Opel GM Almanyaya Atılan e-posta

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İnsanlar neden bahsedildiğini, anlamadan konuşuyor. Ahkam kesiyor ya bayılıyorum kapasitelerini görmeye. Biz neyin savaşındayız millet neyin savaşında. Beb diyorum ki Opel Türkiye Sorumsuz. Opel Türkiye , Opel GM in belirlemiş olduğu politikalara uymuyor. Adam opele laf atmaktan, kötülemekten bahsediyor. Active serisi araca en boş diyen insan Essentia heralde opelin motorsuz olanı, Sanırım taş devrindeki gibi ayakları aşşa sallayıp hızlanacağız. Active Modelde 4 Hoperlor var bilginiz olsun. Ha derdim o değil. Zaten araca tesisat yaptım onların vereceği höperlöre ihtiyacım yok ama ben sadece benim durumunda olup da hakkını arayamayanların da sesi çıksın, bir yol olsun diye uğraşırken sivri beyinlerin boş iş diye nitelendirmesine hayretle bakıyorum. Mailim de siddiye alınmış durumda tam da bunu paylaşacakken yazıları gördüm ve güldüm. Önce Opel Türkiye, Sonra da Opel Germany den aradılar. iki Aracım ile birlikte Servise davet edildim. Sanırım Beni dövüp araçları elimden alacaklar. Okuduğunu anlamayanlar için tekrar yazıyorum. Dert Opel Markası Araçlar değil. Dert Opel Türkiyenin Politikası. Yazdıklarımdan bunu anlayamadıysanız Trafiğe çıkmayın. Potansiyel tehlikesiniz demektir.

Opel ile kavganız da başarılar diliyorum , birde forumdakiler ile kavga etmeye başladınız buda güzel.

Yaklaşık 10 yıldır Opel'e biniyorum, aracıma yetkili servis hariç anahtar vurulmadı. Hepsinin faturası var. Tek birkez ne OPEL Türkiye den nede yetkili servislerden şikayetim olmadı. Almanya ya şikayet edecek bir durum yaşamadım.

Aracınızın arka kapısında hoparlör olmamasını neden sorun ediyorsunuz o kısmı anlamadım!!! Arkasında hoparlör var mı dedi opel Türkiye size satarken ve sonrasında arka kapıda hoparlör çıkmadı ?

Zaten herşey aracın kafa kağıdın da yazıyor. Corsa D çok detaylı bir araçtır. Araçta isterseniz direksiyon ısıtma bile var :)

Bir araçta opsiyon eksik satılması satan firmadan çok %90-%145 aralığında ÖTV alan devletin eksikliğidir (pardon fazlalığı)...

Ayrıca hangi markaya giderseniz gidin aracın üzerinde yapılan her türlü oynama aracının ilgili bölümünü yada tamamını garanti dışında bırakırır... Bu kullandığım Reno, Fiat, Mercedes, Opel hepsinde böyle idi...

Saygılar

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel ile kavganız da başarılar diliyorum , birde forumdakiler ile kavga etmeye başladınız buda güzel.

Yaklaşık 10 yıldır Opel'e biniyorum, aracıma yetkili servis hariç anahtar vurulmadı. Hepsinin faturası var. Tek birkez ne OPEL Türkiye den nede yetkili servislerden şikayetim olmadı. Almanya ya şikayet edecek bir durum yaşamadım.

Aracınızın arka kapısında hoparlör olmamasını neden sorun ediyorsunuz o kısmı anlamadım!!! Arkasında hoparlör var mı dedi opel Türkiye size satarken ve sonrasında arka kapıda hoparlör çıkmadı ?

Zaten herşey aracın kafa kağıdın da yazıyor. Corsa D çok detaylı bir araçtır. Araçta isterseniz direksiyon ısıtma bile var :)

Bir araçta opsiyon eksik satılması satan firmadan çok %90-%145 aralığında ÖTV alan devletin eksikliğidir (pardon fazlalığı)...

Ayrıca hangi markaya giderseniz gidin aracın üzerinde yapılan her türlü oynama aracının ilgili bölümünü yada tamamını garanti dışında bırakırır... Bu kullandığım Reno, Fiat, Mercedes, Opel hepsinde böyle idi...

Saygılar

Forumdaki insanlar ile kavga etmiyorum. Yaptığım şeyi anlamayıp, Körü körüne marka bağımlılığı ya da sadakati ile görmediği ya da görmek istemediği şeyler olanlara bunlar gerçek görün diyorum.

Aracınızı stock olarak kullanmak ve hiç bir ekleme yapmamak dolayısı ile de servis ile garanti vs. konularda sorun yaşamamış olmak kendi seçimlerinizin size bir getirisi. Fakat ben böyle yaptım sen sorunlusun tarzında konuşma hakkını size vermez. Kaldı ki Sanki Opelin bünyesinde çalıştığınızı ve firmanızı korumaya çalıştığınızı sanacağım neredeyse. Kusura bakmayın. Ben hakkımı ararım.

