Opel GM Almanyaya Atılan e-posta

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

güzelce yardırdım ve şu maili attım.

Aufgrund fehlender Beschaffungsmöglichkeiten der Servicestellen,konnten die Opel KFZeuge außer bei einem Paketangebot nicht mit einer zusätzlichen Alarmanlage versehen werden,sodaß ich leider einen großen Nachteil erlitten habe.Bei den zuständigen Servicestellen gibt es keine kompatiblen Alarmanlagen,was mich als Kunde sehr enttäuscht habe,eine solche Ignoranz habe ich von einer so erfolgreichen Firma nicht erwartet,auch das Navigationssysthem ist qualitativ weit unter meinen Erwartungen.Bisher habe ich 2 Ope Corsa D Active Autos mit ESP Ausstattung gekauft,leider war kein ESP Button auffindbar,noch befanden sich an den Rücksitztüren Lautsprecher.Die technischen Mitarbeiter des türkischen Opel Services hatten nicht einmal eine Ahnung,was 70 Ampere bedeutet.,sie behaupteten,daß 70 Ampere dem Wagen nur schadet.Die technische Auskunft ist spärlich und inkompetent,bisher habe ich Autos verschiedenster Hersteller gefahren,wie Mazda,Honda,peugot,Toyota,nie habe ich eine solche Inkompetenz und Verantwortungslosigkeit erlebt.Ich möchte Sie nun fragen,wann Opel_Türkei endlich aufwacht und sein Spektrum erweitert,mittlerwele werden in Forums wie opelim.net vom Opel Kauf sogar abgeraten.Sie sollten endlich eine Entscheidung treffen.

Benimle iletişim kurmak yerine Lütfen servisleriniz ile ilgili çalışmalarınızı gerçekleştiriniz.

M. Alper Lalbek
Antalya / Türkiye

Yaklaşık Türkçesi de

Opel Araçlarınıza Alarm takılmaması ya da bu alarmın servis tarafından temin edilememesi, Sadece Paket olarak verilmesi nedeni ile maddi zarara uğradım. Hiç bir markada böyle sorumsuzca ve bu kadar müşteri memnuniyetinden uzak bir politika görmedim. Bir de dünya devi olacaksınız. Araçlarınıza Alarm entegre edilemiyor. Servisleriniz de araçlarınıza uygun Alarm sistemleri yok. Navigasyon ürünü olarak 3. parti ürünler takılıyor. bunlarda Can-Bus sistemi ile uyuşmuyor. Aynı ürünü servisiniz 2000 TL ye takarken bir şey olmuyor ama dışarıda Aynı marka model ürünü 1000 TL ye taktırdığımız da Araç garanti dışı deniyor. En azından elektrik aksamı. Opel den 2 adet araç aldım. Corsa D Active ESP li versiyon. Ne ESP tuşu var, Ne arka kapılarda hoperlör var. Opel Türkiye Servisinizde çalışan teknik elemanlar Daha 70Amper in ne demek olduğunu bilmiyor. Adam diyor ki 70 amper araca zarar verir. Diyorum ki 70 Amper Akünün 1 saat boyunca 70 amper güç verebileceğini belli eder. Anlamıyor. Alternatör kaç amper bu araçlarda diyorum, Ufo görmüş masum köylü gibi suratıma bakıyor. Mazda Kullandım, Toyota Kullandım, Honda Kullandım, Peugeot Kullandım, Fiat Kullandım.... Hiç bir Otomotiv firması Sizin kadar laçka ve sorumsuz değildi. Şimdi Sorum şu "Opel Türkiye kendine bir düzen verecek mi? yoksa biz Opel sahipleri olarak konuşup sorunlarımızı paylaştığımız opelim.net vs... gibi platformlarda Opel alınmaması için karşınızda mı duralım." Karar sizin..

Bu ve benzeri e-postaları
aldıkça Opel Türkiyeyi sıkıştıracaklar. Lütfen üşenmeyelim gönderelim ki Opel türkiye sıkışsın. Ben almanca yolladım ama Türkçe yolladığımız da da oluyormuş.

Yollanacak e-posta adresi

kunden.info.center@de.opel.com

servisleri biraz adam ettirelim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kalemine sağlık. Ama bir gerçek var oda opel sadece araç satar bizden aldığı paraları da çatır çatır yer. Eskidenmiş o opelin panzerlik tanklık dönemi. Sabır olsun daha opel almam. Benden uzak olsun...

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper bey, almanca bilsem bende mail atacam ama etrafımda almanca bilen de yok, zaten dinleyeceklerini de sanmıyorum, Şikayetvar diye bir site var oraya şikayet başlığı açtım, daha önce de kullandığım bir platformdu orası, en az satan markaların bile o sitede bir temsilcisi var ama opel'in yokmuş, site yöneticileri şkayetinizi yayınlıyoruz fakat opelin temsilcisi olmadığını hatırlatırız dediler,bu kadar ilgisizlik olmaz.Opel dışarıdan iyi bir firma gibi duruyor ama yönetim vasat.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Alper bey, almanca bilsem bende mail atacam ama etrafımda almanca bilen de yok, zaten dinleyeceklerini de sanmıyorum, Şikayetvar diye bir site var oraya şikayet başlığı açtım, daha önce de kullandığım bir platformdu orası, en az satan markaların bile o sitede bir temsilcisi var ama opel'in yokmuş, site yöneticileri şkayetinizi yayınlıyoruz fakat opelin temsilcisi olmadığını hatırlatırız dediler,bu kadar ilgisizlik olmaz.Opel dışarıdan iyi bir firma gibi duruyor ama yönetim vasat.

