opel en çok şikayet alan araç mıdır?

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aralar opel konusundaki tek sıkıntım,
sıfır alındığında 2 yıl garanti olması,
honda ,Hyundai,mazda daha fazla süre garanti veriyorlar, eğer sıfır alacak olsam bunu göz önünde bulundururum , ama ikici el alacaksam alman alırım diye düşünüyorum...

Hyundai gerçekten uzun garanti süreleri ile ön plana çıkan bir marka. Ancak şunu da göze almalısınız: Hyundai otomobil teknolojisinde hiçbir patent almamış bir marka. Yani hep başkalarının teknolojilerini uygulayan bir üretici, kendine özel bir kapı kolu tasarımı dahi yok...

Mazda'daki uzun garanti süresinde durum biraz daha farklı: Mazda 2 veya 3 seneden sonra yüksek oranda bozulan parçalar için garanti süresini kendi uzatıyor. Örneğin benim Mazda 'da debriyaj pedalının garanti süresi 7 yıl. Bunun sebebi, Mazda'nın pedal menteşesini tek punta kaynak ile yapması sonucu, 5 sene geçmeden o tek puntanun pedal sacını çekerek sacı yırtması. O şekilde bozulan pedalı çift punta ile güçlendirilmiş yenisi ile değiştiriyorlar. Ayrıca, kendi geliştirdiği Wankel motorda da kullanıcı hor kullansa dahi bozulan eskiyen motorlar garanti kapsamında yenisi ile değiştiriyorlar.

şirin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle en çok şikayet alan araç.2010 model astra sport 38000 km sebepsiz yere şansıman gitt..opel odak tamamen fabrıkasyon hata olduğunu söyleyıp.gizli ayıplarını 27000 tl fiyat çıkardı.bayılerde genel müdürlükte hiç bir şekılde opel markasının arkasında durmuyorlar sadece ceplerını doldurmaya bakıyorlar. olan yılların markası opele ve müşterılere oluyo. tabıkı opel almanya satışlar azalır krıze girer.benım gibi 1000 lerce mağdur var.ve mahkemeler en az 2 yıl sürdüğü için çoğu tüketici bayılere para ödeyıp yaptırıyor ve sonra aracınısatıyor ve asla birdaha opel almıcanı söylüyor.ben şimdi almanyayla bağlantıya geçmeyi düşünüyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dün zamanım çok fazla idi ve bir çok firma gezdim araçları inceledim o sırada opis içinde diğer markanın incelerken orada görevli arkadaş neden opellere bakmıyorsunuz dedi? aynen böyle.. aman dedim bir daha opel asla... her şeyi sıkıntı dedim adam gülüyor... aslında onlar da farkında neyin ne olduğunun...

Ben markayı karalama taraftarı değilim çünkü opel zamanında bende tutku idi. Ama yeminle beni bitirdi :D

şirin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazık etmişin parana.bende 2010 astra sport var. perişanım verdiğim para haram zıkım olsun.bir dahamı opel aslaaaaa.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yazık etmişin parana.bende 2010 astra sport var. perişanım verdiğim para haram zıkım olsun.bir dahamı opel aslaaaaa.

Sürekli olarak aracımı burada olan Hakan beyin ellerine bırakıyor kendini beni bilir bir şey yapılacak ise en iyisi olsun derim oda yapar ama yap onar tamir et bu işin sonu yok... bunu en sonunda opel bana öğretti sağ olsun :)

Kasa sağlamlığı konusunda evet sağlam ama mekanik aksam da adamın canına okuyor... sanırım bir araç parası opel bende olduğu süre içinde harcadım 8-10 Bin TL buldu :D

Daha da adam olmadı :)

şirin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2010 ağustosta astra sport aldım ılk çıkan model.emınımkı kobay olarak kullanıldık.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dün işte bir çok yeri gezdim dolandım ama opelden bir o kadar uzak durdum ama aklımda epey araç konusu yatmaya başladı ekonomi ve mekanik sorular yaşamamak ve aracım da bu LPG denen pisliği koymamak adına HONDA JAZZ kafama çok fena yattı. Hem CVT olması hem bagaj 399 LT olması hemde 6.5 şehir içi tüketim olması arabayı bana cazip kılmaya başladı.

kara-şimşek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen bi tamirci ile konuştum opelin dizelinde çok problem oluyor demişti . Genelde sıkıntıyı bulamıyorlar :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ailede aşağı yukarı herkesi opelci yaptım. dayıma 0 corsa d aldık. babamın kuzenine astra g 2004 njoy aldık. bizde astradan sonra vectraya geçiş yaptık. çok memnunum şahşen. bundan sonra ya audi bmw mersoya binerim ya da opelle devam ederiz.
birde opellerin dizelleri sıkıntılı diyen ustaya şu resmi gösterirseniz sevinirim :)
419167_10200658906527986_232491571_n.jpg

araç 2008 model olması lazım. kuzenimin eşi kullanıyor. şirket arabası kendisi ilaç mümessili. araba sadece bakımdan bakıma servis yüzü görüyor. eşşek niyetine binilen cinsten olmasına rağmen maaşallahı var...
birde her zaman derim. bakımsız opel adamı canından bezdirir...;)