opel sorunları kronik!!!

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Opelin bilinen kronik sorunlarını sayarsak

1 Corsa C lerin direksiyon tıkırtı sorunu
2 Vectra ların manifold çatlaması
3 Astraların yağmur yağdığı zaman yaptığı buğu sorunu
4 Opel viteslerinin geriye rahat geçmemesi ve durmadan 1 e atamama sorunu
5 Astraların arka tarafından kasislerde gelen gıcırtı sorunu
6 Opellerin yağ eksiltme sorunu

Şimdi bunları cevaplayalım

1 Corsa C lerin direksiyon tıkırtı sorunu.... Evet bu sorun vardır ve kroniktir
2 Manifold dökümden blok demirden yapıldığında ne olur blok haddinden fazla ısınırsa aynı oranda genleşmeyen döküm gerilir ve çatlar peki blok neden çok ısınıyor ? Bunun yanıtı ortada hararet müşürlerinin değeri yüksek seçilmiş motor dolayısıyla blok çok ısınıyor ve vectra b lerde monoblok egzos portu kullanıldığı için çatlıyor müşürü değiştirerek bu arızanın önüne geçilebilir
3 Astraların yağmurda yaptığı buğu sorunu daha önce çözülmüş ve bunun polen filtresini değiştirirken servislerin filtre kapağını tırnağına doğru oturtamamalarından dolayı yağmurda filtrenin üzerine su geldiğini ve bu yüzden buğu yaptığını biliyoruz yani bu kronik değil servis sorunuydu
4 Yıllarca manuel şanzımanlarda ATF yağ kullandık ki hiçbir servis çıkıpta manuel şanzımanda ATF kullanılmaz demedi ve şanzımanların çoğu yıprandı bugün hala çoğu servis ATF kullanmaya devam ederken şanzıman problemi opelin kroniği değil opel servislerinin ironisidir
5 Arkada iki burç değişimi ile giderilen gıcırtı sorunu kronik olarak adlandırılmıştı ve bu sorun birçok farklı marka otomobilde de zaten vardır ( örnek ford ve vw forumu )
6 yağ eksiltmede fan müşürü bazlı bir sorun çünkü aşırı ısınan motor yağı inceltiyor ve yakmayı kolaylaştırıyor ben müşürü değiştirdim yağ eksiltmesi üçte bire indi

Şimdi de Fake kronik sorunlara gelelim

1 Opellerin farları aydınlatmıyor
2 İçine yağmur alıyor
3 ön takımı zayıf
4 motorları güçsüz
5 süspansiyonları sert

Fake sorunların yanıtlarına gelelim

1 Opelin farlarını kim üretiyor bu şikayet eski modellerden gelmekte ve kronik denmeye kalkılmakta on yıl öncesine kadar opelin farlarını hella, valeo, bosch gibi firmalar üretiyordu aynı markalar mercedes bmw vw ve ford a da üretim yapıyordu yani mercedesede binseniz aynı şikayeti yapacaktınız herşeyi kronikleştirmeden önce biraz düşünmeliyiz derim
2 Opeller içine yağmur alıyormuş ve bu kronik bir sorunmuş sanırım bu kısım eğlence kısımı olmalı su alıyorsa nereyi deldirmişseniz onu arasanız daha iyi olmazmı hiç bir otomobil kronik olarak içine su alırmı üretim aşamasında ne kadar basınçlı su testinden geçiyor acaba düşünüyormuyuz
3 Opelin ön takımı mükemmeldir ve hiçte zayıf değildir sırf bu yaklaşım bile opelin kronik sorunları derken yaklaşımın ne kadar gerçeklerden uzak olduğunu gösteriyor
4 Küçük hacimli motorlar güçsüzdür ama genel olarak opel motoru aynı hacimdeki rakiplerinin tüzde doksanından kuvvetlidir ama hala zayıf motordan şikayet edenlerimiz var
5 Ben yıllarca accord civic passat modellerini de kullandım hepside sınıfında farklı süspansiyonlara sahipti accord yumuşak passat orta sert civic ise sertti opelde de vectralar yumuşak astra ve corsalar serte yakındı ve bunler zaten otomobilin segmentine göre olması gerekenlerdi kronikleşmeye gerek varmı bilmiyorum

