opel sorunları kronik!!!

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
scan0002c.png

Gerçekten aracınız çok bakımlı,temiz ve diriymiş.çok hoş bi klasikmiş tabi renkide önemli bir etken görünüşte

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 yılından bugüne opel kullanan birisi olarak ki astrayı 0 almıştık yaklaşık 90 bin km benzinli sonrasını lpg li kullandım 156 bin km de sattım 8 sene bindim en büyük sorunu klima kurutucusu mudur nedir o arızalanmıştı onda yaşadım o da o zaman 180 TL gibi bir masrafla kurtarmıştım olayı ama araç her bakımda yetkili serviste yapıldı alt takım mı ? kesinlikle halen sorunsuz ( sattığım kişi tanıdık ) aracın egsozu halen orjinal ama her yıl paslanmaz yaldızlı boya ile boyardım. Bence de aracı yetkilisini vermek her zaman en iyisidir. Arabamı sattıktan sonra gözüm kapalı corsa d ecoflex aldım sıfır muhtemelen buna da 8 sene binerim her halde...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun bence ilgisiz İLK kullanıcılar ve idare eten yapılan onarımlar ve aman 2-3 seneye satarım zaten mantığı... Bizim gibi titiz ve dişinden tırnağından artırıp alan kişiler içinse tam tersi. Vectrayı aldım kendim ilgilenememe, kendi ustalarıma götürmeme rağmen bile bazen sonuç istediğim gibi olmuyor. Yetkili servislerse malumunuz. Artık idare ediyoruz. Maksat bindiğimiz araç temiz olsun, sağlam olsun gösterişinde değiliz elbet çünkü alırken satmak için almadık.
93 Şahini bile 2004 yılına kadar yetkili servisinde bakıttık, lpg takılmasa daha da bakıtacaktık. Ama bir kez bile yolda bırkamadı çok da memnunduk, satarken de gönül rahatlığıyla verdik. maalesef aldığımız arabalarda da bunu aradık ama demek ki bazı insanlar için yalan söylemek zor olmuyor...

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel Olarak Kullanıcı Hatalarından Gelen Hatalar Sıfır alıp Kullanan Rkadaşlar Yorum Yapmalı Belli Yaşa Kadar Yani 5 yaşına Kadar Kolay Kolay Arıza Yapmaz
insan Misali 30 yaş üstüne çıktıkca arızalar baş gösteriyor

Kronik arıza Bence Sıfır Alıp devamlı Arıza veren Parça Olsa gerek
Misal vereyim Bende Eski Bir TOFAŞ Vardı Yağ Yakardı Bende Bildiğim için Devamlı Kontrol ederdim
Sattığım Şahıs Aldıktan 2 Ay Sonra Motor Yaptırdı Söylememe rağmen dikkat etmemiş unutmuş yağ konrolünü
ikinci el alınan bakımsız araç herzaman sorun çıkarabilir geçmişi belli değildir
OPEL Bence Fazla Arıza Çıkarmıyor Bakımsızlık ufak bir parça değişmeyince diğer parçalarda bozuluyor

5 inci OPEL im Bu
OPEL i Seviyorum

corsa 2008 aracımı sıfır aldım.. dizel..

ama beklediğim gibi kaliteli bulmadım opeli..

ve birkaç sorun yaşadım.. şunuda söyliyim.. gözüm gibide bakarım arabama..

en son enjektör arızası çıktı..
kötü benzin bahanesiyle garantiyede almıyorlar..

halbuki aracımı aldıım günden bu yana aldığım tüm benzin fişlerim var..
ya shell i mahkemeye vericem.. ya opel gerçek servisni..

aracımı 45.000 bakımına sokmadan hiç bişeyi yoktu..
bi bakıma sokayım dedim..
2 haftasır araba servisten çıkamadı git git gel işin yoksa..

bir dahaki aracım kesinlikle opel olmayacak..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gerçekten aracınız çok bakımlı,temiz ve diriymiş.çok hoş bi klasikmiş tabi renkide önemli bir etken görünüşte
Bu aracı aldığım zamanki resmi, araç daha sonra tamamiyle elden geçti. Eski resimleri tarıyorum, iş bitince sizlerle paylaşacağı.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuda var tamir var tamir var bazı ustalar idaree der abi seni götürür 10 bin daha deyip parçayı temizleyip yada düzeltip takıyorlar aslında bu çok yanlış bizimde işimize geliyor cebimizden para çıkmıyor diye ama pek çok arızalar bu tip seni götürür abi zihniyetinden büyüyor dallanıp budaklanıp lokal bir şeyken genel bir arızaya dönüşebiliyor..

bazıları günü birlik çözümler üretip götürsünde böyle idare edelim zihniyetinde iş yaptırıyor.. sonra sık sık arıza sık sık sorun

ben opeli övmem öyle markacı değilim. diyorumda kronik sıkıntılarıda var ama şu bindiğim süre zarfında birazcık arabadan anlıyorsam ufak tefek sıkıntıları olsada yolda bırakıcak araba değil bu söylediğim vectra ve omega için geçerli çünkü bunları uzun süreli sürdüm astrayı corsayıda sürdüm hoş ama uzun vadeli değil diğer ikisi zaten biri arabam diğerinide omega ödünç almışdım bir ara eski bir milletvekilinin onu sürmüşdüm kısa bir süre bende kalmışdı.. o yüzden en azından şöyle bir analiz yapabilirim opelin üst segmentteki araçlarını ben kötü görmedim..

ayzekcdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumların bazıları sanki arabayı bu duruma forumdan arkadaşlar getirmiş, ya da sorunlu araçları forumdan arkadaşlar satmış gibi bi tavır içermiş.

aracında sorun yaşamayan severek binenler illaki zıt yorum yapacaktır bunda bu kadar çemkirecek ne var anlamadım

benim arabam vectra değil ama 14 senedir aynı ön takım üstünde gidiyor, en son kontrol yaptırdığımda rot-balansçı abi maşallah taş gibi sakın elletme kimseye diye tembihledi.

