opel Astra Şanzımandan gelen UÇAK Sesi

ramazanavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sevgili Opelci Arkadaşlarım,

Size Başımdan geçen bir olayı anlatacağım belki başka arkadaşların işine yarar.

2010 Model Opel Astrada Seyir halinde Giderken (Hızlandıkça Artan Bir Ses - vites Boşta iken bile yapıyordu) Uçak Sesine Benzer Bir Ses geliyordu, Bosch Servise gittim Porya Bilyası dediler ve Sağ ön arka değiştirdiler, Tutar İse 550 TL. baktım ses kesilmemiş ama hafif azalmıştı geçer dediler. 2 hafta oldu geçmedi, Bende Tanıdık bir Tamirciye gittim, ve Dedim Böyle Böyle oldu, ilk önce onlarda poryalara baktılar, ondan sonra Difransiyel bilyalarını söktüler taktılar, ondan sonra şanzımancıya (Şanzımancı sese baktı yok şanzımandan gelmiyor dedi) bizim İsmail usta eline aletleri aldı başladı sökmeye şanzımanı dediki bu ses başka yerden gelmez, indirdi şanzımanı komple götürdük başka şanzımancıya söktü baktı adam 3 adet Bilya bozulmak üzere çin malı kullanmışlar dedi, sipariş verdik parçalar geldi 500 TL ye (Bıraktık arabayı) parçalar geldi şanzıman arabaya takıldı, ilk olarak lifte aldık arabayı bastık gaza 1-2-3-4 vites baktım Sesden eser yok oh be dedim, toplam 1250 TL gitti sanzımancı-parça-işcilik-yeni şanzıman yağı - Rot balans -

işte böyle yaptırdık arabayı... ;)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun , çok kötü bir sorun o bilirim , benim eski aracımdada vardı o sorun , 90 KM ye gelince sanki THY uçağı havalanıyor gibi ses çıkarırdı araba 91 KM oldumu kesilirdi enteresandır , o şekilde sattım arabayı alanada söyledim bu sorunu tamam abi ben yaptırırım ustama dedi

ramazanavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür Ederim

Benimkisi 120-140 Km gidince ses hafifliyordu, oda rulman çok hızlı döndüğü içinmiş.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman grup bilya...