opel astranın yeni bir özelliğini öğrendim

acun1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta kar yağışından dolayı (opel astra j cosmo 2013) aracımı 6 gün kadar kullanmadım.neysee akşam markete gideyim dedim araç çalışmadı akü boşalmış. opel servisinden yeni ayrılan bi arkadaşım olan osman ustayı aradım sağolsun üşenmedi geldi. kendi aracından kablolarla onun aküden araç çalıştı.sonra osman usta dediki eğer uzun süre kullanmayacaksan şöyle yap dedi. araç çalışır faziyetteyken, 4lü ikaz lambasına basacaz.dörtlüler çalışıyor artık, sonra da çalışan aracımızın kontak anahtarını sağa doğru tekrar çevirip  30 saniye kadar bekliyoruz ekranda bi yazı çıkıyor sistem of gibi tam hatırlamıyorum bu saatte. ve kapatıp gidiyoruz böyle olunca akü boşalmıyor dedi.tekrar kullanacağımız zamanda ayn işlemi tekrarlıyoruz. araç çalışır vaziyette tekrar ,4 lü ikaz lambalarını açıp anahtarı tekrar sağa çevirip 30 saniye bekleyip  sistem on yazısı görünüyor .sizlerle paylaşmak istedim benim baya hoşuma gitti bu özellik. böylece uzun yaz tatilleri veya göreve gittiğim zaman aküyle ilgili bi sıkıntı olmayacak. önceden paylaşılmışsa kusura bakmayın.herkese iyi geceler.

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: opel astranın yeni bir özelliğini öğrendim

Wayyyy deneyelim

Onurody✨

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ilk defa duydum.saga derken marsa  tekrarmi basiliyor anlamadum.yanliz ağ·ü neden bitmis onu arastirmakta fayda var.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acun link' Alıntı:
geçen hafta kar yağışından dolayı (opel astra j cosmo 2013) aracımı 6 gün kadar kullanmadım.neysee akşam markete gideyim dedim araç çalışmadı akü boşalmış. opel servisinden yeni ayrılan bi arkadaşım olan osman ustayı aradım sağolsun üşenmedi geldi. kendi aracından kablolarla onun aküden araç çalıştı.sonra osman usta dediki eğer uzun süre kullanmayacaksan şöyle yap dedi. araç çalışır faziyetteyken, 4lü ikaz lambasına basacaz.dörtlüler çalışıyor artık, sonra da çalışan aracımızın kontak anahtarını sağa doğru tekrar çevirip  30 saniye kadar bekliyoruz ekranda bi yazı çıkıyor sistem of gibi tam hatırlamıyorum bu saatte. ve kapatıp gidiyoruz böyle olunca akü boşalmıyor dedi.tekrar kullanacağımız zamanda ayn işlemi tekrarlıyoruz. araç çalışır vaziyette tekrar ,4 lü ikaz lambalarını açıp anahtarı tekrar sağa çevirip 30 saniye bekleyip  sistem on yazısı görünüyor .sizlerle paylaşmak istedim benim baya hoşuma gitti bu özellik. böylece uzun yaz tatilleri veya göreve gittiğim zaman aküyle ilgili bi sıkıntı olmayacak. önceden paylaşılmışsa kusura bakmayın.herkese iyi geceler.

Benim arabamda surekli yattigi icin ben hep o modda birakiyorum 
Bu modda 4-5 saat sonra aracin kumandasida calismaz anahtarla kapilari manuel acarsiniz
Arac cosmoysa alarmda devre disi kaliyor bilginiz olsun.

Bilmeyenler icin şöyle bi video cekmistim.

http://youtu.be/sVO54cetozQ

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

2013 model 6 gün yatan aracın akusu nasil oluyorda bitiyor. Bende sizin kadar hatta ve daha uzun sure kullanmadim. Gittigimde aracimin basina saat gibiydi. Kaldiki kar yagdi akabinde 1 hafta buz olarak kaldi o kar. Hani soguktan vs bitmis olma ihtimali de olmadi. Ayrica bilgilendirme icinde tesekkurler

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aracim 2012 sport 1.3

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:
2013 model 6 gün yatan aracın akusu nasil oluyorda bitiyor. Bende sizin kadar hatta ve daha uzun sure kullanmadim. Gittigimde aracimin basina saat gibiydi. Kaldiki kar yagdi akabinde 1 hafta buz olarak kaldi o kar. Hani soguktan vs bitmis olma ihtimali de olmadi. Ayrica bilgilendirme icinde tesekkurler

Bitebilir.

Akü çoğu zaman aracın modelinden bağımsızdır.

Yani, akü ile araç aynı anda üretilmiyor çoğu zaman. Ellerindeki hazır aküyü takıp gönderiyorlar fabrikadan.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Rec. Öyle bir durum söz konusu ise yapabilecek birsey yok acikcasi. O zaman servisle gorusurup sorunun nedenine yönelik cozum uretmelerini talep etmelidir.