Opel GM Almanyaya Atılan e-posta

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyundai kia vs araçlarıda kullanıyorum öyle milletin anlattıkları gibi değiller. bir defa i30 gerçekten uzun uzun kullanınca soğuyorsunuz. herkes yakıtından şikayetçi direksiyon soyulmaları vs ile dolu.
japonlara bakıyorsun donanımı kıt verdikleri bişey yok fiyatları anasının gözü olmuş.
opel vw seat skodaya bakıyorsun servisleri berbat ama en azından kaliteleri var. donanımları var. yürüyenleri sağlam zırt pırt ön takımı bozulan opel vw falan yoktur. ne bileyim siz hiç duydunuz mu torsiyon sorunu kronik opel vw gibi markalarda duyamazsınız.
almanyadaki araç listeleride hep opsiyonel adam istediğini koydurabiliyor. sunroof olupta teneke jantlı araç var mesela. klima olmayıpta abs olan var. biz bunu yapamıyoruz. ben böyle bir liste versem 1 sene sonraya gel al derler. almanyadan araç ithal ediyoruz sonuçta....

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyundai kia vs araçlarıda kullanıyorum öyle milletin anlattıkları gibi değiller. bir defa i30 gerçekten uzun uzun kullanınca soğuyorsunuz. herkes yakıtından şikayetçi direksiyon soyulmaları vs ile dolu.
japonlara bakıyorsun donanımı kıt verdikleri bişey yok fiyatları anasının gözü olmuş.
opel vw seat skodaya bakıyorsun servisleri berbat ama en azından kaliteleri var. donanımları var. yürüyenleri sağlam zırt pırt ön takımı bozulan opel vw falan yoktur. ne bileyim siz hiç duydunuz mu torsiyon sorunu kronik opel vw gibi markalarda duyamazsınız.
almanyadaki araç listeleride hep opsiyonel adam istediğini koydurabiliyor. sunroof olupta teneke jantlı araç var mesela. klima olmayıpta abs olan var. biz bunu yapamıyoruz. ben böyle bir liste versem 1 sene sonraya gel al derler. almanyadan araç ithal ediyoruz sonuçta....
Aynen gectigimiz yil on camlari elle acilan sifir mercedes alan duymustum , elimlede acarim diyip 1000 euro vermek istememis :)

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
önemli olan aracı alırken size sunulan donanım listesindeki özelliklerin eksiksiz teslim edilmesi. adamlar size var dedikleri seyleri koymuyorsa sikayet edin ama alırken cam otomatigi yok kliması yok bilmem neyi yok diye iblerek alıp sonrada bunlar nasıl olmaz diye yakınmanın bi anlamı yok.
garanti konusunda servislerin uygulamaları 3 asagı 5 yukarı aynıdır. siz servis dısında bi onarım tadilat yaptırıyosanız aracınızı garanti dısı bırakmak isterler tabiki. servislerin fiyatları yüksek olması gayet olagandır. sonuctasanayide bi dükkanın giderleri ile servisi kıyaslayamazsanız adamlarda ona gore giderlerini fiyatlarına parca ve işçiliklerine yansıtıyorlar. siz olsanız yansıtmazmıısınız_?
ha sunu diyebilirsiniz ben madem o kadar parayı veriyorum adm gibi hizmet isterim garantili işçilik ve parça isterim denebilir ki burdada servislerin iş ahlakı devreye girer. ahlaklı bi çalışma prensibi varsa yaptıgı işin kullandıgı parcanın arkasında durur gerekirse yeniden yapar. yok ahlaksızsa adam kazıklamaya calısıyosa burada da bu konuyu acan arkadas gibi iş magdur olanlara düşer her türlü kanuni hakkımızı kullanmamız gerekir. bidaha servise gitmem demek care degildir. herkes sikayet veya mahkeme yolu ile hakkımızı ararsak onlar mecburen adam olacaktır bence. yakınlarımdan bunun ornegini cok gordum. 3 sene araca binip 3 seninin sonunda aracın sıfır parasını alan gördüm. o yüzden her türlü hakkımızı sonuna kadar kullanmamız lazım. ben konuyu acan arkadası kutluyorum. varsa bi şikayeti mutlaka soylemeli. opel de üzerine düşeni yapmalı. yok yapmıyorsa ozaman marka hakkında bi kannat belirtebiliriz.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende bu aksam veya yarin maili atacagim. Araci genel bakima verdik (Batipark Opis) (lastik degisimi, cam degisimi, 15000 km bakim v.s.) araci aldik kaputu actik ve surpriz.. Motoru temizlemeden araba vermisler. Aradik "gelin temizleyelim" dediler. Sadece motor temizletmek icin 60 km yol yapmam gerekli. Neden bu tur seylerin bizim hatirlatmamiz gerekli?? Bu da fotografi..

de9b97ac15c3a5716ece9595c4f0a7de.jpg

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşlar, biraz germiş ve gerilmiş olabilirim. Ama inanın ki burada yapmaya çalıştığım şey, hepimizin hakkını korumaya çalışmak. Opel Germany den aradılar ve sorunlarımın 2 aracım içinde çözüleceğini, irtibata geçeceklerini belirttiler. Bu arada Araç Opel Corsa Enjoy Active, Essentia Active değil. Hoperlör konusunda ısrarım bu yüzdendir. Gönderilen mail den sonra Opel Germany bir çalışma başlatmış ve müşterilerine ulaşıp anketör yolluyor. Anketör arkadaşın söylediği kadarı ile Opel türkiye hakkında yoğun ve ciddi şikayetler alınmış. Kendileri de şaşkın diyorlar ki almanyadan buraya anket yaptırmaları çok ilginç. Çok rahatsızlık duymuş olmaları gerekiyor. İlginçtir, anketör arkadaşın ilk geldiği kişi benmişim. :D Tabiki Opel türkiye sorunlarımı çözerse bunları belgeliyeceğim ve emsal olsun diye buradan yayınlayacağım. hepiniz faydalanın. Ama ne olur tekrar söylüyorum. Ben sadece kendim için değil, Tüm opel kullanan arkadaşlarımız için çabalıyorum. Duyarsız kalmayın ve çoğunluğun gücü ile arayalım hakkımızı... Hepinize saygılar, selamlar...