Aracın kapısında ki höperlörü neden problem ediyorum onu da açıklayayım. İnternet sitesinde aracı almadan önce yaptığım araştırmalar da 2 model vardı. Essentia ve Active. Active üst serisi olarak geçiyordu Active olan araç da yazan hoperlör sayısı aldığım araçtakinden farklı. Ve ben araç içinde müzik dinlemekten hoşlanırım. 2 deyip de 1 verdiklerinde bu da böylemiş demek sizin seçiminiz. Ben 2 diyorlar ise 2 talep ederim. Ve alırım.

Aracımda ESP var ve ESP tuşu yok. Bu tuşun ESP li olarak satılan diğer model araclarda olduğunu ve sadece bu modelde olmadığını farkettim. Dağa, Bayıra, Ava gidiyorum Gerektiğinde öyle yol koşullarına denk geliyorum ki ESP yi kapatmam gerekiyor. Kapatamıyorum. ESP nin kapatılmasına ne gerek var gereksiz diyeceğinizi tahmin ederek de Gereksiz olaydı başka model araçlarda ya da başka markaların araçlarında ESP ON/Off tuşu olmazdı. Diyerek Peşinen cevap veriyorum.

Araçtaki garanti koşullarına gelince maalesef ki yanlışınız var. Opel germany bile bu saydıklarımın Çok extreme durumlar olmaması koşulu ile garantiyi bozmayacağını belli belirsiz söylüyor. Belli belirsiz söylemelerinde ki sebep ise Opel Türkiye'yi çiğnememek. Far Düğmem bozuldu mekanik problem olduğu bariz. Tesisat takmışsın, ondan bozulmuş diyor adam bana. Neymiş efendim Garanti dışı bırakacaklarmış Elektrik sistemini. Aküyü garanti dışı bırak anladım. Alternatörü de bırak anladım. Tüm elektrik sistemi ne demek. Belli belirsiz söylemelerinde ki sebep ise Opel Türkiye'yi çiğnememek.

Derdim Opsiyonun eksik satılması değil. Tam satılıp eksik verilmesi ve sonrasında parasını versek bile yapılmaması. Adam diyor ki Alarm istiyorsan, navigasyon istiyorsan, ESP tuşu istiyorsan vs... Opel Türkiye'den Bunların olduğu bir araç alacaksın. Opel Germany Alarm cihazını talep edene takıyor. Türkiye de pakette yok üst paket alın diyor. Farkı anlatabildim mi acaba? ya da siz anlayabildiniz mi?

Eğer Navigasyon istiyorsan Necvox taktıracaksın ama 2500 TL verip bana taktıracaksın. Dışarıdan adam gelip takacak ve ben garantiyi bozmayacağım. Aynı adama gider de 1500 TL verip taktırırsan aynı ürünü, Garanti dışı bırakırım elektrik sisteminin Tümünü. Bunları anlamak, İdrak etmek bu kadar zormu?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Forumdaki insanlar ile kavga etmiyorum. Yaptığım şeyi anlamayıp, Körü körüne marka bağımlılığı ya da sadakati ile görmediği ya da görmek istemediği şeyler olanlara bunlar gerçek görün diyorum.

Aracınızı stock olarak kullanmak ve hiç bir ekleme yapmamak dolayısı ile de servis ile garanti vs. konularda sorun yaşamamış olmak kendi seçimlerinizin size bir getirisi. Fakat ben böyle yaptım sen sorunlusun tarzında konuşma hakkını size vermez. Kaldı ki Sanki Opelin bünyesinde çalıştığınızı ve firmanızı korumaya çalıştığınızı sanacağım neredeyse. Kusura bakmayın. Ben hakkımı ararım.

Aracın kapısında ki höperlörü neden problem ediyorum onu da açıklayayım. İnternet sitesinde aracı almadan önce yaptığım araştırmalar da 2 model vardı. Essentia ve Active. Active üst serisi olarak geçiyordu Active olan araç da yazan hoperlör sayısı aldığım araçtakinden farklı. Ve ben araç içinde müzik dinlemekten hoşlanırım. 2 deyip de 1 verdiklerinde bu da böylemiş demek sizin seçiminiz. Ben 2 diyorlar ise 2 talep ederim. Ve alırım.

Aracımda ESP var ve ESP tuşu yok. Bu tuşun ESP li olarak satılan diğer model araclarda olduğunu ve sadece bu modelde olmadığını farkettim. Dağa, Bayıra, Ava gidiyorum Gerektiğinde öyle yol koşullarına denk geliyorum ki ESP yi kapatmam gerekiyor. Kapatamıyorum. ESP nin kapatılmasına ne gerek var gereksiz diyeceğinizi tahmin ederek de Gereksiz olaydı başka model araçlarda ya da başka markaların araçlarında ESP ON/Off tuşu olmazdı. Diyerek Peşinen cevap veriyorum.

