Opel Corsa 1.2 Enjoy

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 sene, 70 bin kilometre ve yalnızca 1 kez, o da periyodik bakım icabı servise uğramış bir Opel Corsa D.

Gerek kendimin, gerekse çevremdekilerin Alman firmayla ilgili acı tecrübelerinden sonra, mutluluk verici bir tablo.

"Safir siyahı" Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paketin, 80 hp ve daha önemlisi 110 Nm'lik benzinli motoruyla herhangi bir sportiflik iddiası yok. Özellikle yokuş çıkarken kendini belli eden tork eksikliği, 1160 kg'luk gövde ağırlığıyla birleşince iyi zamanlanmamış sollama hamlelerini tehlikeli kılabiliyor.

Yol tutuş konusunda, 70 bin km'dir değişmeyen Continental ContiEcoContact 3 lastiklerinden ötürü bu örneğe dayanarak sağlıklı yorum yapmak elbette mümkün değil. Ancak denediğim diğer Corsa D'lerden, aracın fiziksel tutuş limitlerinin yüksek olduğunu biliyorum. Lakin fazlasıyla yumuşak ve belirsiz direksiyonu, Corsa D'lerin ortak noktası.

Yaşına göre öngörümün altında kalan yıpranma seviyesi, kullanım rahatlığı ve keyifli iç mekanıyla beni genel olarak memnun eden otomobili, şimdi keyifle izleme vakti:

Oto-Park.Com | Opel Corsa 1.2 Enjoy (2007)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Corsa 1.2 Enjoy

şirket aracım dizel 2012 corsa anlattıklarının çoğu yanlış bilgiler.
hayatlarında hiç c3 ve benzeri araçları kullandılar mı acaba?
bu segmentte en güzeli polo sonra fiesta ve corsa gerisi boş.
kullanmasam inanıcaktım hepsine adamlar nasıl inandırmışlar kendilerini.
Benim arabayı kullanan arkadaşlar freni kötü dedi opellerin hepsinde fren boşluğu var alışmışlar frene dokununca zınk diye fren yapmaya.virajlarda sert süspansiyon çok iyi götürüyor.
ben çok memnunum performansından.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Corsa 1.2 Enjoy

Kardeşimde de manuel 1.4 100Hp var, araba geçen ayki Türkiye turumuzda ş.içi de dahil 5.6l/100km yi hiç geçmedi, frenleri, yol tutuşu ve kendinden emin süspansiyon yapısıyla 3630km boyunca umduğumuzdan rahat ve güvenli bir seyahate toplamda 205litre benzinle imzasını attı.

Ama vites geçişleri ve düşük hızlarda hissiz - ağır kalabilen şanzımanı malesef kötü!