Opel Astra J 1.6 115 hp edition için LPG

alpayb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daddycool bende 2011 yılında 1,6 115 beygir arabayı sıfır almıstım 2 sene garantisini bozma benzinde bin fln dediler. ama benzine dayanamadım ve prince marka + valve care sistem Lpg kiti taktırdım. ve kmde 35-40 krş yakarken simdi 15-20 arası na düştü ve simdiye kadar taktırmadıgıma cok pişmanım.
Simdi senin içinde bulunduğun durumu çok iyi tahmin edebiliyorum. Benimde gezmediğim internet sitesi aramadığım forum sitesi kalmamıstı nerdeyse LPG takma işinde uzmanlaştım o kadar yani :)
sana tavisyem hiç düşünmeden lpg taktırman ama Prince olamak şartı ile. Zaten eger sıfır Km aldığın arabayı Prince taktırırsan ithalatcı firma olan İpragaz 2 sene LPG nin geçtiği yerlerde arıza olması durumunda garantisini veriyor. hiç düşünme benim gibi pişman olma. Damdan düşenin halini damdan düşen anlar.

Ben bu LPG ile olan tartışmayı bir türlü anlayamıyorum. Opel Vectra C Elegance otomobilim var. Satın alır almaz dönüşüm yaptırdım. Bir dünya laf söylendi etrafımda... Yok değermiymiş, yok bu arabaya yazıkmış, yok araba gitmezmiş...

Bakın yaklaşık 110,000 km'dir kullanıyorum arabamı. Temmuz 2012 hesabıyla (ki bu hesap her depo dolumunda kontrol ediliyor şimdi herkes yok yanlıştır filan diyecek. Üzgünüm kesinlikle doğru) 0,22 TL / km tüketimi var.

Şimdi gelelim kaba hesaba. Bu otomobil benzinle en az 0,48 TL / km. tüketiyor. Ne kadar fark var LPG ile 0,26 TL / km.

110,000 km'de tasarruf ne kadar? 30,800 TL. Aracın şu an piyasa değeri ne kadar? 24.000 - 27.000 TL. Araç kendini bu tasarrufla amorti etmiş mi? Etmiş.
Güzeeel.

Motor yakar, kurum bağlar, gitmez, bin tane arıza çıkarır vs. diyen arkadaşlara duyurulur.

hmtdnmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 Astra J Editionum var .LPg konusunda okuduklarım kafamı karıştırdı doğrusu. Lütfn kullanıcı arkadaşlar paylaşımda bulunursa çok sevinirim...

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu LPG ile olan tartışmayı bir türlü anlayamıyorum. Opel Vectra C Elegance otomobilim var. Satın alır almaz dönüşüm yaptırdım. Bir dünya laf söylendi etrafımda... Yok değermiymiş, yok bu arabaya yazıkmış, yok araba gitmezmiş...

Bakın yaklaşık 110,000 km'dir kullanıyorum arabamı. Temmuz 2012 hesabıyla (ki bu hesap her depo dolumunda kontrol ediliyor şimdi herkes yok yanlıştır filan diyecek. Üzgünüm kesinlikle doğru) 0,22 TL / km tüketimi var.

Şimdi gelelim kaba hesaba. Bu otomobil benzinle en az 0,48 TL / km. tüketiyor. Ne kadar fark var LPG ile 0,26 TL / km.

110,000 km'de tasarruf ne kadar? 30,800 TL. Aracın şu an piyasa değeri ne kadar? 24.000 - 27.000 TL. Araç kendini bu tasarrufla amorti etmiş mi? Etmiş.
Güzeeel.

Motor yakar, kurum bağlar, gitmez, bin tane arıza çıkarır vs. diyen arkadaşlara duyurulur.

Ağzına sağlık karadüzen lpg ile sıralı sistemi ayrımı yapılmalı artık, şu lpg takıntısından kurtaralık yapılan kar ortada.

acikahve

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar , bende aranıza yeni katıldım aracım opel astra h 2012 model daha alalı bir ay oluyor 700km de şuan motoru A16XER , aslında aracı almadan önce lpg takmanın bir sorun olmayacağını biliyordum aracı alırken de bayi ye sormuştum uyumlu denmişti ama A16XER Motora Lpg Sonrası Subap Erimesi olayından bir haberdirdim açıkcası ,forumlara baktım ama taktırıpta bu erimenin olanını hiç görmedim , sanırım prins yağlama teknolojisi ile bunun önüne geçmiş ama kesin mi yoksa subapların ömrünü mü uzatmış, bu modeller için brc ve landrenzo nasıl kullananlar için, birde arac şehir içi 10lt/100km şehir dışı ise 7lt/100 yakmakta iyi bir değer mi bana biraz fazla geldi tabi kitapçıktaki değeri yakalamak zor .Kusura bakmayın eminim çoğu kişi soruştur ama ilk arabam olduğundan ve sonradan bu olayı öğrenmemden dolayı biraz üzgünüm.
cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar , bende aranıza yeni katıldım aracım opel astra h 2012 model daha alalı bir ay oluyor 700km de şuan motoru A16XER , aslında aracı almadan önce lpg takmanın bir sorun olmayacağını biliyordum aracı alırken de bayi ye sormuştum uyumlu denmişti ama A16XER Motora Lpg Sonrası Subap Erimesi olayından bir haberdirdim açıkcası ,forumlara baktım ama taktırıpta bu erimenin olanını hiç görmedim , sanırım prins yağlama teknolojisi ile bunun önüne geçmiş ama kesin mi yoksa subapların ömrünü mü uzatmış, bu modeller için brc ve landrenzo nasıl kullananlar için, birde arac şehir içi 10lt/100km şehir dışı ise 7lt/100 yakmakta iyi bir değer mi bana biraz fazla geldi tabi kitapçıktaki değeri yakalamak zor .Kusura bakmayın eminim çoğu kişi soruştur ama ilk arabam olduğundan ve sonradan bu olayı öğrenmemden dolayı biraz üzgünüm.
cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

yakıtın zamanla düşecektir ama sizinde dediğiniz gibi kitapçıktaki değerleri yakalamak imkansız
araçlar şuanda ki LPG kitlerine tam olarak uygun değil sübapları eritiyor diyorlar, zamanla bunun doğru olup olmadığını anlayacağız

