Opel Corsa Kazası

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tampon esniyor bu doğru ama en az 10 cm filan esnemesi lazım ayrıca farda sağlam bana bu kaza ilginç geldi
ama sigortalar kasko yaparken tavlamak için 40 takla atıyorlar kaza oluncada ödeme yapmamak için 40 dereden 40 su getirtiyorlar Allah ellerine düşürtmesin.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kim ne derse desin, bana bu kaza burda olmamış gibi geliyor.Bence bu karşı gelen kurum veya kuruluşları inandırmaya yönelik adımların bir parçası olabilir...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kim ne derse desin, bana bu kaza burda olmamış gibi geliyor.Bence bu karşı gelen kurum veya kuruluşları inandırmaya yönelik adımların bir parçası olabilir...

sanki:confused:

cama dikkat ederseniz sanki daha büyük bişey çarpmış gibi. eğer plastik(?) fırlayıp çarpsaydı tek noktadan çatlaklar oluşurdu gibi ama bir çok noktadan başlangıç var

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet inceleyince çok da inandırıcı gelmiyor, o darbe ile 2 airbag in birden patlaması, airbag kapağının cama fırlayıp ön camı çatlatması ... etrafta ve arabanın üzerinde çok fazla kar olmamasına ragmen ön camın ve sileceklerin üzerinde sonradan dökülmüş gibi bolca kar olması... sade bir gözlemci olarak yorumum tabi, sadece beni bağlar ama ben böyle gördüm

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi de kazanın orada olup olmamasının, buna direğin yol açmamış olmasının ne önemi olabilir, sonuçta ortada bir hasar var, yegane sorun içkili olarak araç kullanılması olabilir. Onda da daha büyük hasara neden olabilecek bir kaza yapabilirdi. Hava yastıklarını ve emniyet kemeri gergisinin harekete geçirecek başka ne olabilir ki ve bu çocuk böyle bir kazadan ne fayda sağlamaya çalışabilir ki.
Belki derdimi tam anlatamadım tekrar sorumu açayım.
Böyle bir durumda kalmasının arabanın sahibine getireceği ne yarar olabilir ki, bu tip bir mizansen hazırlasın ve kasko şirketini aldatmaya çalışsın. Ön camın kırılması için desek zaten çoğu kasko şirketinin senede bir kez ücretsiz cam değiştirme hakkı var. Adam zevkine hava yastıklarını mı patlattı yani ...? Öyle ya da şöyle kasko bu gibi durumlar için yok mu?

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi de kazanın orada olup olmamasının, buna direğin yol açmamış olmasının ne önemi olabilir, sonuçta ortada bir hasar var, yegane sorun içkili olarak araç kullanılması olabilir. Onda da daha büyük hasara neden olabilecek bir kaza yapabilirdi. Hava yastıklarını ve emniyet kemeri gergisinin harekete geçirecek başka ne olabilir ki ve bu çocuk böyle bir kazadan ne fayda sağlamaya çalışabilir ki.
Böyle bir durumda kalmasının arabanın sahibine getireceği ne yarar olabilir ki, bu tip bir mizansen hazırlasın ve kasko şirketini aldatmaya çalışsın. Ön camın kırılması için desek zaten çoğu kasko şirketinin senede bir kez ücretsiz cam değiştirme hakkı var. Adam zevkine hava yastıklarını mı patlattı yani ...? Öyle ya da şöyle kasko bu gibi durumlar için yok mu?
Hava yastigindan firlayan plastigin cami kirmasi bana tuhaf geldi.Onyargili olmak istemiyorum, arkadas belkide gercekten kaza yapmis olabilir. Fakat kaputdaki ezik sanki bir kopege veya ona benzer bir cisme carpmis havasi verdi.

vipastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tüm yazılanları okudum.kimsenin günahınıda almak istemiyorum ama bu kaza orada yapılmamış gibi geldi bana bende bursada parkta astramla gezerken yere montajlı olan demir dubaya vurmuştum.duba yerinden çıkıp fırlamıştı.ben içimden dedim gitti tampan kesin aşağı inmiştir diye düşündüm araçtan indim baktım birtek tamponda boya kalkması vardı.bekçi geldi baktı çok şaşırdı.sağlam araçmış dedi.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu hasarın oluş biçimi önemli. öyle bişey yok tamamen kafadan uydurarak söylüyorum ya bu eleman birine çarptıysa? çünkü sanki bişeye çarpmışta o cama gelmiş gibi...

benden iyi polis olurdu da bakma öğretmenlik okuyoruz:kop::kop:

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok fazla şanssızlık üstü üste gelmiş bence bu olayın polisin dediği gibi olmuş olma ihtimali de var. Olaylar açıkcası bana çok inandırıcı gelmedi.
Sonuçta kazayı yapan şahsı tanımıyoruz, şahsın doğru söylediği ne malum. Benim bildiğim kadarı ile havayastıklarının açılması için o koltukta birisinin oturuyor olması lazım. Çünkü koltuk altındaki kablolar boşuna değil. O zaman park halindeki arabalara da çarpılınca airbag lerin açılması lazım. Gerçi arkadaş çok bahsetmemiş yanlız mı değil mi diye hikayesinde. Fakat onun yanlız olduğunu gören ve otolardan az çok anlayan bir polis muhalefet olmuş olabilir. Kazanın oluş şeklinden araçtaki oluşan hasara kadar herşey fiyasko. Hatta o hızla giderken biryere çarpınca airbag ilerin açılması bile çok saçma. Hatta en saçması airbag kapağının ön camı kırması, yaa o hızla gidip cama çarpna birşey oradan sekip adam bile öldürür o zaman. Böyle bişey olamaz. Arkadaşım ya birine çarpmış, çarptığı şahısta muhtemelen kafasını ön cama çarpmış yanında da birisi oturuyormuş kanımca.