opel astra h cdti anahtarlı arıza göstergesi

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın teknik servis

Bugün arabayı çalıstırdıktan sonra "anahtarlı araba" olan ekrandaki arıza ışığı yandı biraz kullandım gazı hafif kökledim neyse 30 sn kadar bekledikten sonra tekrar çalıştırdım fakat bu sefer yanmadı,arabanın çalışmasında yada performansında birşey göremedim bu bu şekilde 3-4 defa oldu dizel mazot filtresinde su olabilir mi yani öyle okudum kullanma kitabında, veya kızdırma çubuklarında olabilirmi kendim değiştirebilirmiyim yada daha büyük bir sorun olabilirmi motor ,şanzuman gibi..rpm göstegesi hafif oynamalar yapıyor çok sık olmasada, eğer su ise nasıl boşaltabilirim yada nasıl değiştiririm bu mazot filtresini
yardımlarınızı bekliyorum..
Bülent

Son düzenleme:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr nin sibobu sıkışmış büyük ihtimalle temizlenmesi gerekiyor.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
gaz ve fren pedalı ile arıza kaydına bakabilirsin ama ancak arıza kodunu bulabilirsin. En net bilgiyi tech 2 cihazı söyleyecektir

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr nin sibobu sıkışmış büyük ihtimalle temizlenmesi gerekiyor.

pekala,kendim bu egr yi temizleyebilirmiyim,elim böyle işlere yatkındır,tarif edebilirmisiniz hafta sonu halledeyim hiç olmazsa.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodunu okumak için frene gaza ayağını basık tutup kontağı çevireceksin fran gazı bırakmayacaksın motoru çalıtırma konumuna değil ışıkların yanma konumu I getireceksin anahtarı km ekranında arıza kodunu gösterecektir

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodunu okumak için frene gaza ayağını basık tutup kontağı çevireceksin fran gazı bırakmayacaksın motoru çalıtırma konumuna değil ışıkların yanma konumu I getireceksin anahtarı km ekranında arıza kodunu gösterecektir
cok teskkürler aksam is dönüsü ilk isim bu olacak ve sanirim sorunun tam olarak nereden kaynaklandigini anlayabilirim belki..
acaba astra H cdti 1.3 egr temizleme ile ilgili bir bilgin varmi acaba yardimci olabilirmisin o konuda

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülent kardeşim,
sana özelden attım tarifini kolay gelsin

onurbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amzotunuzda su var ben aynı sıkıntıyı kars ilinde birebir yaşadım..görev yaptıgım araç aynı arızayı verdi.gittik sorduk mazota su katmışlar soğuk hava da da donmaya başlayınca aynı uyarıyı verdi.güvenilir benzin istasyonundan yakıt alın.hepsi bu

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amzotunuzda su var ben aynı sıkıntıyı kars ilinde birebir yaşadım..görev yaptıgım araç aynı arızayı verdi.gittik sorduk mazota su katmışlar soğuk hava da da donmaya başlayınca aynı uyarıyı verdi.güvenilir benzin istasyonundan yakıt alın.hepsi bu
mazot filtresini degistirmeyi düsünüyorum su dolmus olabilir suyun nasil bosaltildigi hakkinda bilginiz varmi filtreyi degistirmeden..