2011 Astra h HB yardım lütfen

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar ;
7. Arabamı ilk kez bir opel alarak aranıza katıldım.
Ancak bazı çözemediğim sorunlarım var.

Araç 2011 model 1.3 CDTI 146000km

Bildiğim özellikleri:
dijital klima
hız sabitleyici
far sensörü
yağmur sensörü
park sensörü
kararan dikiz aynası

1. Araçtaki hız sabitleyiciyi çalıştıramadım (5. vitese vede 80kmh hıza çıkarakta denedim.) ne ışık yanıyor göstergede nede devreye giriyor.

2. Araçta yağmur sensörünüde anlayamadım, ilk kademe otomatik oluyor sanırım ancak 2 saniyelik beleme süresiyle çalışıyor vede hiç değişmiyoz yagmur azalsa hatta dursada aynı hızda çalışıyor.

3. Otomatik far sensörü devamlı; devamlı autoda tutuyorum ancak farlar hep yanıyor iki gündür hava kapalı hava kapalı olunca söndürmüyor olabilirmi yada işlemini yapmıyormu?

4. Arka camları söför kapısından aç kapa yapıyorum ancak araba soğuk iken açılıyorlar ama kapanmıyorlar ama arkadan kendi düğmelerinden kapanıyorlar aracı yarım saat sürdükten sonra kontrol ediyorum normal çalışıyorlar.

5. Arka cam buz çözücüde çalışmıyor buharıda almıyor tuşa basınca ışığı yanıyor ama işlevini yapmıyor.

6. Aracı alırken bana enjoy plus dendi ama yaptığım araştırmalarda araç 2011 essentia comfort modeli olması gerekiyor tramer sorguda ise gelen mesajda classic cozmo yazıyor. Bu araç hangi paket ismi cismi nedir nasıl öğrenebilirim?

7. Otomatik kararan dikiz aynasının altında kırmızı bir ışık yanıyor ne anlama geliyor (suan kararttım aynayımı demek istiyor?)

8. internette gizli menü gibi videolara baktım belki ayar yerlerinden pasaif konumuna alınmıştır diye ancak hiçbir menüye giremedim. nasıl yapabilirim?

9. Araç sanki çok titreşimli gibi geldi bana bu motorlar böylemi çalışıyor hafif bir karıncalanmalı gibi, seside hafif hırıltılı gibi motorun (motor takozundan şupheleniyorum)

Acaba sigorta kutusundan bu çalışmayan özelliklerin sigortası filan atmış olabilirmi. konrol için neresine bakmalıyım?

Arkadaşlar ben aracı zaten bakım için götürecem ancak gitmeden önce ön bilgi edinmek istedim.

Eğerki bunlar bi arıza ise bunlar için istanbul avrupa yakasında götürebileceğim yer varmı?

İlginiz için şimdiden Teşekkür ederim. İyi akşamlar.

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
güle güle kullanın,

1. en az bir kere frene basmak gerekiyor,
2. sensorde hata olabilir, veya cam değişimi gibi durumlarda silikonu özenli yapılmazsa hatalı çalışabiliyor, yan sanayi camda düzgün çalışmayabiliyor.
6. tramerdeki bilgi daha sağlıklı sanki fakat ruhsatta da yazması lazım
7. arkadaki aracın farlarına göre kararıyor ayna, altındaki ışık bende sarıyla ve turuncu arası bir tonda ve hava karardığında yanıyor.

benim bildiklerim bu kadar :)

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
güle güle kullanın,

1. en az bir kere frene basmak gerekiyor,
2. sensorde hata olabilir, veya cam değişimi gibi durumlarda silikonu özenli yapılmazsa hatalı çalışabiliyor, yan sanayi camda düzgün çalışmayabiliyor.
6. tramerdeki bilgi daha sağlıklı sanki fakat ruhsatta da yazması lazım
7. arkadaki aracın farlarına göre kararıyor ayna, altındaki ışık bende sarıyla ve turuncu arası bir tonda ve hava karardığında yanıyor.

benim bildiklerim bu kadar :)

öncelikle saolasın cevapların için.

