Opel astra j 1.6 115hp hangi motor yağı

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Youtube fincan sesi yaz anlarsın üstad

Merhaba
Bende sadece ilk calistirmada 30 sn kadar olup geciyor. Videolara baktim ama bu sekde degil bendeki. Ilk calistirmada olan kısa süreli bu ses zincirden dedi servis. Ama sizler kayış var diyorsunuz :)

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınız kayış ama motor kodunu internete yazın anlarsınız oradanda

Motor kodunu yazıp kayış mı zincir mi nereden kontrol edebilirim?

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Motor kodunu yazıp kayış mı zincir mi nereden kontrol edebilirim?
sizin aracın motor kodu A16XER olması gerekiyor. Aynı aracı ben de kullanıyorum kayış olduğu konusunda emin olabilirsin değişimini yaptırmıştım. Servis dizel veya turbo sanmış olabilir aracı o yüzden zincir demiştir.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bir de fincan sesi nedir? Araç ısınınca bu ses yok sadece sogukken yapıyor bir miktar. Cekis vs de de sorun yok. Bugun Yalova ya geldim feribotla ve onun harici e5 tem karısık 130-140 arası geldim. Gidişi vs iyi sadece iceri cok ses alıyor ve basınca biraz fazla motor bagiriyor gibi. Arac daha 17000 de acaba iyi açılmadı mı?
Daha önce hiç dizel araç kullandınız mı. Eğer dizellerin sesini duymadıysanız benzinli araçlar size çok çok sessiz gelir. 100 km üstü hızlarda tüm araçlar(premium araçlar hariç diye düşünüyorum) içeriye ses alır o konuda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Soğukken bahsettiğiniz sesi videoyla youtube'a yükleyip ardından burdan paylaşırsan arkadaşlar yardımcı olur diye düşünüyorum.

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dizel araç şirkette kullandım kısa mesafeler ama kendime ait olmadi. Ilk çalıştırmadaki 30 sn suren ses icin yine subaplar yaglanana kadar normal demisler baska bir baslikta. 10 sene peugeot kullandım benzin ve lpg li degisik modeller. Ilk calistirmada boyle sesler yoktu. Eger subap ve itici yaglanana kadar normalse sıkıntı yok. Bizim subaplar yaglamalı sistem degil mi?
Bir de liqui moly lifter katkısı koysam fayda görür müyüm?

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
17000 de araba daha ve bu ses vs normalse dert etmeyecegim ama ilk 30 sn de normal degilse gercekten mide bulandırıcı. Arabada lpg de yok ustelik ve taktirmayi dusunuyorum. O zaman sıkıntılarım artar mı ondan da korktum açıkçası.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Bende sadece ilk calistirmada 30 sn kadar olup geciyor. Videolara baktim ama bu sekde degil bendeki. Ilk calistirmada olan kısa süreli bu ses zincirden dedi servis. Ama sizler kayış var diyorsunuz :)
Sesi atabilirmisin üstad

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sizin aracın motor kodu A16XER olması gerekiyor. Aynı aracı ben de kullanıyorum kayış olduğu konusunda emin olabilirsin değişimini yaptırmıştım. Servis dizel veya turbo sanmış olabilir aracı o yüzden zincir demiştir.

Bu arada motot kodum B16XER
Bu zincirli mi demek?