sonuç olarak yıllar içinde opelin kroniği olarak benim gördüğüm gerçek anlamda tek sorun corsaların direksiyon sorunudur diğerlerinin hiçbiri doğru değildir hararet müşrünün ve yağın yanlış seçilmesinden buna bağlı vites ve manifold ve yağ yakma conta yakma gibi sorunlardan opel sorumlu tutulamaz sadece aradan geçen yıllarca zaman içinde bile aslında hiçbiri kronik olmayan sorunları çözüp giderebilecek teknik personel yetersizliği ve bilgisizlik sorumlu tutulabilir derim.

Son düzenleme:
P

partner352

Bilgi Girilmemiş
sonuç olarak yıllar içinde opelin kroniği olarak benim gördüğüm gerçek anlamda tek sorun corsaların direksiyon sorunudur diğerlerinin hiçbiri doğru değildir hararet müşrünün ve yağın yanlış seçilmesinden buna bağlı vites ve manifold ve yağ yakma conta yakma gibi sorunlardan opel sorumlu tutulamaz sadece aradan geçen yıllarca zaman içinde bile aslında hiçbiri kronik olmayan sorunları çözüp giderebilecek teknik personel yetersizliği ve bilgisizlik sorumlu tutulabilir derim.
:alkis:;)

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde neden opelin kroniği imiş her aracın bu tür arızaları vardır ve var sırf opelde dilki toyotadada var wv dede varolmasın hiç olmasın derseniz ona göre para verecek ve o hataların en aza indirgendiği bir aracı alacaksınız çünki bunların hepsi kul yapsı kul şaşarda beşerde bir tanesinin kontrolü 2 kere yapılır dierininki 1 kere

ayrıca opel almanyada halk arabası olarak bilinen bir arabadır türkiyenin renosu gibi

cengoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim usta(ki çok iyi olduğunu biliyorum) "Opel sorunlu arabadır" diyor ve ekliyor, "çünkü insanlar arabalarına dandik parçalar kullanıyor ve kötü işçilik yaptırıyor". "Gidip ne idüğü belirsiz bir triger seti taktırırsan araban triger koparır ve komple motor yaptırırsın, orjinalini taktırırsan etiketinde tazdığı kadar süre boyunca bir sıkıntı yaşamazsın."
Benden önceki sahibine bu arabanın 3500 tl masrafı var demişler. bunu syleyenlerin sayesinde yok parasına aldım arabayı. Ama şimdi görüyorum ki arabanın hiçbir masrafı yok. Örnek olarak, Sırf abs arızalı 1000 tl abs beyni değişimi için gerekli diye adama masraf çıkarmışlar, ama aslında ustanın(!) biri ABS fişini çıkarmış ve geri takmamış. Tüm mesele bu.
Arabanın sibop ayarı bozuk yaptır demişler, ben işkillendim sibop ayarı yaptırayım diye gittim. Servis bana bunların sibop ayarı otomatiktir, yağ basıncına göre araba kendi ayarlar dedi. Direttim motoru kontrol ettirdim, sonuçta hiçbirşeyi yok...
Bence sorunların çoğu paragöz ve ehil olmayan ustalardan ve de arabanın başında durmayan ya da arabasına bakmayan (eski) sahiplerden kaynaklanıyor.
Bir de su alma, buğu yapma, tıkırtı, lıkırtı, bundan önceki Ford ve Citroenlerimde olan sorunlardı.