şu hız sabitlemeyi daha detaylı anlatırmısın adım adım olayı yaşar gibi :)
sattığım 208 dede vardı devamlı kullandığım özellik ancak bundakini bi türlü açamadık düğmeye basmaktan düğme kırılacak:)

ruhsattada astra hb clasic 1.3 yazıyor sadece

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Guncel

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
rica ederim, benimki corsa sinyal kollarımız farklı olduğundan ayrıntılı anlatamıyorum, ama sistem ve işleyiş olarak aynı olduğunu hatırlıyorum, en az 30 km hız, ve öncesinde en az bir kere fren kullanmış olmak. Bendeki ileri tık yapınca sabitliyor, geri tık yapınca son hafızadaki hıza alıyor, düğme var bir adet o da devreden çıkarıyor, debriyaj veya frene basıldığında da devreden çıkıyor, aynı zamanda ileri tık 2km hızlandırıyor, geri tık 2 km yavaşlatıyor. Gaz pedalına bastığında hızlanıyor, çektiğinde sabitlediğin hıza geri dönüyor

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1- frene basman lazım önce sonra tuşlardan herhangi birine bassan da aktif olur. ışık yandıktan sonra gazdan ayağını çekebilirsin. ışık yanana kadar da tuşa basılı tut.
2- senin yağmur sensörü saniye ayarlı fasılalıya ayarlanmıştır. o ayar olayı kitapçıkta var onu bilgisayarına indir ve detaylı oku. orada ne yapman gerektiği yazar.
3-arabanı tamamen ışık olan biryere götür orada da yanarsa sıkıntı var demektir. benim aracım da 2012 yanması için havanın baya kapalı olması lazım. ön cam değişmişse sensörde de sıkıntı olabilir..
4-kilit mekanizmasının elden geçmesi gerek. yağlama yada wd40 da sorunu çözebilir elinden geliyorsa.
5- arka cam rezistansları yırtılmış yada kopmuş olabilir. Film takılıp sökülmüşse o da yapmış olabilir. bu sorunun sigortadan olduğunu sanmam çünkü o zaman tuştaki ışık da çalışmazdı.
6- aracın kesinlikle essential comfort paket :) 2011-2012 dizeller tek paket olarak geldi.
7- kırmızı değil de turuncumsu bir ışıktır o. eğer öyleyse sıkıntı yok. zaten kararan dikiz aynası her zaman aktiftir.
8-gizli menüdeki ayarlarla pek oynayamıyoruz ama servis op-com yada tech-2 cihazlarıyla bir çok ayarı güncelleyebiliyor. istersen serviste de ayarları eski hallerine getirebilirsin.
9- evet multijetler hafif sarsıntılı çalışır. özellikle kış aylarında ve bakımsız olduğunda. bakımını yaptır ve biraz km yaptıktan sonra halen çok sarsıntılı ise o zaman sıkıntı olabilir.

km gereği baskı balatanın değişmiş olması gerekir. bir de bizim araçlar zincirli. zincir sesini de duyuyor olabilirsin.zincir değişimi de yanlış bilmiyorsam 160 binde dir. hayırlı olsun Rabbim kaza bela vermesin..

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
1- frene basman lazım önce sonra tuşlardan herhangi birine bassan da aktif olur. ışık yandıktan sonra gazdan ayağını çekebilirsin. ışık yanana kadar da tuşa basılı tut.
2- senin yağmur sensörü saniye ayarlı fasılalıya ayarlanmıştır. o ayar olayı kitapçıkta var onu bilgisayarına indir ve detaylı oku. orada ne yapman gerektiği yazar.
3-arabanı tamamen ışık olan biryere götür orada da yanarsa sıkıntı var demektir. benim aracım da 2012 yanması için havanın baya kapalı olması lazım. ön cam değişmişse sensörde de sıkıntı olabilir..
4-kilit mekanizmasının elden geçmesi gerek. yağlama yada wd40 da sorunu çözebilir elinden geliyorsa.
5- arka cam rezistansları yırtılmış yada kopmuş olabilir. Film takılıp sökülmüşse o da yapmış olabilir. bu sorunun sigortadan olduğunu sanmam çünkü o zaman tuştaki ışık da çalışmazdı.
6- aracın kesinlikle essential comfort paket :) 2011-2012 dizeller tek paket olarak geldi.
7- kırmızı değil de turuncumsu bir ışıktır o. eğer öyleyse sıkıntı yok. zaten kararan dikiz aynası her zaman aktiftir.
8-gizli menüdeki ayarlarla pek oynayamıyoruz ama servis op-com yada tech-2 cihazlarıyla bir çok ayarı güncelleyebiliyor. istersen serviste de ayarları eski hallerine getirebilirsin.
9- evet multijetler hafif sarsıntılı çalışır. özellikle kış aylarında ve bakımsız olduğunda. bakımını yaptır ve biraz km yaptıktan sonra halen çok sarsıntılı ise o zaman sıkıntı olabilir.

