opel astra h cdti anahtarlı arıza göstergesi

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey,
sildirmeye gitsem kesin 20 euro alacaklar bu makinayı alırım 1 defa kendim silerim,bu arada ses sistemleri üzerine uzun yıllar çalıştım Türkiyede montaj bakım elim yatkındır bu tip işlere, benim anlamadığım arabada herhangi bir ses yada performans sorunu yok zaten motoru stop edip 1-2 defa çalıştırınca servis ışığı gidiyor ama ben sürekli kapat çalıştır yapma istemiyorum..bu arada makinanın kullanımı çok kolay gibi gözüküyor.
O ürün üzerinde löschen var ama yorumlarda yazanlarda ve özellikler kisminda göremedim bakalim cevap bekliyorum..

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülent kardeşim önemli olan OBDII yani obd2 olması opeli desteklemesi aynı zamanda diğer markalar olması iyidir
mesela ucuz yollu bir marka
29 euro posta içinde dahil
http://www.ebay.de/itm/OBD-II-Scann...15427279?pt=Elektrogeräte&hash=item2329388ccf
ebay da çok var bak hangisi hoşuna gitti bilemem diyorsan buraya bana email yolla özel mesaj bakar yardımcı olurum...her defasında gidip sildirmeye para vermekten iyidir hem bulunması gerekenlerden nasıl olsa kendin uğraaşıyor anladığım kadarı ile elin yatkın hadi kolay gelsin ;)
Selim Bey, ürün üzerinde lsöchen dügmesi var ama yorumlarda ve özellikler bölümünde göremedim bakalim cevap gelmesini bekliyorum..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU siliyor zaten senin gösterdiğin marka da yazmamış...oda fena değil amazondaki 25 euro ya posta dahil diyor

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU siliyor zaten senin gösterdiğin marka da yazmamış...oda fena değil amazondaki 25 euro ya posta dahil diyor
Selim bey, buldum sorunu bugün geldi makina arıza kodlarını sildim sonra test ettim gaz fren hesabı, hata kod yoktu sonra çalıştırdım servis ışıgı yandı ve listede olan arıza kodundan 1 tanesi geldi kızdırma bujisi p0683 çıktı sanırım benim sorun bu...bütün kızdırma bujilerini değiştircem olay bitecek inşallah , iyiki almışım diognasa makinasını servise verecektim aynı parayı şimdi arabadaki çizikleri bile silerim;)) çok sağolasın verdiğiniz fikir için :) makinada nerden baksanız 20 otomobil markası kayıtlı..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi kolay gelsin,işte budur her defasında servise vereceğin arıza tespiti cebinde kalacak :) kızdırma bujilerini değişirken aman dikkat kırmayasın...

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi kolay gelsin,işte budur her defasında servise vereceğin arıza tespiti cebinde kalacak :) kızdırma bujilerini değişirken aman dikkat kırmayasın...
Selim bey haklisiniz ben hic ellemeyim isitma cubuklarina aliyim parcayi bir servis degistirsin arastirdimda biraz netten kirilma olayi bayagi varmis motor kapagi acmaya kadar gidiyormus sakat is kas yaparken göz cikartmayalim verelim parasini yapsinlar neyse....

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey ve diger arkadaslar,
birsey danisacagim aracimdaki servis lambasi p0683 bu kod numara ile sürekli yanmakta bunu isitma bujileri ile ilgili bir ariza kod numarasi oldugunu biliyorum daha önce konusmustuk, tek sormak istedigim isitma bujilerimi bu yani isitma bujisi arzali ise servis lambasi bir müddet sonra sönermi yoksa yanikmi kalir, arabayi stop ettirip calistirdiktan sonrada yanmaya devam etmekte, yada isitma ünitesi arizamidir ona göre parcayi alacagim ya isitma bujisi yada isitma ünitesi, bu arada bu servis lambasi arabayi calistirdiktan 3-5 dakka sonra yanmakta ve bir daha gitmemekte...

acil cevaplarinizi bekliyorum

extefractory

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey ve diger arkadaslar,
birsey danisacagim aracimdaki servis lambasi p0683 bu kod numara ile sürekli yanmakta bunu isitma bujileri ile ilgili bir ariza kod numarasi oldugunu biliyorum daha önce konusmustuk, tek sormak istedigim isitma bujilerimi bu yani isitma bujisi arzali ise servis lambasi bir müddet sonra sönermi yoksa yanikmi kalir, arabayi stop ettirip calistirdiktan sonrada yanmaya devam etmekte, yada isitma ünitesi arizamidir ona göre parcayi alacagim ya isitma bujisi yada isitma ünitesi, bu arada bu servis lambasi arabayi calistirdiktan 3-5 dakka sonra yanmakta ve bir daha gitmemekte...

acil cevaplarinizi bekliyorum

Bülent Bey, bu konuda bir çözüme ulaştınız mı? Aynı sorun benim Corsa'da da var maalesef.