Aracıma sonradan ESP yaptım, TR ve Dünya da ilk kez ids+ olmayan Astra H larda ESP OFF nasıl yapılır ben yaptım ve paylaştım o yüzden yukarıda ki paragraf çok boş :D ayrıca Corsa D ye yapılan ESP uygulamasına da teknik destek oldum buda TR de yapıldı. ESP OFF düpğmesi ile birlikte ;)

Araçtaki garanti koşullarına gelince maalesef ki yanlışınız var. Opel germany bile bu saydıklarımın Çok extreme durumlar olmaması koşulu ile garantiyi bozmayacağını belli belirsiz söylüyor. Belli belirsiz söylemelerinde ki sebep ise Opel Türkiye'yi çiğnememek. Far Düğmem bozuldu mekanik problem olduğu bariz. Tesisat takmışsın, ondan bozulmuş diyor adam bana. Neymiş efendim Garanti dışı bırakacaklarmış Elektrik sistemini. Aküyü garanti dışı bırak anladım. Alternatörü de bırak anladım. Tüm elektrik sistemi ne demek. Belli belirsiz söylemelerinde ki sebep ise Opel Türkiye'yi çiğnememek.

Derdim Opsiyonun eksik satılması değil. Tam satılıp eksik verilmesi ve sonrasında parasını versek bile yapılmaması. Adam diyor ki Alarm istiyorsan, navigasyon istiyorsan, ESP tuşu istiyorsan vs... Opel Türkiye'den Bunların olduğu bir araç alacaksın. Opel Germany Alarm cihazını talep edene takıyor. Türkiye de pakette yok üst paket alın diyor. Farkı anlatabildim mi acaba? ya da siz anlayabildiniz mi?

Eğer Navigasyon istiyorsan Necvox taktıracaksın ama 2500 TL verip bana taktıracaksın. Dışarıdan adam gelip takacak ve ben garantiyi bozmayacağım. Aynı adama gider de 1500 TL verip taktırırsan aynı ürünü, Garanti dışı bırakırım elektrik sisteminin Tümünü. Bunları anlamak, İdrak etmek bu kadar zormu?

Biraz duracaksın orada :) bilmeden yazıyorsun :

Spor araçlar ve spor paket eklenerek alınan araçlar hariç TR de çoğu otomobil firması ESP off opsiyonunu araca eklemez . Bakınız mercedes örneği . Aktif olarak sahip olduğum çoğu araçta bu böyle . Astra H mesela aynen bu şekildedir . Astra H Easytroniklerde esp off yapılamaz ama neyse biz bunu zamanında çözdük ... ESP ile ilgili cevabınız yukarı da kırmızı...

Ayrıca alarm konusu bam başka dünya , benim bir sürü arkadasım var yetkili serviste fob özellikli alarm taktıran ... Ben mesela size cenmax 942b tavsiye ederim ...

Çok net bir şekilde söylüyorum , üslubunuz ben bilirim benden başkası ne söylerse söylesin boştur şeklinde . Kesinlikle yanlış ... Adım yazılı buda blog sayfam :)

http://sukru52.blogspot.com.tr/?m=1

Neyi bilip bilmediğinizi bilmiyorum ama esp yi de esp nin neden kapatılması gerektiğinde sizden öğrenecek değilim ;) yukarıda Örnekleri var .

Marka fanatiği hiç değilim . Opelin hatalarını ve yanlışlarını her platformda yazarım . 4 adet 3 farklı model aracım var hepsine aynı şekilde yapıyorum ...

Garanti konusunda , sanırım blog sayfasına bakınca ne yazdığınızı ve ne kadar yanlış olduğunuzu Göreceksiniz ve aynen her firma öyle siz tesisatı kurcalayın bakın tavan lambanız çalışmasın nasıl garanti dışı bırakıyorlar . Düzenli olarak yetkili servise giden biri olarak söylüyorum , 3 kuruş hesabı yapan sanayide aracını kasaplara parçalatanların araçlarını bıraksınlar garanti dışı ...

Eksik satılması durumu farklı bir şey ama benimde bilgim Active lerde arkada hoparlör olmadığı . Orada sizin hatanız var bence ...

