Opel İnsignia 1.4 Turbo LPG?

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel İnsignia 1.4 Turbo LPG?

murat26 link' Alıntı:
Mrb lar benim aras 1.4  t kahramanmaras  bolu arasi 2.080*23 lt 48 tl ortaama 100 km hiz  340 km gitti

Nasıl yaw 48 tl ile 340 km mi yaptınız ? Valla öyle ise biz boşuna benzine para veriyoz !!!!    walll

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent bey ne kadara mâl oldu lpg fiyatı?

Bülent K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lgp bana ruhsata işletmesi de dahil 3000 tl ye geldi... 2750 lpg + 225 tl ruhsat ve muayene bedeli

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent K. link' Alıntı:
Lgp bana ruhsata işletmesi de dahil 3000 tl ye geldi... 2750 lpg + 225 tl ruhsat ve muayene bedeli

çok para yaw ne zamana amorti ederki 3-4 yıl benim için ozmnada satarız zaten !!

Bülent K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok para değil aslında. Şöyleki ben arabaya 6000 km de lgp taktırdım ve 2350 tl lik benzin harcamışım bu zaman zarfı içerisinde. Ama benzin pahalı diye ancak bu kadar dayanabildim. aynı km yi lpg de yapmış olsaydım en fazla 1300 tl öderdim yani en azından 10000 km de 1500 tl karın olur. bu lpg parasını 20-25 bin km de amorti edersin merak etme... Araban kapının önünde yatmasın binmek istiyorum diyorsan taktır...

Bülent K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar malum aracıma lpg taktırmıştım uzun araştırmalarım sonucunda ama bugün bir hüzünle karşılaştım ve aracımdan bu lpg zıkkımını söktürüyorum. Aracım yolun ortasında tıkandı kaldı, beyaz duman atmaya başladı, önce servise götürdüm turbo arızanmış dediler ama, ben güvenmediğimden başka bir servise götürdüm ve bakar bakmaz turbonuzda her hagi bir arıza yok yakıt sistemişnde sıkıntı var dediler, servise bıraktım. ertesi gün aracın motorun üst kapağını açtılar ve siboplar kurum bağlamış, ve usta samimi bir şekilde bana dedi ki : FİRMALARIN SATIŞ POLİTİKASI GEREĞİ BU ARAÇLARA LPG OLUYOR DİYORLART AMA KESİNLİKLE BU ARABALARA LPG TAKTIRMAYIN MOTORU 80.000 KM DE İNDİRİRSİNİZ DEDİ, ÇÜNKÜĞ YENİ NESİL BU MOTORLARDA KESİNLİKLE TAKILMAMASI GEREKİYOR DEDİ. Bende daha sonra lpg firması ile bile sıkıntı yaşadım zar zor tamir parasını verdiler, şimdilik ise lpg kitini iade edip paramı almaya çalışacağım... söylemek istediğim şu değerli arkadaşlarım: bu arabaya kesinlikle lpg taktırmayın performasınsı düşünyor, en önemliside usta söyledi motru indirirsiniz dedi. benim ağzım yandı sizin kide yanmasın. Daha sonraki gelişmeleride yazacağım... Lpg ilk takıldığında her hangi bir perfonmasn kaybı yaşanmıyor ama km yaptıkça belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor...

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent K. link' Alıntı:
Arkadaşlar malum aracıma lpg taktırmıştım uzun araştırmalarım sonucunda ama bugün bir hüzünle karşılaştım ve aracımdan bu lpg zıkkımını söktürüyorum. Aracım yolun ortasında tıkandı kaldı, beyaz duman atmaya başladı, önce servise götürdüm turbo arızanmış dediler ama, ben güvenmediğimden başka bir servise götürdüm ve bakar bakmaz turbonuzda her hagi bir arıza yok yakıt sistemişnde sıkıntı var dediler, servise bıraktım. ertesi gün aracın motorun üst kapağını açtılar ve siboplar kurum bağlamış, ve usta samimi bir şekilde bana dedi ki : FİRMALARIN SATIŞ POLİTİKASI GEREĞİ BU ARAÇLARA LPG OLUYOR DİYORLART AMA KESİNLİKLE BU ARABALARA LPG TAKTIRMAYIN MOTORU 80.000 KM DE İNDİRİRSİNİZ DEDİ, ÇÜNKÜĞ YENİ NESİL BU MOTORLARDA KESİNLİKLE TAKILMAMASI GEREKİYOR DEDİ. Bende daha sonra lpg firması ile bile sıkıntı yaşadım zar zor tamir parasını verdiler, şimdilik ise lpg kitini iade edip paramı almaya çalışacağım... söylemek istediğim şu değerli arkadaşlarım: bu arabaya kesinlikle lpg taktırmayın performasınsı düşünyor, en önemliside usta söyledi motru indirirsiniz dedi. benim ağzım yandı sizin kide yanmasın. Daha sonraki gelişmeleride yazacağım... Lpg ilk takıldığında her hangi bir perfonmasn kaybı yaşanmıyor ama km yaptıkça belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor...

İste uzun zamandır aradığım konu aradığım arac sahibi , subap resimleri , üst kapak resmi veya tamir sonrası çıkan subaplarin resimleri varmi ? Cok önemli varsa paylaşırsanız sevinirim .

Gecmis olsun diyorum ...

Bülent K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim. İnan aracın motorunun açıldığını görünce fotoğraf falan aklıma bile gelmedi, ancak motor ustası soba bacası gibi kurum kapladığını söyledi ve temizlenerek bu sorunu çözeceklerini söyledi, ayrıca bu sorun daha geç ortaya çıksaydı siboplar tamamen yanarak çok zarar verebileceğini söyledi, ancak arabanın km si çok çok düşük olduğu için temizlik yaparak %99 oaranında sorun giderilecek dedi.

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent K. link' Alıntı:
Teşekkür ederim. İnan aracın motorunun açıldığını görünce fotoğraf falan aklıma bile gelmedi, ancak motor ustası soba bacası gibi kurum kapladığını söyledi ve temizlenerek bu sorunu çözeceklerini söyledi, ayrıca bu sorun daha geç ortaya çıksaydı siboplar tamamen yanarak çok zarar verebileceğini söyledi, ancak arabanın km si çok çok düşük olduğu için temizlik yaparak %99 oaranında sorun giderilecek dedi.

Bu LPG ve kurum olayı sanki biraz ters gibi ama orası biraz garip . Ben konuyu kurum değilde daha cok VSR gibi yorumlamistim . Kurum ise bunu LPG ye değilde daha cok yağlama sistemine bağlamak lazım , cunku LPG karbon salınımı en düşük yakıt . Sizin araçta anlattıklarınız sonrası şüpheliler:

Yakıt ayar sistemi sorunu sonrası asırı zengin karışımda tuketim .
Yağlama sistemindeki sorun sonrası beklenenden fazla yağ vererek manifold ve cevresinde yağlama , subaplara kurum yapışmasına sebebiyet verme

sebepleri on plana çıkıyor , keske subaplari ve üst kapağı görme şansım olsaydı . İlk defa söylentiler değil , bunu yaşayan biri ile karşı karşıyayım ...

Enteresan olan 1.4 T larin , landirenzo sistemleri ile Avrupa da Dualfuel adı altında fabrikasyon LPG de kullanılan motor olması .

Tekrar gecmis olsun ..