Opel demek ki çokta tın sizin şikayetleriniz demek istiyor. Adamlar haklı netice de aeaçları satılıhor mu? Evet sorun yok o zaman ama araçları satılmasın bak bakalım nasıl kıvranacaklar. Ama bizim millet ile bu iş olmaz oda kesin.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Almanca bilmenize gerek yok. Siz Türkçe yazıp gönderin. Onlar çevirtirler elbet.

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

İlgilenmezler, Çok ta tın derler vs. demeyin. burası büyük bir paylaşım grubu. GM Almanyaya şikayet gittikçe kıllanacak ve opel Türkiye'ye yüklenmeye başlayacaklar. 10-15 Dk nızı ayırın ve yollayın. Bizim sesimiz yükseldikçe opel yürkiyenin gırtlağına basacaklar. Kalabalığımızın gücünü kullanalım. Taş atıp da kolumuz yorulmayacak. Benim gönderdiğim mail ile ne olacak demeyin. O mailler çığ gibi olursa Opel Türkiye de o çığın altında kalır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bana kalırsa Alman firmalarının ağzının payını vermek ülke insanından geçer. Alman araçlarını almadın mı? Bak bakalım ipe nasıl boncuk gibi diziliyorlar. Ama bizim ülkemizde bu iş yürümez. Ve bizim milletin de durumu adamlar çözmüş durumda. Diyorlar ki biz çatır çatır araçlarımızı satarız neticede Türkiye bir bir takıntı var. Oda Alman araçları iyidir filan takıntısı durum böyle olunca da adamlar kaldıkları yerden devam eder.

Hadi bakalım sosyal medya da kampanya yapın. Alman araçlarını tedarik eden firmaları protesto etmek adına sadece 3 gün kontak kapama eylemi yapın.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En boş donanımlı corsa alıp, özellikler listesinde arka kapılarda hoparlör olmadığı gözümüze sokulurcasına yazılırken , satın alma aşamasında hoparlörleri pakete eklememeniz kaynaklı olarak hoparlör yok diye haykırmak çok garip doğrusu :confused: . Bahsettiğiniz navigasyon, ses sistemi, alarm gibi elektrik aksamından güç çeken parçalar her markada elektrik aksamını garanti dışı bırakıyor. VW AUDI SEAT SKODA gibi markaların yetkili servis ortamı'nın Opel'den daha kötü olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
Her konuda şahinden farkı olmayan Opel'ine kinlenip opele çamur atanlar da olacaktır, Opel'i körü körüne savunan fanatikler de olacaktır. Bir kaç yıl öncesine kadar çöp gözüyle bakılan Hyundai ve KIA şuan piyasanın anasını ağlatır derecede iyi araçlar üretmekte ve yakın zamanda piyasayı darma duman edecek LADA da tetikte beklemekte...Velhasıl mailiniz ciddiye alınmayacak, boşa uğraştan öteye geçmiyor bu çabalar, nitekim forumun çok büyük çoğunluğu 2. el yaşını başını almış Opeller kullanıyor, sıfır opel kullanan sayısı yok denecek kadar az.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu forumdaki opel düşmanlığı artık sıkmaya başladı. bizde opel kullanıyoruz ve genelleme yapan insanlardan sıkıldım kendi aracınızı belirterek yorum yapın lütfen opelin bir suçu yok arayın önceki sahibine sövün opele değil. sorunu olunca tabi paylaşıp çözüm arayacağız ama her fırsatta aynı şeyi bin kere yazıp milletin malını kötülemek doğru değil

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanlar neden bahsedildiğini, anlamadan konuşuyor. Ahkam kesiyor ya bayılıyorum kapasitelerini görmeye. Biz neyin savaşındayız millet neyin savaşında. Beb diyorum ki Opel Türkiye Sorumsuz. Opel Türkiye , Opel GM in belirlemiş olduğu politikalara uymuyor. Adam opele laf atmaktan, kötülemekten bahsediyor. Active serisi araca en boş diyen insan Essentia heralde opelin motorsuz olanı, Sanırım taş devrindeki gibi ayakları aşşa sallayıp hızlanacağız. Active Modelde 4 Hoperlor var bilginiz olsun. Ha derdim o değil. Zaten araca tesisat yaptım onların vereceği höperlöre ihtiyacım yok ama ben sadece benim durumunda olup da hakkını arayamayanların da sesi çıksın, bir yol olsun diye uğraşırken sivri beyinlerin boş iş diye nitelendirmesine hayretle bakıyorum. Mailim de siddiye alınmış durumda tam da bunu paylaşacakken yazıları gördüm ve güldüm. Önce Opel Türkiye, Sonra da Opel Germany den aradılar. iki Aracım ile birlikte Servise davet edildim. Sanırım Beni dövüp araçları elimden alacaklar. Okuduğunu anlamayanlar için tekrar yazıyorum. Dert Opel Markası Araçlar değil. Dert Opel Türkiyenin Politikası. Yazdıklarımdan bunu anlayamadıysanız Trafiğe çıkmayın. Potansiyel tehlikesiniz demektir.

Son düzenleme: