opel sorunları kronik!!!

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Km orjinal mi acaba içimde oynanmış olabileceğine dair bir his var. Yağ yakma olayı olunca...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benimde ufak sorunlar hariç sıkıntım yok fakat bu sorunların birçok araçda olduğu kanaatindeyim. Reno gibi arabalar biraz daha sağlam tabi. Bizim bu aracında sürüş keyfi neye değişilir peki? Yani bir yerden alırken bir yerden veriyor... Opeli seviyorum ben... Aha bak yine problemleri var ama baktıkça diyorum içimden

"Olsun be senin yerine ben olsam kapıları açıp içeriye almam kendimi, o kadar soğukta bırakıyorum, o kadar yükleniyorum zaman zaman. Yine iyisin canavar seni" gibisine cümleler kuruyorum. Opele binmek bir zevktir demişti birisi bu aracı aldığımda... Doğru söylemiş...

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın su azaltması,soför mahalinin su alması,farların az aydınlatması

Bunlar kronik değil, manifolt yerine headers takın Ağar egsoz da var 350tl civarı, birebir irmy replikası. +10 senelik araç ön takımı elden geçirirseniz ses gelmez ama ön takım zayıf denebilir.
6 ay olamdı Headers taktıralı AĞAR egsoz dan aldım 180 tl ye bana geldi. Direk iletişim kurunca bilginize

gokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lanet olsun aynısı bende var arabayı aldım 1 sene oldu servisle kanka olduk.....beyin arzalandı yok bobin degişti vs vs vs

kdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
epeydir astra g kullanıyorum, sıfır aldım, kronik sorunları:

- yol bilgisayarı bozulur,
- korna butonları potlaşıp yırtılır,
- ara sıra cam kaldırma kolu bozulur,
- camlar buğu yapar.

bunun haricinde hiçbir başka kronik sorunla karşılaşmadım. opel'in kronik sorunu yetkili-yetkisiz iyi ve ilgili, kazanacağı para az da olsa ufak işlerle de ilgilenecek özenli servis bulabilme sorunu ve teneke parçalara dünya para istenmesinden başka birşey değildir. bu arabaya almanya veya ingiltere gibi düzgün bir memlekette binilse 30 sene sorunsuz gider.

diğer modelleri, g içindeki diğer revizyonları ve sonraki astra kasalarını bilmiyorum ama x16xel astra g taş gibi araba bence.

Son düzenleme:

hgolge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler kolay gelsin bende aynı dertlerin tamamından neler çektim ah o GM olyı masaldan ibaret diye kesin olarak kabullendim artık
Sadece işaretlediğim sorunlar ortak. Benim aracımın su eksiltmesinin nedeni genleşme kabındaki bağlantılarda kaçak var diye düşünüyorum. Zaten minimum seviyede. Egzos manifoldundaki çatlağın nedeni bence imalat hatasından kaynaklanıyor. Manifoldun sabitleme/bağlantı yerlerindeki civata aralıklarının eşit dağıtılmamasından olduğunu zannediyorum. Orta kısımda yer alan civatalar arasındaki mesafe diğerlerinden fazla olduğu için bu bölgedeki genleşme ve büzüşme miktarı daha fazla olduğu için çatlama oluyor diye tahmin ediyorum.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
abiler kolay gelsin bende aynı dertlerin tamamından neler çektim ah o GM olyı masaldan ibaret diye kesin olarak kabullendim artık

Bile bile aynı dertleri niye çektiniz?
Vazgeçemediniz değil mi?:D

İşte opel hastalığı:D

Son düzenleme:

goktugates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel su sorunu

slm arkadaslar bu saorunla rherkezde var galıba ben su sorunu cozdum on camın önunde su olukları var orada kaploların gectıgı yer var oradan gırıyormus..sılıkon yaptım kapatınca sorun kalmadı

goktugates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım sorunumda arabamda tekleme var rolentıde oluyor bazen guzel calısıyr bazet teklıyor bılgısaydan sorun vermıyor sanayıde butun ustalara gosterdım.herkes farklı bıseyler soyluyor bana yardımcı olursanız cokkk dua ederım...otomatık rolentı ayarlayıcıdan olabılırmı?