Opel astra H kasa benzin/lpg boğulma sorunu

savaskaya09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantirik sensorunde ariza var probleminin nedeni odur muhtemelen tabi ustan trigeri dogru taktiysa. Sente ayarini kontrol ettirmende fayda,var
aracı özel servise götürdüm hayatında hiç bu sensörü değiştirdiğini hatırlamadığını söyledi. Sensör sağlam dedi. LPG de kullandığımız için subaplarda erime olabileceğini söyledi. Çelik subap takılması gerekiyormuş baya da maliyetli bir işlem. subapları değiştirecez ilk önce motorun içini halledecez sonra başka yerinde arıza varsa ona bakacaz dedi. çok kararsızım şuan ne yapmam gerekiyor.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hayatinda sensor gormediyse neye yorum yapiyomus. bizim bu ustalarin derdini anlamiyom para kazanmak icin onu yaoacaz bunu yapacaz diyo. Kardes o usta komprasyon testi yaptimi neye gore subapta skinti var diyo

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
P0340 Arızasının Belirtileri
*Motor zor çalışır veya hiç çalışmaz.
*Motor tekleme yapar.
*Motor gücü azalır.
*Arıza lambası yanar.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensorun arizali yada sente atlamistir motorun

• Beğen
Tepkiler: savaskaya09

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yanliz sente atladiydiysa dikkat et subaplarin egilir. bukez sente yuzinden subap degisimi yaptirirsin iste ayricazamanlama hatasi yuzunden krankida kirabilir

savaskaya09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensorun arizali yada sente atlamistir motorun
ilerleyen zamanda başka bir ustaya daha götürecem. bu adam hiç sensör arızasına denk gelmedim yıllardır bu işi yapıyorum dedi. direk de en pahalı yolu seçince biraz kıllandım vicdan sahibi bir ustaya denk gelebilirsek Allah'ın izniyle bakalım. Dediklerinizin üstünde duracam ilk işim sensörü ve sente ayarını yaptırmak olacak

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sente ayari bozuk aracla yol yaprsan 1 dis kurtarir 2. dise geldigin zaman subaplarini buker aracin gitmez yolda kalirsin 3 binlira masrafin olur. Aracinin once sente ayarini kontrol ettir. Eger sente ayarinda problem yoksa isin kolay sensore gelen kabloyu olctur elektirik geliyosa sensoru degitir gelmiyosa tesisata baktir kablosu kopmustur

savaskaya09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesisatında herhangi bir problem göremedi inşAllah sensördendir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bakmayla gorunmez olctumu? Karaduzen yeee gitme bi elektirikciye git kabloya,elektirik geliyomu baksin