Son düzenleme:

acikahve

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan lpg de yeni çıkacak teknolojiler için beklemede mi kalınmalı acaba ,keşke opel sübapları değiştirmeseydi de bu kadar insanı mağdur edip içine kurt düşürmeseydi :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Almanyada irmscher LPG A16XER için olan LPG kitlerini satışa sunmuş.. Nasıl oluyoda tüv sertifikası alıp 2 yıl garanti verebiliyolar şu subap olayı varken?

Artikeldetails: i3025010 LPG-Kit Astra J (Motor A16XER Euro 5)

3001i3017001.jpg
LPG-Kit-Euro5.jpg

Aufgrund der technischen Komplexität ist die Onlinebestellung von LPG-Anlagen nicht möglich. Bitte wenden Sie sich an einen Opel Vertragshändler oder aber an unsere LPG Hotline 07151 971 310. Opel Vertragshändler haben die Möglichkeit, die erforderlichen Bestellunterlagen im Händlerportal als PDF herunterzuladen.Geprüfter LPG-Umrüstkit mit spezifisch programmiertem Steuergerät. Bis zu 24 Monate Garantie. Einbau durch zertifizierte Partner ohne gesonderte TÜV-Abnahme.

Astra J. Für Motor A16XER. Nicht für Fahrzeuge mit Automatik. Bei Verbau einer LPG-Anlage entfällt das serienmäßige Reserverad. Es wird empfohlen ein Reifenreparaturset mitzuführen. Dieses ist im Lieferumfang NICHT enthalten.

Haben Sie Fragen?
Autogas-Hotline: 07151 971 310
Passend für: Astra J GTC | Astra J 5-türerzurückPreis: 1326,85 €
Verfügbarkeit:
ampel_rot.gif
(auf Anfrage)

Teknik karmaşıklığı nedeniyle, LPG ​​sistemleri online sipariş mümkün değildir. Bir opel satıcısı veya lpg hattımıza 07151 971 310 danışın.Opel bayileri PDF satıcı portalına gerekli sipariş formları indirmek için seçeneğiniz vardır. Belirli programlanmış kontrol ünitesi ile Sertifikalı LPG dönüşüm kiti. 24 ay garantili. Önceden teknik muayene olmadan sertifikalı iş ortakları tarafından montaj.

Astra J A16XER motor için. Otomatik şanzımanlı araçlar için değil. LPG sistemi takıldığı zaman standart stepne ortadan kaldırılır. Bir lastik tamir kiti alınması tavsiye edilir. Bu ürüne dahil değildir.

Sorularınız var mı?
Otogaz hattı: 07151 971 310
sübaplar değişiyor olabilir mi yada bizimkilerin bilmediği bişey mi yapılıyor

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 Astra J Editionum var .LPg konusunda okuduklarım kafamı karıştırdı doğrusu. Lütfn kullanıcı arkadaşlar paylaşımda bulunursa çok sevinirim...

Valla kardeşim bir önceki astra h aracımda lpg denedim (BRC), arıza lambası yakmaya başladı, cok sinir bozucu bir durum, o ışığın yandığını görünce midem bulanır oldu, sattım astra j dizel aldım , dizel al kafan rahat olsun...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
sübaplar değişiyor olabilir mi yada bizimkilerin bilmediği bişey mi yapılıyor

A serisi motorlar da LPG uyumlu ust kapak uretilmeye baslamis sadece bu sekilde duydum. ama emin oldugum seylerde var yakin zamanda EPC yi kontrol edenler bu uygun ust kapaklarin 2009 yilindan itibaren Z16XEP,Z14XEP,Z16XER icinde uretildigini gorebilirler. Resim ekliyorum...

LPG li ust kapak icin Z16XEP, Z18XE, Z16LET icinde var bu kapaklar. 3900 TL gibi bir rakam cikiyor servislerde club kart indirimi vs vs ile biraz daha asagi gelir ama bilemiyorum tabii...

Ekli dosyalar

• LPG li ust kapak.jpg
    LPG li ust kapak.jpg
    95.4 KB · Görüntüleme: 38

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A serisi motorlar da LPG uyumlu ust kapak uretilmeye baslamis sadece bu sekilde duydum. ama emin oldugum seylerde var yakin zamanda EPC yi kontrol edenler bu uygun ust kapaklarin 2009 yilindan itibaren Z16XEP,Z14XEP,Z16XER icinde uretildigini gorebilirler. Resim ekliyorum...

LPG li ust kapak icin Z16XEP, Z18XE, Z16LET icinde var bu kapaklar. 3900 TL gibi bir rakam cikiyor servislerde club kart indirimi vs vs ile biraz daha asagi gelir ama bilemiyorum tabii...

4000 lira fazla verdikten sonra dizeli vardı zaten LPG ye ne gerek var