2005 Model Opel Corsa 1.2 Twinport Enjoy için Park Sensörü

drberkantkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadalar merhaba. 2. el olarak 1 hafta önce aldığım 2005 Model Opel Corsa 1.2 Twinport Enjoy marka arabam için internetten "İNWELLS ÖN VE ARKA 6 GÖZLÜ PARK SENSÖRÜ" sipariş verdim. Bana 100 tl ye mal oldu. Ben montajı kendim yapmak istiyorum. Şimdi sormak istediğim arabanın önünde ve arkasıda tampona takılmış siyah plastik bir böşlüm var. Tamponun kendisine hasar vermeden sadece bu siyah alana ön taraf için resimdeki gibi 2 noktaya, arka tarafa resimdeki gibi 4 noktaya delik açsam ve sensörleri buralara koysam verimli olur mu. Sonuçta arabanın genişliği ve yüksekliğine göre bu noktaların algılaması yeterli olur mu. Bilen arkadaşlardan destek bekliyorum
Teşekkürler

Ekli dosyalar

• arka.jpg
    arka.jpg
    59.6 KB · Görüntüleme: 13
  • ön.jpg
    ön.jpg
    87.5 KB · Görüntüleme: 11

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence sağlıklı olmaz o plastik kısımların altın da yere daha yakın nokta da olması daha iyi olur bence. Birde o plastikler zarar görürse yerlerinden çıka bilir. Gerçi işin ehli arkadaşlar çıkar cevap verirler ama bence olmaz. Kişisel fikrim tabi.

drberkantkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Montaj sonrası elektrik bağlantısı

Arka 4 gözü biraz zorlanarak tamponu sökmeden montaj yaptım her şey sorunsuz ancak elektrik bağlantısı biraz sıkıntılı. Arka sağ lambalardan aşağıda geri vites, ortada stop ve üstte sinyal lambası var. Montaj şemasında bir kablo şaseye, bir kablo geri vites ışığı, birisi stop lambası ve birisi kontak elektriğine gidecek diyor . Şimdi arka sağ lamba devresini söktüm. 5 girişli bir soket var. Burda şemayı inceledim. Aşağıda kabaca anlattığım gibi 1 nolu girişden her üç lambayada gidiyor. 2 nolu giriş geri vitese, 3 ve 4 nolu giriş stop lambasına, 5 nolu giriş sinyale gidiyor. Tarif edilen şekilde şase değimiz 1 nolu bağlantı mıdır. Birde stop için 3 mü 4 mü kararsız kaldım. Kontak elektriği için çakmağa bağlayayım dedim ama bu seferde çakmak sigortası attı. Bir destek rica ediyorum

Ekli dosyalar

• devre.jpg
    devre.jpg
    25.3 KB · Görüntüleme: 10