Opel Calibra 2.0 Turbo Hakkında

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Senelerdir hayalini kurduğum içimde ukte olarak kalmış olan Calibra'lardan almayı düşünüyorum. Yakıt ve yedek parça konusunda tereddüt etmiyorum fakat en başta 1 haftadır sitede araştırma yapıyorum temiz Calibra bulamıyorum.

En başta aradığım kriterler ;

- Ağır kazası (şase ve direklerinde oynama olmaması)
- Değişen parça olmaması
- Gerek motoru gerekse kaportası oynanmamış kısaca tamamen orjinal olması
- Pas ve çürüğü olmaması
- F28 şanzıman , yavru şanzıman ve 4 çeker sistemi faal çalışır durumda olması
- Motor kondisyonu yerinde olması
- Orjinal renginde olması
- Daha önce rektefiye görmemiş olması
- İç kokpit ve plastik aksam sağlıklı durumda olması
- Airbag ve elektronik diğer ekipmanlar sağlıklı ve faal çalışır durumda olması
- Renk olarak siyah , lacivert veya beyaz olması.
- Deri döşeme olması ve yıpranmamış olması.

Bunun yanında ;

- Kilometre düşürülmemiş olduktan sonra önemli değil
- Boya işçiliği güzel olduktan sonra önemli değil.

#Nakit olarak ta 25.000 liraya kadar çıkarım.
#Ayrıca araba içinde 10.000 lira para ayırıcam.

Bu kriterleri göz önünde bulundurursak bulma ihtimalim ne kadar yüksek olur ?
Bu kadar masrafa değermi dersiniz ?

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski bir calibra kullanıcısı olarak diyorum değer :) ama acele etmemek lazım temizini bulmak lazım aksi takdirde çok üzülürsünüz

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Stop dahil bulmakta zorlanacağın bir araç, günlük bineceksen alma bence. Haftasonları 2. araç ise sonuna kadar al :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stop dahil bulmakta zorlanacağın bir araç, günlük bineceksen alma bence. Haftasonları 2. araç ise sonuna kadar al :)
yok be Emre temiz bir calibra günlük de kullanılabilir önemli olan makinanın hor kullanılmamış amiyane tabirle leş olmayan halini bulabilmek ,ayrıca parça sıkıntısı çekmez yurt dışından temin edilebiliyor parçalar ben 8 sene calibraya bindim bir kere bile parça sıkıntısı çekmedim ...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Cengiz bey söylediklerinize hak veriyorum ama malesef ki temiz Calibra bulmakta ayrı bir dert. Sizin aracınızı bilmiyorum ama profil resminizde ki araç ise renginden dolayı almayabilirdim :) Ayrıca son 1 haftadır bütün ikinci el otomobil sitelerine bakıyor olmama rağmen adam akıllı 2-3 tane araba bulabildim , onlarda ya rektefiye yaptırmış yada üzerinde oynama yapılmış durumda. Bana ömrünün büyük bir kısmını garajda geçirmiş bir Calibra lazım. Bu arada Emre bey zaten hafta sonu aracı yapmayı düşünüyorum hafta içi de i10'u kullanacağız.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@hasankaplan35 doğukan hasan abi satıyor calibrasını...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tip rutin dışı özel araçları, hele ki eski model olunca, bulmak için uzun zaman bekleyebilirsiniz.
Çünkü zaten az sayıda var, kalanlardan da apaçilerin eline düşmemiş olanı denk getireceksiniz. Özenli bakan kişi de zaten pek satmaya kıyamaz. Falan, filan... :rolleyes:
Nasip. Gönlünüze göre denk gelir inşallah.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Söylediğiniz özelliklerde bir araba için, söylediğiniz rakamlar değer.. Ama öyle bir arabayı Trde bulur musunuz bilemem..

Calibrayı sıfırdan toplamış biri olarak, ciddi zaman ve para gerektirdiğini söyleyebilirim.

Amaç hafta sonu keyfi tur atmak ise, turbo yerine doch motor öneririm. çok daha problemsiz olur.

Amacınız güçlü bir arabayla, hafta sonu sürat yapmak, modifiye etmek olacaksa bu kadar kriter bence gereksiz. Sitede 2-3 tane kasası güzel Turbo calibra var. Fiyatları da bana göre uygun. Motorunu kafanıza göre sıfırlayıp yükleyebilirsiniz.

35-40 bin tl lik masraf sonunda arabayı satmak isterseniz satış rakamı yine 25.000 i geçmeyecek bunu da baştan kabul etmeniz lazım tabiki :D