Opel astra h 1.3 enjoy 4000 devri geçmiyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
üst beyin olabilir

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Numaraları birebir uymuyorsa almayın(çünki her parçanın datasheet'i farklı) bende gecen yaz aşağı yukarı aynı arızayı yaşadım ve denemediğim map sensörü ve maf sensörü kalmadı,parçacı buda uyar abi deyip başka numaralı maf sensörünü verdi bende araçta denemeden almayacağımı söyleyip öyle aldım ama olmadı sorunu aracın üstündeki numaranın aynı maf sensörünü bulup değiştirince çözdüm.Parçacı allahtan yardımcı oldu maf ve map sensörünü denemeyi kabul etti yoksa habire parça parası verip duracaktım ayrıca araçta düzelmeyecekti.numaralar uyuşmayınca sonuç hüsran.

Maç sensörü nasıl bithata yapıyor. Ben selenoidi değiştirdim sitesine baktı orjinal gm farklı numara verdi. Ha daha önce lines valfi taktım o da çalıştırdı. Sadece ogrenmek amaçlı sordum.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maç sensörü nasıl bithata yapıyor. Ben selenoidi değiştirdim sitesine baktı orjinal gm farklı numara verdi. Ha daha önce lines valfi taktım o da çalıştırdı. Sadece ogrenmek amaçlı sordum.

Kerim bey merhaba valf ve selenoid gibi mekanik çalışan malzemelerin parça numarası farklı olanları kullanabilirsiniz ama maf,map gibi sensörlerin içerisinde ayrıca elektronik devreler var ve çalışma voltajından sensor çıkış voltajlarına kadar değişiklikler gösterebiliyor.bu yüzden aynı parça numarasını kullanmak yararınıza olacaktır.