Opel astra h 1.3 enjoy 4000 devri geçmiyor

mmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Aracım seğir halindeyken 4000 deviri geçmiyor yokuş aşağı dahi olsa hızlanmıyor ve durduğum yerdede gaza bastığımda 4000 devirden yukarı çıkmıyor istop edip çalıştırdığımds düzeliyor araç seğir halinde arıza lambası yanıp söndü arıza kodu ECN 010807 araç 1 ay içerisinde hava filtresi temilendi turbo bakımları yapıldı yedek su deposu değiştirildi ve bu arızayı daha öncede yaşadım sorun neyden olabilir ve araç uzun yokuşlarda 1-2 saniye aralıkla zorlanıyor ve açılıyor gibi oluyor sanki tıkanıyor açılıyor gibi 1-2 saniye aralıkla yapıyor bu sadece yokuşlarda oluyor hangi yolu izlemeliyim ?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu map sensorune işaret ediyor, belki sensör arızalı belki de sensör emme hattında oluşan bir aksaklığı haber vererek görevini yapıyor.

Spesifik olarak bilmiyorum ama map sensoru bahsettiğiniz arızaya sebep olabilir. Kontrol ettirin dilerseniz.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tatlı tatlı hızlanırken anlık gaz kesme gibi ise bende de vardı aynı sorun

egr, boğaz kelebeği ve map sensörü temizledik. Arıza kayıtları silindi. Herşey düzeldi.

Özellikle boğaz kelebeği ve manifold girişindeki kurum hava geçişini neredeyse imkansız hale getirmişti.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hava debimetresini kontrol edin sağlamsa, selenoid valfıne gelen inçe hortumlarda hava kaçağına bakın. Kaçak yoksa valfi degistirin. map sensörünü kelebeği temizlerseniz daha iyi sonuç alırsınız. Ben selenoid valfini değiştirdim sorun çözüldü. Üstüne enjektorleri de yaptırdım dusuk devirde titreme sorunu da kalmadı.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hızlanmama sorunu 3 sebepten dolayı olur.
1-Herhangi bir sebepten dolayı boğaz kelebeği ya da hava debimetresi adaptasyon bozulur araç kendini güvenlik moduna alır.
2-Krank sensörü arızalıdır
3-Debriyaj sistemi yalama olmuştur.

dLy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var hocam.. anahtar yakıyor aynı kod arızası veriyor ve opel görünümlü 124 oluyor resmen araba gitmiyor.. Bunun üzerine çok gittim hocam emmemonifoltu temizleytim egr yi temizleytim selenoid valfini değiştim olmadı map sensörünü değiştim olmadı turboyu indirdik turbocuya bak tamiri varsa yapalım yoksa yeni turbo takalım dedim artık canıma tak etmişti turboyu indiren usta kontrol etti hiç bişey yok diyip topladı yeni turbo içinde tavsiye etmedi sorun olmadığı için turbo değiltirirsen elinde iki tane turbo olur aynı hatayı verebilir dedi çünkü sorunun turbodan olduğundan emin olamadı. Herkes bişey diyor yapa yapa sorunu haala çözemedik. En son biri wastegate dedi o parçayı da bulabilirmiz emin değilim ama çok can sıkıcı bir durum gezmediğim usta gezmediğim turbocu kalmadı. Umarım bi çözüm bulabiliriz.

Son olarak selenoid valfi yetkili bayiden aldım bu yanlış ürün olabilit dediler emin değilim doğru mı bilmiyorum bir de Map sensörünü değiştirdiğimde yeni ürünün son kodu değişik reamini atıyorım resimde elimdeki parça arabadan söktüğüm parça poşet olanda yeni arabaya taktığım parça seri numaralarına bakarsanoz yardımcı olun lütfen acaba map sensörü mü hatalı?

http://i.hizliresim.com/mozR10.jpg

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var hocam.. anahtar yakıyor aynı kod arızası veriyor ve opel görünümlü 124 oluyor resmen araba gitmiyor.. Bunun üzerine çok gittim hocam emmemonifoltu temizleytim egr yi temizleytim selenoid valfini değiştim olmadı map sensörünü değiştim olmadı turboyu indirdik turbocuya bak tamiri varsa yapalım yoksa yeni turbo takalım dedim artık canıma tak etmişti turboyu indiren usta kontrol etti hiç bişey yok diyip topladı yeni turbo içinde tavsiye etmedi sorun olmadığı için turbo değiltirirsen elinde iki tane turbo olur aynı hatayı verebilir dedi çünkü sorunun turbodan olduğundan emin olamadı. Herkes bişey diyor yapa yapa sorunu haala çözemedik. En son biri wastegate dedi o parçayı da bulabilirmiz emin değilim ama çok can sıkıcı bir durum gezmediğim usta gezmediğim turbocu kalmadı. Umarım bi çözüm bulabiliriz.

Son olarak selenoid valfi yetkili bayiden aldım bu yanlış ürün olabilit dediler emin değilim doğru mı bilmiyorum bir de Map sensörünü değiştirdiğimde yeni ürünün son kodu değişik reamini atıyorım resimde elimdeki parça arabadan söktüğüm parça poşet olanda yeni arabaya taktığım parça seri numaralarına bakarsanoz yardımcı olun lütfen acaba map sensörü mü hatalı?

http://i.hizliresim.com/mozR10.jpg
Selenoid valf arızalı ise bir kaç kez yapınca arızalı degistirin diyor. Selenoid valfe giden hortumları iyice kontrol edin muhtemelen kaçak var. Bir de Boğaz kelebeğin orda çıkışa iyi bakın oradaki valfin bir çıkışı körlenmiş oraya bakın hava almasın

dLy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın hocam dediğin yerlere baktıracam.. bir de bu map sensörünün resmini attım o doğru mu acaba son seri numarası değişik ya ablayabilir misin tipi falan rengi herşeyi aynı ama sondaki numaraya kafam takıldı

Selenoid valf arızalı ise bir kaç kez yapınca arızalı degistirin diyor. Selenoid valfe giden hortumları iyice kontrol edin muhtemelen kaçak var. Bir de Boğaz kelebeğin orda çıkışa iyi bakın oradaki valfin bir çıkışı körlenmiş oraya bakın hava almasın

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın hocam dediğin yerlere baktıracam.. bir de bu map sensörünün resmini attım o doğru mu acaba son seri numarası değişik ya ablayabilir misin tipi falan rengi herşeyi aynı ama sondaki numaraya kafam takıldı

Numara pek önemli değil parçacı zaten uyanı veriyor. Numaralar bire bir uymuyor

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Numaraları birebir uymuyorsa almayın(çünki her parçanın datasheet'i farklı) bende gecen yaz aşağı yukarı aynı arızayı yaşadım ve denemediğim map sensörü ve maf sensörü kalmadı,parçacı buda uyar abi deyip başka numaralı maf sensörünü verdi bende araçta denemeden almayacağımı söyleyip öyle aldım ama olmadı sorunu aracın üstündeki numaranın aynı maf sensörünü bulup değiştirince çözdüm.Parçacı allahtan yardımcı oldu maf ve map sensörünü denemeyi kabul etti yoksa habire parça parası verip duracaktım ayrıca araçta düzelmeyecekti.numaralar uyuşmayınca sonuç hüsran.