Opel direksiyonu merkezden sağa veya sola çevirince gelen çatırdı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
F17 şanzuman vites mekanizması arızasıdır direksiyonu tam merkezden sağa yada sola çevirince aks sesi z rotu arızası gibi bir tıkırtı yapar bunu elinizi vitese koyunca da hissedersiniz zamanla ses artar ve camlar açık sesiz ortamda bu sesi duymaya başlarsınız çatır çatır ses yapar direksiyonu sağa yada sola çevirince
Bu parca sebeptir vites değiştirme mekanizmasıdır
Tamirciler alt takım süspansiyon direksiyon kutusuna kadar değiştirir size 😁
Bu parçayı önce kaliteli pas çözücü ile bütün eklem yerlerini temizleyin 1 gün kalsın diğer gün kaliteli bir sıvı gres ile yağlayın ses kalmaz vites topuzuna vuruntu gider
3473a06s-960d5c73f2363684d4e.jpg
4cadcf4s-960b2da65def8517f59.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bu mafsalların tamir seti var gm olarak. Henüz bende ses yok ama bir set alsam mı diyordum ileriye dönük. Söküp bende gres süreyim bari. PLastik mafsalı nasıl söktünüz, sökülürken kıralabilecek bişey mi?

İhtiyacı olan varsa bahsettiğim seti: Opel F17 Gear Selector Linkaga Repair Kit olarak aratırsanız googleda çıkar.

• Beğen
Tepkiler: Emre ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu mafsalların tamir seti var gm olarak. Henüz bende ses yok ama bir set alsam mı diyordum ileriye dönük. Söküp bende gres süreyim bari. PLastik mafsalı nasıl söktünüz, sökülürken kıralabilecek bişey mi?

İhtiyacı olan varsa bahsettiğim seti: Opel F17 Gear Selector Linkaga Repair Kit olarak aratırsanız googleda çıkar.
Sökmedim üstad araç üzerinde tamir ettim direk sökmeyle uğraşma bu şekildede oluyor kırılacak herhangi bir yeri yok bunların 2 tarafında burç var ancak o koparsa değişim yaparsın yoksa zamanla su değe değe eklem yerleri pas tutuyor buda araç esneyince çatır çatır ses çıkarıyor diğer türlü mekanizma değişime gerek yok

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Burada 700 800 civarı o mekanızma ebayda aldığımız ürünler geliyor fikrim varmı cid ekran almayı düşünüyorum da

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sökmedim üstad araç üzerinde tamir ettim direk sökmeyle uğraşma bu şekildede oluyor kırılacak herhangi bir yeri yok bunların 2 tarafında burç var ancak o koparsa değişim yaparsın yoksa zamanla su değe değe eklem yerleri pas tutuyor buda araç esneyince çatır çatır ses çıkarıyor diğer türlü mekanizma değişime gerek yok
Bizim corsada çok kapalı bir yerde kalıyor sadece aracın altından ulaşabiliyorum. şanzıman yağını değiştirirken segmanın birini sökmek gerekiyor ordan biliyorum. Bakalım müsait bir zamanda denemeyi düşünüyorum.
Burada 700 800 civarı o mekanızma ebayda aldığımız ürünler geliyor fikrim varmı cid ekran almayı düşünüyorum da
Evet pahallı bir mekanizma o yüzden plastik mafsal sökülürken kırılır mı diye sordum. Cid ekran için astra hlerin resetli çok fazla var ama bazı satıcılar bize ürün göndermiyor. İkincisi ürün ikinci el araç parçası bulunduğunuz şehirdeki gümrük geri gönderebilir. Burdan bulmak daha matiklı ama çıkmacılardakiler resetli değil. Yurtdışından tanıdık varsa daha rahat olur aslında.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bizim corsada çok kapalı bir yerde kalıyor sadece aracın altından ulaşabiliyorum. şanzıman yağını değiştirirken segmanın birini sökmek gerekiyor ordan biliyorum. Bakalım müsait bir zamanda denemeyi düşünüyorum.

Evet pahallı bir mekanizma o yüzden plastik mafsal sökülürken kırılır mı diye sordum. Cid ekran için astra hlerin resetli çok fazla var ama bazı satıcılar bize ürün göndermiyor. İkincisi ürün ikinci el araç parçası bulunduğunuz şehirdeki gümrük geri gönderebilir. Burdan bulmak daha matiklı ama çıkmacılardakiler resetli değil. Yurtdışından tanıdık varsa daha rahat olur aslında.
Yurt dışında tanıdık var evet bizim burdakiler resetli değil daha çoğu parçacı resetli ne diye soruyor opel çıkmacı adı ebayden yurt dışındaki tanıdık alsa buraya kargolama şansı varmı peki

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kırılmaz lar ama bence sökme üzerinde yap direk

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Parçayla ilgii pm attım