Teşekkür ederim şimdiden.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülent Bey, bu konuda bir çözüme ulaştınız mı? Aynı sorun benim Corsa'da da var maalesef.

Teşekkür ederim şimdiden.
merhaba Ozan bey,

evet 4 adet isitma bujisinden 2 tanesi bozulmus ama 4 tane bosh marka alip hepsini degistirdim cünkü ilerde diger ikiside arizalanacak sonucta bir defa iscilik parasi verip hepsini degistirttim hemde senkron calismasi acisindan ( zaman icersinde materyal yorgunluktan isitma degerleri düsebilir mantigi ile),birde bu isi bence yetkili serviste yaptirin nedeni ise, isitma bujileri degisimi cok kolay ama bir okadarda tehlikeli cünkü zaman icersinde isitma bujisi isinmadan dolayi ic kisma kaynak olabiliyor ve cikartirken kirilip kirilan parca motor kisminda kalabiliyor bu yüzden motor kapagina acmaya kadar gidiyor bu is (1000 lira civari bildigim kadari ile ) bunu normal sanayideki tamirciye yaptirirsaniz ve böyle bir durum basiniza gelirse ihale size kalir kimse sorumlulugunu kabul etmez.. isitma bujileri tanesi 20-25 lira bosh marka sanayideki normal iscilik 20-30 lira civari yani 120-130 lira arasi toplam masraf ama 10-15 lirayada var bence kalitelisini almanizi tavsiye ederim..2 hafta kadar önce babamin arabasininkileri degistirttim fiat linea vardi serviste iscilik dahil hepsini 100 liraya degistirdiler..

http://www.opelgm.com/Opel-Corsa-C-Z13DT-Kizdirma-Bujisi-Bosch,PR-341.html

intermet fiyati biraz daha farkli dogal olarak..

extefractory

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba Ozan bey,

evet 4 adet isitma bujisinden 2 tanesi bozulmus ama 4 tane bosh marka alip hepsini degistirdim cünkü ilerde diger ikiside arizalanacak sonucta bir defa iscilik parasi verip hepsini degistirttim hemde senkron calismasi acisindan ( zaman icersinde materyal yorgunluktan isitma degerleri düsebilir mantigi ile),birde bu isi bence yetkili serviste yaptirin nedeni ise, isitma bujileri degisimi cok kolay ama bir okadarda tehlikeli cünkü zaman icersinde isitma bujisi isinmadan dolayi ic kisma kaynak olabiliyor ve cikartirken kirilip kirilan parca motor kisminda kalabiliyor bu yüzden motor kapagina acmaya kadar gidiyor bu is (1000 lira civari bildigim kadari ile ) bunu normal sanayideki tamirciye yaptirirsaniz ve böyle bir durum basiniza gelirse ihale size kalir kimse sorumlulugunu kabul etmez.. isitma bujileri tanesi 20-25 lira bosh marka sanayideki normal iscilik 20-30 lira civari yani 120-130 lira arasi toplam masraf ama 10-15 lirayada var bence kalitelisini almanizi tavsiye ederim..2 hafta kadar önce babamin arabasininkileri degistirttim fiat linea vardi serviste iscilik dahil hepsini 100 liraya degistirdiler..

http://www.opelgm.com/Opel-Corsa-C-Z13DT-Kizdirma-Bujisi-Bosch,PR-341.html

intermet fiyati biraz daha farkli dogal olarak..

Hızlı geri dönüşünüz için içten teşekkür ederim. Ben de ilk fırsatta değiştireceğim tüm bujileri, inşallah düzelir sorun. Aksi takdirde kızdırma bujisi rölesinin sorunlu olma ihtimali kalıyor ki, rölenin kendisi 200 TL civarı zaten.

İyi günler.