Opel astra j 1.6 115hp hangi motor yağı

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
O parca bozulunca araban dizel gibi çalışır tak tak vurma sesi yapar helede ilk marsta soğuk motor da

Tak tak gibi youtube izledigim videolardaki gibi bir ses yok. Sadece yuksek sesli çalışıp daha sonra bu ses azalıyor. Sogukken yuksek devirde çalışma sebebindense sanırim ciddi degil ama izledigim videlolar ve okudugum konulardan acaba iticilerden gelen sesmj ve bu itici ses azaltıcı kullansam mi diye tereddüt ediyorum. Iticilerden degilse ve bu lugi moli itici subap ses azaltici koysam yaga ve motora zarari olur mu?

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dün ümraniye sanayide izgi otoya gittim. Opel chevrolet özel servisi. Ilgi alaka karşılama gayet iyiydi. Araç motor sesini vs dinledi usta ve hersey normal dedi. Sabah Ilk 40 sn de gelen ses icin vanos yada eksantrik yağlanması sebebiyle olur dedi. 40 saniyede kayboluyor dedim normal dedi. Bir sıkıntı yok dedi biraz rahatladim.

1 2 ay icinde lpg taktiracagim kısmet. Bu kadar yakıt tuketimi zaten 1 yilda hem lpg kit fiyati hem lpg de yakacagimla ayni seviyede.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dün ümraniye sanayide izgi otoya gittim. Opel chevrolet özel servisi. Ilgi alaka karşılama gayet iyiydi. Araç motor sesini vs dinledi usta ve hersey normal dedi. Sabah Ilk 40 sn de gelen ses icin vanos yada eksantrik yağlanması sebebiyle olur dedi. 40 saniyede kayboluyor dedim normal dedi. Bir sıkıntı yok dedi biraz rahatladim.

1 2 ay icinde lpg taktiracagim kısmet. Bu kadar yakıt tuketimi zaten 1 yilda hem lpg kit fiyati hem lpg de yakacagimla ayni seviyede.
Üstad kullandığın yağdan vs olur ses yapmaz ses çıkarıyor vanos düzgün yağ basmıyorsa şansından kitler sonra daha çok masraf çıkar evet yağlamadanda yapar kullandığın yağ iyi olmalı

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstad kullandığın yağdan vs olur ses yapmaz ses çıkarıyor vanos düzgün yağ basmıyorsa şansından kitler sonra daha çok masraf çıkar evet yağlamadanda yapar kullandığın yağ iyi olmalı

Bu zamana kadar servis GM koymus ben 3 temmuz da aldım aracı ve luqi moli 4600 5w30 koydum. Bakalim zamanla performans artacak ses azalacak mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu zamana kadar servis GM koymus ben 3 temmuz da aldım aracı ve luqi moli 4600 5w30 koydum. Bakalim zamanla performans artacak ses azalacak mı?
Gm yağlar ithal değil o yüzden kaliteli yağlar değil dene bakalım biraz

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ben 1.6 115 hp lik Astra J ' yi 7 yıl kullandım. Her defasında 5w30 Mobil1 ESP kullandım. Ses konusunda falan gerçekten çok başarılıydı. Bu aracımda da aynısını kullanıyorum.

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Luqui Moli 4600 5w30 koydum bende ve bizim arabalar icin en iyi yag bu. Benim egzantrikle sorunum yok çok şükür ilerd olur mu Allah kerim.
Simdi aracın yakitina taktim. Mesafem hep kısa ve 11 litre altına inemedim. LPG konusunda kafam karışık.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Fazla geldi o yakıt bana

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Neye baktırmak lazim peki neden bu kadar yakar? Kısa mesafeler kullanıyorum. Gecen hafta yalovaya gittim karmada 8.7 altina inemedim. Araç yakıtı iciyor resmen. Sabah 3 km ise gidiyorum aksam geliyorum. Anneleri alip birakiyorim 1 2 km mesafeyle. Bazen bir yerlere gezmeye gitsek 10 km anca oluyor. Uzun yolda az yaktı ama sehir içi çok fazla. Bir ayarı birseyi var mı onerecegin üstad :)