corsa d direksiyonu çevirince gelen tık sesi

square

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar.corsa 1.3 cdti aracımı alalı 1.5 yıl olmuşken direksiyonu sağa sola çevirince plastiğe çarpan metal sesi gibi tuhaf bir ses geliyor.defalarca yetkili serviste mafsal sıkıldı ama sorun aynı.en sonunda mafsalı değiştirdiler ama sorun aynen devam ediyor.sağa sola manevralarda yaptığı gibi araç sabit dururken direksiyonu birazcık çevirip bıraktığımdada tık tık sesi çıkıyor aynen:( aracımdan soğutan bu sorun karşısında fikri veya aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımın tecrübelerini anlatırlarsa minnettar kalırım.servismi ilgilenmiyo yoksa ustalarımı anlayamıyor sorunu bilemedim lakin forumda araştırma yapınca abs mendereği direksiyon miline çarpıyor vs türünde bilgilere rastladım.servisteki ustaları yönlendirebilmek adına fikirlerinize ihtiytacım var.selamlar:confused:

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KArdeş ßen Tam ßilmem Anlamam Da ßenim Önceki Araçtada ßöle ßæhsettigin Sesler Geliyodu Tüvtürkte Ön Sağ Rotil Değişicek Demişlerdi ßende Sorunun Ordan Oldugunu Sanıyodum Ama Yaptırmadan Satmıştım Aracı Yani Rotillerin Sağlammı

square

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rotillere baktırdım sağlam görünüyo.servise gittim direksiyon hidrolik pompası değişecek dendi.direksiyon hidrolik pompası arızalıyken benim şikayetimdeki ses türünden sesler çıkarırmıki?