Opel Astra J 1.6 115 hp edition için LPG

sevdacan_81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra2012

ben de 2012 astra classic sedan aracıma 5500 km de landinenzo omegas plus kitini taktırdım.perfromans olarak rampalarda ve özellikle klima açıkken biraz düşüş var.ama onun dısında gayet seri ve sorunsuz.aracın garantisine 1.5 yıl var ama taktırdıgım bayi sorun olursa garantisi biziz dedi.ama ben yine de taktırırken bunu göze aldım.sonucta benzin 7 litre civarında yakıyo.bir de yeni euro 5 motorlarda sorun olcak diyorlar bunu da düşünmeden edemiyorum.artık bakacagız sonucuna...

hosta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gördüğüm kadarı ile astra J de kesin bir sorun olmadığı hakkında bilgi yok. Sorun olmadığını idda eden arkadasların araçları astra H yada corsa . Daddycool kardesim sen en iyisi 1.4 enjoy turbo al boşver lpg yi sür turbolu turbolu :) bende askerden gelince alacam Allah kısmet ederse

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağlama sistemi hiç bir işe yaramaz. tavsiye brc taktırın ankarada isen mocan var bayi olarak önerebileceğim

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağlama sistemi hiç bir işe yaramaz. tavsiye brc taktırın ankarada isen mocan var bayi olarak önerebileceğim

yağlamanın ne olduğunu bilmeden brc diye konuya balıklama atlamayın.!
valve care sistem magnezyum alaşımlı subapların aşırı ısınmasını yağ ile engelleyen sistemdir. boşuna falan değil yani. Millet tutturmuş brc brc bir halta yaramaz şangır şungur çalışıyor...

laboxz21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2012 astra J var. garanti bozulmasın diye landerenzo taktırdım. walla pişmanım. performans düştü. benzindeki tat yok. çekiş idare eder. yakıt tatminkar ama benzinin tadını hiçbir zaman alamayacaksın. iyi düşünün derim. ne taktırırsanız taktırın yağlama kiti FARZZZ

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birisi yağlama şart diyor kimisi gerek yok diyor ama bence en güveniliri kullanıcı
kullanıpta memnun kalan yada memnun kalmayan kişilerin yorumları bence en güvenilir olanı

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2012 astra J var. garanti bozulmasın diye landerenzo taktırdım. walla pişmanım. performans düştü. benzindeki tat yok. çekiş idare eder. yakıt tatminkar ama benzinin tadını hiçbir zaman alamayacaksın. iyi düşünün derim. ne taktırırsanız taktırın yağlama kiti FARZZZ

montaj sorunludur, lpg araç çekişini artırır normlde.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg'nin araç çekişi artırdığını ilk defa sizden duydum Eyüp bey. şok oldum =) ben genelde arabada çekişten düşürdüğünü boğduğunu biliyorum. kendi aracımdan etrafımdakilerden vs. çekiş artıyo olsa bayırlarda normal çıkar. benzinde 3 vitesle çıktığım bayırda şuan 2 ile çıkıyorum.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
montaj sorunludur, lpg araç çekişini artırır normlde.

sıralı sistemde olsa lpg çekişi düşürür yanlışınız var bir zamanlar lpgçide çalışmıştım ordan biliyorum yağlama sistemini tavsiye ederim ama ne yaparsanız yapın orjinal gibi sorunsuz beklemeyin örn subablar 20 bin km yağlama sistemsiz gidecekse 40 bin gider bu sistemle ama orjinal benzinli sistemle 100 bin gider :D

not:sayılar örnek amaçlıdır gerçek veriler kullanıma ve bakıma ve arabanın türüne göre değişir

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç zafira b 1.6 105 hp 1450kg boş ağırlığı (şimdiki motorlar 115hp çıkıyor)

2 sene oldu landrenzo taktıralı. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı olmadı. Sadece 1 kere filtre değişimine gittim.Yaklaşık 32bin km yaptım.%5-%10 luk bir çekiş düşüşü mevcut.
42 litre ile yaklaşık 440-450 km gidiyor

Ayrıca tasarruf etmek için yapılan bir uygulamadan performans beklenmesini de anlamıyorum.

Son düzenleme: