Opel İnsignia 1.4 Turbo LPG?

Bülent K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel İnsignia 1.4 Turbo LPG?

Arkadaşlar inanın bende anlamadım, ama artık lpg li araca bundan sonra son diyorum, lpg firmasındakiler bile bu duruma şaşırdırlar ve yağlama kitinin yağından olabileceğini söylediler ve çalışmış oldukları yağ firması ile şu an görüşmeler yapıyorlar, çünküğ daha önce böyle bir sorun ile karşılaşmamışlar, bir diğer sebep ise dedilerki yağlama sistemi aşırı yağ çekmiş içerisi yağ dolmuş dediler bana söylenen bunlardı sadece. umarım hakkıma hayırlısı ne ise o olur...

xcrean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hanika link' Alıntı:
Bülent Bey öncelikle çok geçmiş olsun. Ama bende 5500 de iken taktırdım aracıma lpg, su an 36 000 de. Ne performans kaybı ne başka birşey olmadı. tabii ki bu olmayacak anlamına gelmez fakat şehir içi 250 - 260 kuruş şehirler arası 170 180 kuruş yaktıgımı düşünürsek 1500 2000 tl çıkıcak masrafta zaten çıkıyor. Bunun hesaplamalrını daha önce yapmıştık zaten. Ciddi anlamda yakıt gideri düşüşü var. Bundan dolayı ( aracınızın kaç km oldugunu bilmiyorum) bence kullandıgınız süreye sayıp ettiğiniz karları düşünerek çok fazla canınızı sıkmayın. Bence de herkes taktırmalı. Lt fiyatı 5 lira olan ülkede benzinli araca binmek çok da mantıklı değil. Turbolarda yakıt tüketimi yazın 9 - 9,5 kışın 11 12 lerin altına düşmüyor. () Aktive select için konsuyorum) Yazık günah veridğimiz paralara.
Bu arada daha önceki yorumlardan anladıgım lpg yi mayıs ayı içinde taktırdıgınızı görüyorum. 4 ay da nasıl motor da sıkıntı çıkar. Bende gerçekten bunu anlamadım. Daha önceden bir probelm olmuş olmasın.

Selamlar Hanika,

üzerinden epey zaman geçti en azından kullanım deneyiminiz daha çok artmıştır, bende taktırmayı düşünüyorum sakıncası yoksa güncel yorumlarınızı alabilirmiyim...

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zaten lpgli si cikti haciii

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xcrean link' Alıntı:
Selamlar Hanika,

üzerinden epey zaman geçti en azından kullanım deneyiminiz daha çok artmıştır, bende taktırmayı düşünüyorum sakıncası yoksa güncel yorumlarınızı alabilirmiyim...
Alinti yaptigimiz kisi 1 yildir foruma girmemis cevap yazacagini sanmiyorum.