Opel Neden Motor Koruma Yapmıyor ! .S

Streo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2 hafta öncesine opel astra 2012 aldım.adamlar motor koruma yapmıyor sebebini sordum sonradan taktırmanız gerekiyor dedi. ve motor koruma fiyatları ne dir ? orjinali 680 tl diyorlar yan sanayisinde 130 tl diyorlar sizce napmalıyım.?

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinali diye birşey yok. Kaldı ki karter koruma araç ciddi kaza yaptığında motorun araçtan kurtulmasını engellediği için bence riskli.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinali diye birşey yok. Kaldı ki karter koruma araç ciddi kaza yaptığında motorun araçtan kurtulmasını engellediği için bence riskli.

Motorun araçtan kurtulma ihtimali nedir?Hep böyle derler ama motoru yerinde duruyor diye adam öldüren araba görmedim.Araçlarda ölümlerin %80 i emniyet kemeri olmadığı için vucudun büyük hasar alması ile oluyor.

Her araç bayide eksiklerle satılır.Örneğin sıfır accord aldı bizim bir arkadaş paspas yoktu adamlar 400 lira paspas parası istedi.Arbayı almaktan vazgeçince hediyemiz olsun dediler.MAliyeti 20-30 lira anca vardır o paspasların.Bu tamamen ticari bir olgu diye düşünüyorum.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun araçtan kurtulma ihtimali nedir?Hep böyle derler ama motoru yerinde duruyor diye adam öldüren araba görmedim.Araçlarda ölümlerin %80 i emniyet kemeri olmadığı için vucudun büyük hasar alması ile oluyor.

Her araç bayide eksiklerle satılır.Örneğin sıfır accord aldı bizim bir arkadaş paspas yoktu adamlar 400 lira paspas parası istedi.Arbayı almaktan vazgeçince hediyemiz olsun dediler.MAliyeti 20-30 lira anca vardır o paspasların.Bu tamamen ticari bir olgu diye düşünüyorum.

arkadaşınız bence kauçuk paspas istemiş olmasın..çünki her araçta standart gelen avadanlık arasındadır paspas...orj kauçuk paspası bile 200 tl civarı idi accord da...yan sanayi paspas bile 120 tl civarı idi civicte...

bu arada karter koruma çoğu araçta yok sadece opel de değil..
oda sivri vs bir yere çakınca karter in malzemesi biraz hassastır hemen delmemek adına işe yarar bir metoddur...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonradan takılır karter koruma. Ama çoğu bayi hediye eder baştan pazarlık ederseniz.
Gereksiz, riskli, motor düşmesi, şu, bu diyenlere gülümseyin ve geçin.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşınız bence kauçuk paspas istemiş olmasın..çünki her araçta standart gelen avadanlık arasındadır paspas...orj kauçuk paspası bile 200 tl civarı idi accord da...yan sanayi paspas bile 120 tl civarı idi civicte...

bu arada karter koruma çoğu araçta yok sadece opel de değil..
oda sivri vs bir yere çakınca karter in malzemesi biraz hassastır hemen delmemek adına işe yarar bir metoddur...

Bu paspas olayı cidden yaşanmış bir olay.Çünkü arkadaşım taban halısının üzerinde naylonlarla aracı teslim alacağını öğrenince beni aradı.ARacı iade et diyen bendim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sattı aracın paspasını vermeyip ayrı para isteyen bir adama sadece ben tek kelime derim

ÖLÜ SOYUCU

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karter korumanın kaza esnasında motorun yerinden kopmasını engelleyip daha büyük zarara yol açabileceği bir gerçek.Motor kulaklarının bağlantı yerleri buna göre yapılmış ve motorun montajı da buna göre yapılmıştır araçlarda.Biz de aracımızı aldığımız bayiye sorduğumuzda nerdeyse aynı cevabı verdi.İsterseniz yine takalım,sonuçta parasını alıcam dedi.Ben satmayı daha çok isterim dedi ama kesinlikle tavsiye etmiyoruz dedi.Çok ısrar eden müşterilerine sattığını belirtti. ;)
Bu arada sadece Opel'de değil,birçok yeni nesil araçlar da karter koruma yoktur.Hepsini inceleyemediğim için hepsi demiyorum,belki tümünde yoktur.

Son düzenleme: