Bir kez daha akü ve tasarruf mod

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir kez daha akü ve tasarruf mod

ulas79 link' Alıntı:
yine araç çalışırken kontağı çevirili tutunca tasarruf modu kapanıyor.
Denedik hatta baya bir bekledik yine olmadı yarın tekrar öğrenicem.. Birde arkadaşlar bu modda sürekli almak aküyü tembelleştirebilir bunada dikkat edin eğer ki aracınız 5 + gün üzeri durumlarda hiç çalıştırmayacaksanız bunu tercih edebilirsiniz..

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç kapalı konumda iken nasıl bir etkisi olacak onu anlamadım ben mesela 3,4 gün aracı parkta bekletiyorum yani araç çalışmıyor konumdayken nasıl bir etkisi oluyor? bence sizin sorununuz tamamen akü ile ilgili ayrıca bu diğer elektroniklerin kitlenmesi kullanımı engellemek için oluşturulan bir durum sanırım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tasarruf moduyla uğraşma direk değişim iste ben değiştirene kadar 10 kere bitti nerdeyse ertesi gün bile bitiyordu değiştikten sonra 2 hafta bile bıraktım sorunsuzca çalıştı. en sinir bozucu kısmı ise 1. yıldan sonra asistanın gelip dışarda 160-170 liraya satılan aküye takviye yapmak için 100 lira istemesi.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
tasarruf moduyla uğraşma direk değişim iste ben değiştirene kadar 10 kere bitti nerdeyse ertesi gün bile bitiyordu değiştikten sonra 2 hafta bile bıraktım sorunsuzca çalıştı. en sinir bozucu kısmı ise 1. yıldan sonra asistanın gelip dışarda 160-170 liraya satılan aküye takviye yapmak için 100 lira istemesi.

Bu konuda çok haklısınız madem mekanik garanti 2 yıl asistansında 2 yıl olması gerekir, benim akü allahtan ilkinde servisde bozuldu da 2. bende olunca hemen değiştirdiler.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akü ile ilgili forumda çok şikayet var konularda.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
araç kapalı konumda iken nasıl bir etkisi olacak onu anlamadım ben mesela 3,4 gün aracı parkta bekletiyorum yani araç çalışmıyor konumdayken nasıl bir etkisi oluyor? bence sizin sorununuz tamamen akü ile ilgili ayrıca bu diğer elektroniklerin kitlenmesi kullanımı engellemek için oluşturulan bir durum sanırım.
Araç kapalı konumdayken bile bazı ünitelere akım gönderiyor yani siz aracınızı çalıştırmasanız bile, çalışan o üniteler bu modda çalışmıyor gereksiz elektirik akımını kesiyor bildiğimiz telefonlarda ki güç tasarruf modu gibi düşünebiliriz..

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o durumda kullanılan gider akünün % 1,5 bile harcamaz diye düşünüyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
o durumda kullanılan gider akünün % 1,5 bile harcamaz diye düşünüyorum.
yok abi aslında astrada harcanıyor.araba kapalıyken kumandadan bagaj açma(sedan için) camları açma gibi şeyler bayağı elektrik yiyecek şeyler.sürekli akım gönderdiği için fazladan elektrik tüketebiliyor.astra araba kapalıyken akımı kesmiyor.hala birçok üniteye akım gönderiyor.çok fazla olmamakla birlikteörnek olarak Kas Tonusu verilebilir gibi..Standby yani

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladım fakat bu durumun öyle ise bütün araçlarada olması lazım buda geri çağırım için yeterli bir sebep. ama tek tük olması akünün kronik bir sorunu olduğunu gösteriyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Anladım fakat bu durumun öyle ise bütün araçlarada olması lazım buda geri çağırım için yeterli bir sebep. ama tek tük olması akünün kronik bir sorunu olduğunu gösteriyor.
60lık akülerde sıkıntı yok bildiğim kadarıyla.50likler kaldırmıyor bu arabayı.