Opel rezaleti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Opel rezaleti

[img=450x600]http://i.hizliresim.com/zRaloR.jpg[/img]

Tarık beyle görüştüm sağolsun ilgilendi foto çeker bakarız dedi; değişmeyeceğinin farkındayım ;vw'ini falan bilmem hangi marka olursa olsun böyle bir durumda bu direksiyonun değişmesi lazım, garanti veriyoruz diye bizi kandırmasınlar çok ekstrim durumlarda herhalde ancak işe yarar o garanti gerisi hikaye;

Bana iyi ders oldu ama;bundan sonra ne opel alır binerim ne de bakımlarımı servise yaptırıp opele para yediririm.

Haklısınız. Garanti bitmesin diye insanlar binlerce TL para veriyorlar bakımlara. Fakat herhangi yerinde bir sıkıntı olunca "kullanıcı hatası" bıraksınlar bu işleri.

yüzükle falan çizilme işi değil bu.bariz renk atması var.

Resmen direksiyonun dandikliğinden kaynaklanıyor arkadaşlar resme bakın anlarsınız; direksiyonun üst tarafındaki bölüm yani güneş görmekten ve çevırınce ele sürtünmeyle olmuş apaçık;  Böyle dandik kalıtede malzeme kullan dıreksıyonda sonra da kullanıcı hatası de!  El terlemesıyle dıreksıyon nıye aşınsın elımız asit mi üretiyor?

Soyulsun eyvallah bir şey demıyoruz kul yapısı da bari 3 yıl falan bekleseydı 1.5 yıllık aracın direksıyonu mu soyulurmus ; hyundai bile 2.5 yılda soyulmustu:)

Kaplama ne yapacaklar ki ayrıca merak edıyorum dolmuş dıreksıyonu mu yapacakmış opel aracıma.

Bundan sonra arabaya eldıvenle bınecegız herhalde buneyın kafası sormak lazım opel efendıye

Bu arada şu opel Ataköy denen yere sakın uğramayın arkadaşlar ben bu kadar gıcık bir servis görmedim sakın bakım falan yaptırıp para yedirmeyın o adamlara; yakın dıye oraya gıdıyorum ama şu ana kadar bir sorun çözdüklerine şahit olmadım ki bir de sözde tanıdıgım var o servisde!

gradient link' Alıntı:
Valla VW de gitseniz direksiyon değiştireceklerini sanmıyorum. Yani bu tür garanti ve servis sorunları tüm markalarda var. Evet hyundai servisleri ile ilgili çok olumlu şeyler duyuyorum ama sırf servisi iyi diye Hyundai almayı düşüneceğimi sanmıyorum.
zaten hyundai ni alicisi olsa  bu islerle ugrasmaz anca boyle servisimiz cok iyi hizmet cok iyi diye yapilan gosterisler bunlar opel vw kadar satsin sonra bakalim yapmaya devam ediyor mu bu isleri. Keske her firma degisim yapsa ama direksiyonda cok zor.  burda durum uretim hatasida olsa 1 kez degisim verince ertesi gun servise gercekten kullanici hatasiyla direksiyona zarar verenlerin kuyruk olacagida bir gercek turkiye de.

dreamofice link' Alıntı:
Resmen direksiyonun dandikliğinden kaynaklanıyor arkadaşlar resme bakın anlarsınız; direksiyonun üst tarafındaki bölüm yani güneş görmekten ve çevırınce ele sürtünmeyle olmuş apaçık;  Böyle dandik kalıtede malzeme kullan dıreksıyonda sonra da kullanıcı hatası de!  El terlemesıyle dıreksıyon nıye aşınsın elımız asit mi üretiyor?

Soyulsun eyvallah bir şey demıyoruz kul yapısı da bari 3 yıl falan bekleseydı 1.5 yıllık aracın direksıyonu mu soyulurmus ; hyundai bile 2.5 yılda soyulmustu:)

Kaplama ne yapacaklar ki ayrıca merak edıyorum dolmuş dıreksıyonu mu yapacakmış opel aracıma.

Hocam tüketici haklarına başvurdunuz mu?

Yok başvurmadım , yukarıdaki yorum bana çok ilginç geldi , değişim olursa kullanıcı hatasından kaynaklı sorun yaşayanlar kuyruk olurmuş opelin kapısında , ilginç bir yaklaşım olmuş opel neyın kullanıcı hatası neyin üründen kaynaklı hata oldugunu anlayamıyor mu?Anlayamıyorsa böyle uzman bir kadrosu yoksa zaten bıraksın bu işleri. bu bana yıllar önce malatyadakı bır kaza sonucu Hakımın verdıgı kararın gerekcesını hatırlattı:  Yolda acılan kocaman bir cukura düşen ve takla atan dolmusun ıcındekı cocuk ölmustu ve karayolarına acılan tazmınat davasına gerekce olarak;

Tazmınat verırsek sırf tazmınat almak ıcın cocuklarına zarar veren babalar olucaktır gibi bir gerekce sunmustu

Bu kafayla kımse kusura bakmasın ama opel vw ya da bılmem hangı fırmanın Türkiye'ye karşı olan tutumu asla değişmeyecektır.

B֜Y֜K HARFLERLE YAZIYORUM ֖ZETİ!  BENDEN BİNLERCE LİRA ALIP BANA SATTIğIN ARAևTA KULLANDIğIN DANDİK DİREKSİYON MALZEMESİNİN DAHA GARANTİ BİTMEDEN RENGİ AևILIYORSA BUNU DEğİşTİRMEK ZORUNDASIN; aksi durumda  yok şöyle olur yok böyle olur tarzında bu işin hiç bir  gerekceyle özrü olamaz.

Ek olarak dikkatimi çekti , şikayet var sitesinde vw tüm şikayetlerı en azından yanıtlama lütfunda bulunmuş opel tek bir şikayetı cevaplamamıs bıle;işte müşterisine bu kadar değer veriyor.

Bu siteye opel almak amacıyla giren 10 müşterinin bile kararını değiştirebiliyorsam benım ıcın kardır o yuzden mahkemeyle falan ugrasmayacagım zaten opel merkeze ve servise gerekenlerı soyleyıp stres attım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri