Opel harareti sever mi acaba ?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benimki bayılır:D

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havalar sıcak malum konuyu hortlatayım.

benim aracım uzun yolda sabit 88 derecede gidiyor ancak trafik olduğunda özellikle yokuşta kamyon arkasında konvoya kalırsam 95-98 derece falan oluyor tedirgin oluyorum.

benim sorularım:

1- acaba kaç dereceye kadar KAFAYA TAKMAMAK LAZIM hararet olayını?
2- sıcaklık tehlikeli seviyeye ulaşırsa ne yapmak lazım? (sağa çekip durmak aracı stop ettirmek mi gerek yoksa rolantide çalıştırmak mı gerek ne yapalım acaba?)

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor dizellerde calisirken sogur,
benzinlilerde stop edince sogur diye biliyorum..

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün oto elektrikçime bahsettim bu tipo slx müşüründen. benim aracımda radyotor musuru olmadıgını söyledi. X16XEL motor.

airbus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra hb yeni modeller 2006-2009 onlardada yok koymamışlar hararet göstergesi neden acaba?? merak ettim!!
yorumlarınızı bekliyorum..

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havalar sıcak malum konuyu hortlatayım.

benim aracım uzun yolda sabit 88 derecede gidiyor ancak trafik olduğunda özellikle yokuşta kamyon arkasında konvoya kalırsam 95-98 derece falan oluyor tedirgin oluyorum.

benim sorularım:

1- acaba kaç dereceye kadar KAFAYA TAKMAMAK LAZIM hararet olayını?
2- sıcaklık tehlikeli seviyeye ulaşırsa ne yapmak lazım? (sağa çekip durmak aracı stop ettirmek mi gerek yoksa rolantide çalıştırmak mı gerek ne yapalım acaba?)

sorular güncel

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et

hocam, ben de 98 astra f var. 102/103 gördüğüm çok oluyor. şehir içinde kullanıyosam, bol ve dik rampalı köy ya da uzun yolda kullanıyosam bile görüyorum bu dereceleri. ama onun dışında normal uzun yollarda 90/95 arası sabit ya 95/100 arası. kırmızıya dayanmadığı sürece sıkıntı olmaz diyorlardı ben de inanmıyordum ama şu ana kadar gerçekten bi sıkıntı olmadı bu derecelerde. fan açtığı için çok da merak etmiyorum zaten fan açmasa ibreyi tutamayız :)
hararetin yükseldiği zaman, fan çalışıyorsa stop etme bence fan devresini tamamlasın dursun, sonra stop et, ben öyle yapıyorum. bize eskiden beri tofaş renault ustaları şunu derdi hararet yapmışsa araba ya da yükselmişse sıcaklık hemen stop etmeyin, bekleyin, çalışssın derlerdi. ne kadar doğru bilemiyorum.