Bu arada bi mukâbele bence sizin idrak Yolların da sıkıntı olmasın ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
essentia ve activede arkada hoparlör yok. enjoylarda vardı.
ayrıca esp off edilmemesinin sebeplerini sıralasak 1 sayfa olur sanırım. ki kapananlarda genelde sınırlı km kadar oda c segmentlerinde genelde.
elektrik tesisatı tofaşta bilmemde hakikaten opel vw gibi markalarda devre dışı bırakılmalı garantiden. ben olsam öyle yapardım yani.
örnek verecek olursak 2011 corsamızda tesisatı taktırdığımızdan bu yana. ki en kaliteli kablo vs kullanılarak yapıldı herşey . istanbulda sayılı montaj yapan kişilerce araçta farları açınca ufak bir parazit var. bunu çözebilen çıkmadı. en son parazit kesici bir zımbırtıyla kestik. neleri denedik kabloların geçtiği yerler değiştirildi. hatta denemek amaçlı tüm kabloları araç dışından geçirdik parazit yaptı. amfi sorunlu dedik değil. teyp sorunlu dedik değil. tek sorun bu arabada herşeyin birbiriyle bağlantılı olması. can bus sistemi kullanılan araçların elektrik aksamı bir bütün. akü şarj dinamosu vs ile kurtarılmayan sonuçlar olabiliyor. ayrıca şükrü abiyi hafife almayın. sizin bizim opel tecrübelerini tabiri caizse donunda sallar. blogunu incelemeniz yeterli...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kocaman bir firma iki hoparlör hesabı yapsın... hey yavrum hey...

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kocaman bir firma iki hoparlör hesabı yapsın... hey yavrum hey...

Sadece Antalya'da bir bayi 250 adet bu araçtan satmış. Tek şekilde yekün tutmamakta. Topladığınız zaman Oldukça yüklü olmakta. Buna ESP tuşu da eklenirse yekün iyice yükselmekte.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sadece Antalya'da bir bayi 250 adet bu araçtan satmış. Tek şekilde yekün tutmamakta. Topladığınız zaman Oldukça yüklü olmakta. Buna ESP tuşu da eklenirse yekün iyice yükselmekte.

Bir örnek daha vereyim dışarı da yüz tl olan bir park sensörünü dahi donanım diye dünya kadar para istenmesi sadece müşteriyi öpmekten başka bir açlıklama gelmiyor aklıma. Çok mu zor? Araçlarına iki parça ürün takmak?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir örnek daha vereyim dışarı da yüz tl olan bir park sensörünü dahi donanım diye dünya kadar para istenmesi sadece müşteriyi öpmekten başka bir açlıklama gelmiyor aklıma. Çok mu zor? Araçlarına iki parça ürün takmak?

Piyasası 150TL civarı olan cenmax park sensörünü 2011 yılında opel mar 450 TL ye satıyordu. Hatta bana güzellik yapıp sözde 450 olan alarmı 250 ye taktılar. Sonra çıkan sorunlar nedeni ile komple değiştirdiler. O zaman öğrendim ki indirim yapılmamış. Takılan sensörü zaten 250 ye satıyorlarmış. Bana bir sinir harbi yaşattıktan sonra 450 ye sattıkları sensörü taktılar. O zamandan beri sorunsuz kullanıyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 hoparlör hesabını 1 araca veya 2 araca yapmıyor.
ayrıca bunlarıda alırsan sana su donanımı sunarım diyor.
basit düşünerek bir yere varamazsınız. Türk insanı olarak pazarlık yapma alışkanlığımız sonucu global dünyada bunu yapmaya çalışıyoruz. 100 tl'lik 2 hoparlör , 100 tl'lik park sensörü ne olacak canım derken 1 araçta 200 tl maliyet arttırmak firmalara ne kadar yük getirir hesabını yapmak lazım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kocaman bir firma iki parça hesabı yaparsa bende tüketici olarak aynı hesabı illa yapacağım. Birde şunu unutmayın derim. Alman markalı araçlar kendi ülkelerinde adamlar boğazına kadar dolu araçları verirken kıyısından köşesinden takmadıkları donanımlı araçları özellikle Türkiye ve buna benzer ülkelere vermekte. Çokta umurum da değil nasıl olsa benim aracımı alırlar mantı ile hareket ediyorlar. Benim aracım 94 model ve bu aracımı Almanya dan aldım... benim aracımdan şu anda Türkiye de yok. Olan araçlar da benim gibi yurt dışından gelmiş araçlar. Benim aracımla aynı olan ülkemizde ki araçlar da bir çok özelliği yok. En basit açılır tavan benim aracım da var ama ülkemizde aynı bazda gelmiş olan araçlarda bu yok.

Boş verin babamın oğlu değil Alman araçları olsun Fransız araçları olsun hangisi işimize gelirse alır çatır çatır bineriz olur biter. Bir yanda araca 5 yıl garanti veren firmalar diğer yanda uzatmalı garanti için 800-900 TL fiyat alan firmalar. Tercih milletin para o kadar kolay kazanılmıyor özellikle ülkemi de... parası çok olan gider birilerine para kazandırmaya devam eder. Parası az olan da kendine uygun donanımlı araçları alır çatır çatır biner.