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman opel sorunlu araba deil dakılan yan sanayi parçaları sorunlu ehilk olmıyan ustalar sorunlu dememkki opel iyi araba

Benim usta(ki çok iyi olduğunu biliyorum) "Opel sorunlu arabadır" diyor ve ekliyor, "çünkü insanlar arabalarına dandik parçalar kullanıyor ve kötü işçilik yaptırıyor". "Gidip ne idüğü belirsiz bir triger seti taktırırsan araban triger koparır ve komple motor yaptırırsın, orjinalini taktırırsan etiketinde tazdığı kadar süre boyunca bir sıkıntı yaşamazsın."
Benden önceki sahibine bu arabanın 3500 tl masrafı var demişler. bunu syleyenlerin sayesinde yok parasına aldım arabayı. Ama şimdi görüyorum ki arabanın hiçbir masrafı yok. Örnek olarak, Sırf abs arızalı 1000 tl abs beyni değişimi için gerekli diye adama masraf çıkarmışlar, ama aslında ustanın(!) biri ABS fişini çıkarmış ve geri takmamış. Tüm mesele bu.
Arabanın sibop ayarı bozuk yaptır demişler, ben işkillendim sibop ayarı yaptırayım diye gittim. Servis bana bunların sibop ayarı otomatiktir, yağ basıncına göre araba kendi ayarlar dedi. Direttim motoru kontrol ettirdim, sonuçta hiçbirşeyi yok...
Bence sorunların çoğu paragöz ve ehil olmayan ustalardan ve de arabanın başında durmayan ya da arabasına bakmayan (eski) sahiplerden kaynaklanıyor.
Bir de su alma, buğu yapma, tıkırtı, lıkırtı, bundan önceki Ford ve Citroenlerimde olan sorunlardı.

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabanın camı buğu yapar ne var bunda dışarısı çok soğuktur içerisi sıcak buğu yapar evlerdede böyledir yani evin camı buğu yaptığı zaman ev kötü evmi oluyor ne alaka ben bir zamanlar iş yerimde katalatik yakardım içerisi sıcak camlar sırsıklam buğu içerisi görünmezdi ne olacak yani yok arabanın camalrı buğulanıyormuş aç kaloriferi ver camlara kurusun gitsin yahut aç camı azıcık kurusun yeri deil ama bide şu var arabanın şurası boyalı olsun boyalı olmasında paslansoınmı geçen sene aracımı sol arka kapıyı kapı kolu dahil çizmişler ne olacak kalsın boyattırma arabaya sürmüş adam boyattıracam tabi yürüyeninde bir şey olmasın motoronda bir şey olmasın allag-h kaza bela vermesin olacak tabi arkadaşlar olacakki bazı kişiler ekmek yiyecek araç bozulacakta boyanacakta

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam imzamda . ALLAH a şükür benim kurcalayıp bozmam haricinde hiç bi sorun yok çünkü ; ikinci sahibiyim çünkü ; benden önceki sahibi hep servise götürmüş çünkü her bakımda yağı suyu değişmiş v.s v.s bakarsan bağ bakmazsan hurda olur olur illallah dersin...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben katılmıyorum bazı olumsuz görüşlere benim diğer opellerdede bindiğim gördüğüm tek kronik sorun şu ön göğüsden gelen kışları sadece oda havalandırmayı açdınmı gıcırt gacurt sesler oda araba ısındımı geçiyor ben başka bir kronik bir sorun görmedim.. benim fikrim arabanı bilen iyi ustaya yaptırır ve kaliteli parça taktığın sürece kronik bir sorun çıkartıcağını sanmıyorum..

bazı ucuzcu insanlar iki üç lira ucuz olsun kar ediyim bedavaya gelsin diye parçaları yamalayıp temizletip yada en adi yan sanayiyi kullanıp ilerde bu parçalardan dolayı ağır sorunlar yaşıyorsa bu kronik değil idiotik bir sorundur..

Son düzenleme:

efes79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az biraz yağ yakıyor ve lastik markasından dolayı da biraz yol sesi. Allah'a şükür başka bir şikayetim yok. Gerçi 79 bin aracın km'si belki 100 bini geçince kısmet olursa daha fazla şikayet olabilir haliyle.

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az biraz yağ yakıyor ve lastik markasından dolayı da biraz yol sesi. Allah'a şükür başka bir şikayetim yok. Gerçi 79 bin aracın km'si belki 100 bini geçince kısmet olursa daha fazla şikayet olabilir haliyle.
hiç mi binmediniz arabaya 79000 baya azmış maşallah .)