çevremizden, forumdan gördüğümüz ve biçoğumuzun da fiilen tecrübe ettiğimiz kadarıyla bu çok baş ağrıtan sorunlar;
aracın uygun bakım görmemesi - genelde eski sahiplerinde oluyor -, kendine usta diyen şarlatanların elinden geçmiş olmasından kaynaklanıyor
çok azı markaya mal edilebilecek cinsten sorunlar; corsaların direksiyon tıkırtısı, astralardaki koltuk gıcırtısı, zırt pırt arızalanan egr gibi.

zaten sizler gibi arkadaşların başına gelen bu sorunlar yüzünden araçlarımız 2. elde sorunlu araçlar olarak bilindiğinden satmakta zorluk yaşıyoruz.

hocam biz burda vectra kullananların yaşamış olduğu ortak sorunlardan bahsediyoruz bir sorun birden fazla kişinin başına geliyorsa bence burda yineliyorum opelin genel hatası vardır ki savaş abi de bi kaç sorun için aynısını söylüyor.bizim bu formda ki amacımız durmadan opel şak şakcılığımı yapmak mı yoksa her yönüyle markanın iyi ve kötü yönlerini gündeme getirmek mi?biz bu yorumları yapıyorsak marka eksik yönlerini gidersin buda opel için bizim için iyisini istediğimiz içindir!sen kalkıp neden bahsediyorsun bi kere astra kullanıyorsun konuya hakim dahi değilsin burda opel kahramanlığı yapmanada gerek yok(opel de hissen varsa ayrı) yarın aracında bir sorun çıkarsa ne yorum yapacaksın görürüz

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam biz burda vectra kullananların yaşamış olduğu ortak sorunlardan bahsediyoruz bir sorun birden fazla kişinin başına geliyorsa bence burda yineliyorum opelin genel hatası vardır ki savaş abi de bi kaç sorun için aynısını söylüyor.bizim bu formda ki amacımız durmadan opel şak şakcılığımı yapmak mı yoksa her yönüyle markanın iyi ve kötü yönlerini gündeme getirmek mi?biz bu yorumları yapıyorsak marka eksik yönlerini gidersin buda opel için bizim için iyisini istediğimiz içindir!sen kalkıp neden bahsediyorsun bi kere astra kullanıyorsun konuya hakim dahi değilsin burda opel kahramanlığı yapmanada gerek yok(opel de hissen varsa ayrı) yarın aracında bir sorun çıkarsa ne yorum yapacaksın görürüz

o kadar yazıdan opel kahramanlığı ve opel şakşakçılığı yapmaya çalıştığımı çıkarmışsın ya, amacın konulardan şikayet etmek değil de opel iyidir kötüdür tartışması yapmakmış gibi görünüyor.
yaptığın yorumun aksini düşünüp fikir yürütülmesini istemiyosan niye konu açıyosun?

opelde hissem de yok vectram da yok kimseye şakşakçılık yapacak kadar düşkün değilim çok şükür.

arabamda sorun çıkınca ulan allah belanı versin deyip gidip yaptıracam senin gibi sağa sola sataşmayacam, 14 yaşında arabada çıkan soruna kronikmiş bu desem gülerler bana :rolleyes:

neyse astra kullanıcı olarak konunuzu oyalamıyayım, sorunum yok diyen vectra kullanıcalarına sataşarak devam edebilirsin.

bide belirtmeden geçemeyeceğim, hitap ederken kullandığımız sıfatlara ve benzetmelere dikkat edersek hepimizin sağlığı için daha iyi olur diye düşünüyorum :rolleyes:

saygılar

Son düzenleme:

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geç okudum konuyu ama sırf opelde deilki bu konular girin bir toyoto forumuna aynı şikayetler oradada var siz kendinize bakmazsanız ne olursunuz kirlenirsiziz dağınık olursunuz yıpranırsınız kimse de size bakmaz siz aracınıza bakınki o da size hizmet etsin

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düzenli bakım yapılmadıktan sonra her markada belli başlı sorunlar baş gösterir insanlarımızın çoğu arıza lambası yandıkça yada araçta sıkıntı oldukça servise giderse ileridede bunun karşılığı olarak araç bir takım sorunlar çıkarabilir araçlar ne yazıkkı ülkemizde yol ve çevre şartlarından oldukça yıpranıyorlar avrupada eminim ön düzen sorunları pek yoktur farların az aydınlatması demişiniz onuda angel ve xenon taktırarak halledersiniz yeterki motor aksamında başınızı ağrıtacak şeyler olmasın.