km gereği baskı balatanın değişmiş olması gerekir. bir de bizim araçlar zincirli. zincir sesini de duyuyor olabilirsin.zincir değişimi de yanlış bilmiyorsam 160 binde dir. hayırlı olsun Rabbim kaza bela vermesin..

İlgin alakan icin saol
Bu gun bi tanidik oto elektrikciye ugrayip fikir aldim bi goz atti arabaya

Arkacam rezistansi normal dedi ama ama tusa basinca calismiyor
Far ve yagmur sensoru icinde cam degismis vede yan sanaii film kullanmislar isigi iletmiyor devamli karanlik goruyor dedi.

Hiz sabitleyici ise artik eminim bir sikinti var bazen tusa basiyoyorum aktif etmek icin anlik ekranda isik yanio hemen sonuyor ama genelde ne kadar bassam isik hic yanmiyor sansa bazen yanar gibi oluyor.

Sonuc olarak elektrikci tech2 isminde bir programa baglanip yeniden yukleme yapmak gerekli dedi bu denilen program icin yetkili servisemi gitsem cok maliyet cikarmi yada disarida buldugum ozel yerlere guvenebilirmiyim bu islem cok maliyetlimi.
Simdiden alakan icin teşekkür ederim.

Astrah28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgin alakan icin saol
Bu gun bi tanidik oto elektrikciye ugrayip fikir aldim bi goz atti arabaya

Arkacam rezistansi normal dedi ama ama tusa basinca calismiyor
Far ve yagmur sensoru icinde cam degismis vede yan sanaii film kullanmislar isigi iletmiyor devamli karanlik goruyor dedi.

Hiz sabitleyici ise artik eminim bir sikinti var bazen tusa basiyoyorum aktif etmek icin anlik ekranda isik yanio hemen sonuyor ama genelde ne kadar bassam isik hic yanmiyor sansa bazen yanar gibi oluyor.

Sonuc olarak elektrikci tech2 isminde bir programa baglanip yeniden yukleme yapmak gerekli dedi bu denilen program icin yetkili servisemi gitsem cok maliyet cikarmi yada disarida buldugum ozel yerlere guvenebilirmiyim bu islem cok maliyetlimi.
Simdiden alakan icin teşekkür ederim.

Hız sabitleyici icin fren müsurun takılı kalıyor olabilir. Yada cruze kolu bozuk olabilir. Yada cim modülü arızalı olabilir.

Arka cam motoru çalışıyor. Ama kapı kablosunda yani tesisatta sorun olabilir. Kapıda işlem var mi.yani kaza vs

Programlama icin tech 2 de olur. Opcom cihazında olur.

Araç essentia. 2010 dan sonra tek paket geldi. Essentia ve essentia komfor paket

Sesler ve titreşim icin motor takozlarının gevseltilip ayarlanması lazim sesler büyük ölçüde kesilecektir.

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyici icin fren müsurun takılı kalıyor olabilir. Yada cruze kolu bozuk olabilir. Yada cim modülü arızalı olabilir.

Arka cam motoru çalışıyor. Ama kapı kablosunda yani tesisatta sorun olabilir. Kapıda işlem var mi.yani kaza vs

Programlama icin tech 2 de olur. Opcom cihazında olur.

Araç essentia. 2010 dan sonra tek paket geldi. Essentia ve essentia komfor paket

Sesler ve titreşim icin motor takozlarının gevseltilip ayarlanması lazim sesler büyük ölçüde kesilecektir.

Tamam saolasin artik iyi bir servis bulmaliyim dedigim bu islemler icin ist. Avrupa yakasi iyi bir yer varmi?

Adem6654

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Arabayı buralarda iyi olduğu söylenen bir opel beyincisine bıraktım arka sigorta kutusunda şüpheleniyorum dedi yarın haber edecek bana tamiratla ilgili hayırlısı bakalım.