Opel astra j 1.6 115hp hangi motor yağı

pangia26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memnun kalacağına eminim, bakımdan sonra deneyimini merakla bekliyorum.

emreedifice

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
merhaba:
dün arabanın 2. periyodik bekımı servis harici sanayide usta da yapıldı. usta yağı gördü abi çok pahalı bu değmez dedi. dedim koy sen açılsın bağrı arabanın. :) neyse arabayı aldı life koydu. yağ ve filitreler bujiler hepsi değişti. arabanın çalışma sesi resmen yok gibi. ilk bakım serviste yapılmıştı. faturada motor yağı 4,5 litre yazıyordu. marka falan yok faturada. arabanın sesi bildiğin traktör. iki gere gittim abi dedim bu araba normal çalışmıyor. sesi çok çıkmaya başladı. ilk 10.000 km de bu ses yoktu. abi yağ yeni alışana kadar biraz zaman gecer dediler. 10.000km geçti ses arttı.
2. bakımı malzemeleri kendim aldım sanayide yaptırdım. arabasını seven parçasını alsın güvendiği ustada kendi yaptırsın.
ben liqui moly top tec 4600 5w30 motor yağı aldım memnunum. maddiyat meselesidir bişey diyemem ama servis 1000 tl istedi. ARABA TRAKTÖR SESİ VERDİ. ben 580 tl ye orjinal buji dahil değiştirdim. ARABA ASTRA OLDUĞUNU HATIRLADI. filitreler de opel in kullandığı mann filitre.
akşam 40/50 km gibi kullanıp denedim sonuç GÜZEL...
KESİNLİKLE ALIN KULLANIN DEMEM. BEN MEMNUN KALDIM. KULLANDIKÇA SORUN ÇIKAR ONA BİŞEY DİYEMEM. AMA ŞUANLIK SONUÇ İYİ, GÜZEL....

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Konuyu hortlatacağım kusura bakmayin.
Yeni üye oldum ve 2017 model 16000 km de edition plus 1.6 benzinli astra sahibi oldum. Bakim yapilali 1 sene olmus ama sadece 4500 km yapmis araba. Bende kafam rahat olsun diye burayı okuduktan sonra liqui moly 4600 5w30 aldim ustama bakim yaptırdım. Cekiste bir miktar fark oldu yalan yok. Hatta düşük viteste yokustakj zorlanmalarda azaldi. Ancak ilk calistirmadaki zincir sesi 30 saniye kadar hala geliyor ve kesiliyor. Ilk calistirmada sifir ses olmadı yani. Bu arabanin cekisinin ve performansinin bu kadar kötü olacaginj bilmiyordum. 1.6 cdti baktim ama piyasa fena bulamadim. Benzinliye döndüm. Ayrica inanilmaz yakit tuketimi var muhtemelen LPG ye gececegim. Neyse ustam bu yaga gereksiz sesi azaltmasi hikaye dedi ve gercekten o seste pek azalma olmadi. Benjm gibi liqui moly kullanipta ilk calistirmadaki zincir sesi azalmayan var mı acaba?

kado1111

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bence motul al fazla para vermene gerek yok liqui moly bir fark yok yani

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Konuyu hortlatacağım kusura bakmayin.
Yeni üye oldum ve 2017 model 16000 km de edition plus 1.6 benzinli astra sahibi oldum. Bakim yapilali 1 sene olmus ama sadece 4500 km yapmis araba. Bende kafam rahat olsun diye burayı okuduktan sonra liqui moly 4600 5w30 aldim ustama bakim yaptırdım. Cekiste bir miktar fark oldu yalan yok. Hatta düşük viteste yokustakj zorlanmalarda azaldi. Ancak ilk calistirmadaki zincir sesi 30 saniye kadar hala geliyor ve kesiliyor. Ilk calistirmada sifir ses olmadı yani. Bu arabanin cekisinin ve performansinin bu kadar kötü olacaginj bilmiyordum. 1.6 cdti baktim ama piyasa fena bulamadim. Benzinliye döndüm. Ayrica inanilmaz yakit tuketimi var muhtemelen LPG ye gececegim. Neyse ustam bu yaga gereksiz sesi azaltmasi hikaye dedi ve gercekten o seste pek azalma olmadi. Benjm gibi liqui moly kullanipta ilk calistirmadaki zincir sesi azalmayan var mı acaba?
Merhaba,
hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun. Anladığım kadarıyla aracınız 1.6 benzinli 115hp. Yanılmıyorsam aracınızda triger zinciri bulunmuyor, kayış olarak biliyorum.

Ben de şu an kullandığım araçtan önce 1.6 115 hp benzinli astra j kullanıyordum. Düzde gayet iyidir, rampalarda tüm atmosferikler gibi bayılır bir miktar. Tabi ağırlığı sebebiyle muadillerinden biraz fazla bayılır.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ömer ustadinda dediği gibi zincir yok araçta fincan sesi olmasın o yada farkli bir ses

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim hosbuldum.
Ben servise de sordum bu sesi zincirdendir normaldir dediler. Nasil anlariz zincir mi var kayış mı var?

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir de fincan sesi nedir? Araç ısınınca bu ses yok sadece sogukken yapıyor bir miktar. Cekis vs de de sorun yok. Bugun Yalova ya geldim feribotla ve onun harici e5 tem karısık 130-140 arası geldim. Gidişi vs iyi sadece iceri cok ses alıyor ve basınca biraz fazla motor bagiriyor gibi. Arac daha 17000 de acaba iyi açılmadı mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir de fincan sesi nedir? Araç ısınınca bu ses yok sadece sogukken yapıyor bir miktar. Cekis vs de de sorun yok. Bugun Yalova ya geldim feribotla ve onun harici e5 tem karısık 130-140 arası geldim. Gidişi vs iyi sadece iceri cok ses alıyor ve basınca biraz fazla motor bagiriyor gibi. Arac daha 17000 de acaba iyi açılmadı mı?
Youtube fincan sesi yaz anlarsın üstad

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim hosbuldum.
Ben servise de sordum bu sesi zincirdendir normaldir dediler. Nasil anlariz zincir mi var kayış mı var?
Aracınız kayış ama motor kodunu internete yazın anlarsınız oradanda