim buji kabloları eskimiş ise değiştir derim. Bazen kablolar eskiyince yada düşük kalitede olunca bobin yakıyor. Eğer eskiyse Helüx marka öneririm orjinale birebirdir. Amerikan malidir zamanında 200 liraya almıştım ben.