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D

Japon Otomobillerine laf demeyin ne olur. 17 sene kullandım. 1997 Model Mazda 323 Family Sedan. Bu araç varken aldığım ve kullandığım hiç bir araçtan bu araç kadar memnun olmadım. Tek eksiği Kliması olmaması idi 17 senenin sonunda tavandan çürüme yaptı, o da cam patlamıştı zedelenmiş sökerken. Bir araç 1997 model olur, 4 cam otomatik olurmu, Çok noktadan enjeksiyon (Km de 6,1 Lt Tüketim) , Hidrolik direksiyon, ABS... Motoru 17 sene boyunca 1 defa evet 1 defa yolda bırakmamış olurmu. 90 BG olan bu araç bir çok 1.6 veya modifiyeli araca kafa tutuyordu. millet motoru açıp da tek bir ekstra görmeyince bu arabaya saygı ile eğilmek gerekir diyordu. Arkadaşlarım Mazda 323 Crazy Familiy diyorlardı araca. Doğu anadolu da Sakaltutan geçidi vardır. Erzincan taraflarında Dik bir rampa 4. Vites 170 ile çıktığımı bilirim. Yeni nesil japon arabaları da az çok aynı kalitede. Tek kötü yanı kaportası zayıf japon arabalarının. Unutamayacağım ve aklıma geldiğinde içim yanan tek arabam oydu.

Kardeşim benim bak ne güzel söylemişsin, "almanyadaki araç listeleride hep opsiyonel adam istediğini koydurabiliyor." Bizimde bu hakkımız olmalı. Bizim Almanyadaki almandan ne farkımız var? Opel Türkiye bunu yapmalı. Satış için Üst model ya da paket olmamalı. İstenilen opsiyonları takmalı ve parası neyse onu almalı diyorum. Haksızmıyım?

Son düzenleme:

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son bir ekleme yapayım. ESP olan ama Off fonksiyonu olmayan bir araç ile kara, çamura ya da kuma saplandınız. (Bol miktarda ava ve Doğa gezilerine çıkan biri olarak ben bu durumu yaşıyorum) Nasıl çıkacaksınız? ESP OFF yapmadan imkansız arkadaşlar. Lütfen bir araştırın.

Buyrun size kullanıcı deneimleri.
http://forum.donanimhaber.com/m_28760020/tm.htm

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Japon Otomobillerine laf demeyin ne olur. 17 sene kullandım. 1997 Model Mazda 323 Family Sedan. Bu araç varken aldığım ve kullandığım hiç bir araçtan bu araç kadar memnun olmadım. Tek eksiği Kliması olmaması idi 17 senenin sonunda tavandan çürüme yaptı, o da cam patlamıştı zedelenmiş sökerken. Bir araç 1997 model olur, 4 cam otomatik olurmu, Çok noktadan enjeksiyon (Km de 6,1 Lt Tüketim) , Hidrolik direksiyon, ABS... Motoru 17 sene boyunca 1 defa evet 1 defa yolda bırakmamış olurmu. 90 BG olan bu araç bir çok 1.6 veya modifiyeli araca kafa tutuyordu. millet motoru açıp da tek bir ekstra görmeyince bu arabaya saygı ile eğilmek gerekir diyordu. Arkadaşlarım Mazda 323 Crazy Familiy diyorlardı araca. Doğu anadolu da Sakaltutan geçidi vardır. Erzincan taraflarında Dik bir rampa 4. Vites 170 ile çıktığımı bilirim. Yeni nesil japon arabaları da az çok aynı kalitede. Tek kötü yanı kaportası zayıf japon arabalarının. Unutamayacağım ve aklıma geldiğinde içim yanan tek arabam oydu.

Kardeşim benim bak ne güzel söylemişsin, "almanyadaki araç listeleride hep opsiyonel adam istediğini koydurabiliyor." Bizimde bu hakkımız olmalı. Bizim Almanyadaki almandan ne farkımız var? Opel Türkiye bunu yapmalı. Satış için Üst model ya da paket olmamalı. İstenilen opsiyonları takmalı ve parası neyse onu almalı diyorum. Haksızmıyım?
Mazda hakkindaki goruslerinize katiliyorum. Ayni aractan babamda vardi 1.8 klimali ama abs yoktu. Ayni zamanda araba kullanmayi ogrendigim aractir. 2000de aldik 2011de sattik 11 yil boyunca bakim disinda ariza cikarmadi. 2009 lpg takilirken buji kablolarinin orjinal oldugu soylendi arac 170000 km.deydi. Bir de o aracin gaz fren pedalindaki ayagi yormayan rahatliga simdiki araclarda rastlayamadim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel sattı işi bitti boşa bekleme kardeşim. Türkiyedeki baş yetkilisi bile yüzüme telefonu kapattıktan sonra almanyadaki herif seninle hiç ilgilenmez.

Zaten opel topu dikti 2016 dan sonra mafişşşş

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opelin bana göre sadece opel değil Alman firmaşarının burnunun sürtülmesi gerek. Ya değil ise benim aracım her zaman satar nasıl olsa düşüncesin den adamlar vaz geçmeyecek.