astra H

MURAT-KAYAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba,2005 astra H easytronic aracım var landirenzo marka lpg takılı araç 149.000 km de.20.000 km dir de ben kullanıyorum.Aldığımızdan beri araçta;

1- 1.viteste tekleme ve yığılma var gaza basınca aşırı ivmeleniyo fakat gazdan kesince birden yığılıyor

2- 2.vitesten 1.vitese düşürünce yığılma var

bu arada aracı tiptronic kullanıyorum daha az sarsıntılı olduğu için,eğer vites geçişlerini araca bırakırsam aşırı derecede sarsıntılı oluyor

3-sabah çalıştırdım aracı (bazen uzun marşlarda çalışıyor araç) 1-2 dakika ısınsın diye bekliyorum sonra gaza basınca motordan kütür kütür sesler geliyor ve araç gitmiyor 5 bilemedin 7km/h de kalıyor ve sarsmaya başlıyor 3-5 saniye bu devam ediyor sonra geçiyor bu

4-bendemi sıkıntı var yoksa frenlerdemi bilmiyorum ama araç bazen kafasına göre yavaşlıyor sanki

5- 60-70 beygir araçların 2. hatta 3.viteste çıktığı yokuşlarda kalkmıyor araç mutlaka 1.vitese almam gerekiyor hatta çoğu dik yokuşta çift ayak (frene basılı tutup gaza basıyorum) kaldırıyorum aracı

6-şaka gibi ama 0-100km/h ı yaklaşık 17saniye ....

yarın akşam araçtaki arıza kodlarını da konuya edit olarak yazıcam

şimdiden teşekkür ederim

Kaan bey merhaba ,
Bundan önceki aracım 2005 easytronik astra h idi. LPG takdırdım bahsettiğiniz sorunların çoğunu bende yaşadığım.Bende yığılma kalkmama gibi problemler yoktu fakat lpg takıldıktan sonra teklemeler olmaya başladı bobin değiştirdim, tekleme gitti. fakat sonrasında arıza ışığı yakmaya başladı problem olmamasına rağmen.. kısacası lpg işi USTA BİR MONTAJCILIK gerektiriyor, taki bu araçlarda lpg şahsım kullanan biri olarak pek tavsiye etmem. arıza olmamasına rağmen o arıza ışığının yanması mide bulandırıcı bir durum. Sonuç olarak araca lpg takılcaksa işçiliği iyi olan bir yer seçilmeli , tamamen montaj sonrası arızalar meydana gelmektedir.
syg.

kaan yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre bey,dediğiniz gibi lpg yi bitirdim ve hiç bi sıkıntı yaşamadım ilk çalıştırmada sizin dediğiniz problem var arabada o zaman fakat araçtaki lpg sistemi hemen lpg ye geçilmesine izin vermiyor araç çalışır çalışmaz,40 derece sıcaklığa ulaşınca otomatik olarak lpg ye geçiş yapıyor.bu yüzden halen anlam veremedim dediğiniz sistemin aynısının benzin kısmında sıkıntı olabilir diye düşünüyorum,şöyleki lpg enjektörü nasıl var ise benzin enjektörüde vardır diye düz mantık düşünüyorum yani onda sorun olduğunu düşünüyorum fakat motordan anlamadığım için size bırakıyorum tekrar yorumu

ismail bey,aracı ocakta değiştiricem bu sebeplerden dolayı o yüzden ekleme-çıkartma yaparak masraf yapmıcam bu yüzden,ama şimdiki sıkıntılarını gidermek istiyorum fakat serviste 1.850tl net tamir ücreti talep ettiler düşünüyorum halen,eğer yaptırırsam ve bu sorun devam ettirirse dediklerinizi de yaptırırım tabikide

tolga bey,artık yeni kasaların görünüşü yani içi,dışı hatta motor sesi bile daha hoş olduğu için kuzeninizin H kasa almasına çok üzüldüm fakat hayırlı olsun kazasız belasız kullanır inşallah

caner bey,araçtaki lpg sistemi araç çalışır çalışmaz lpg geçmesine izin vermiyor ancak motor 40 derece sıcaklığa ulaşınca kendisi lpg ye geçmesine izin veriyor,aracın gaz ayarını yaklaşık 5 defa yaptırdım fakat yazılım konusunu hiç açmadım ustalar da bana açmadı bilmediğim için,bunuda denicem.

murat bey,dediğiniz gibi çok iyi bir ustalık gerektiriyor fakat ben ankarada opis de taktırdım lpg yi (yetkili servis) babam çok istedi lpg taktıralım az yakar diye fakat bir türlü açıklayamadım,günde 50 km yol yaptıgımı haftada 150 yerine 100 tl verip lpg nin olası sıkıntılarıni göze almak hiç karlı bir iş degil dedim fakat anlamamakta ısrar etti sonuç olarak bunlar meydana geldi

ayrıca araç dün 145 le giderken(lpg de) üst üste 4 kere bütün ışıkları yaktı kadranlar 0 a indi 1-2 saniye sonra kendine geldi ama yaşadığım korkuyu kelimelerle anlatamam..sağa çekip durdum araç devri ayarlayamaz oldu sürekli 200-1300 arasında gitti geldi(göz kararı söylüyorum devirleri) benzine aldım yavaşça düzeldi ve 800 e sabitledi tekrar ama lpg ye alır almaz sorun devam etti 1 gün sonra düzeldi ve hiç bişey olmamış gibi devam etti...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lpg dediğin doğrusu ama senin aracında o doğru yok. Cepten yazıyorum kısaca kusura bakmayın, aracınızdaki lpg enjektörleri kaçırıyor. Aracı park edince lpg sızmaya devam üstüne sabah benzini yollayınca silindire fazla yakıttan tekliyor. Çok basitçe sorun bu. Diğer elektrik sorunun ise lpg tesisatı yanlış çekilmiş olabilir. İyi bir lpg ustasına durumu anlatın. Aracınızı ışık yakmaz, sorunsuz hale getirir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu tüm ışıklar yanma olayı, gevşemiş kutup başından olabilir, başıma geldi benimde...

kaan yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre bey yardımlarınız için teşekkür ederim kısa zamanda iyi bir lpg ustasına bunları anlatıcağım

ismail bey,cok korkutucu bir durum Allah korusun kötü bişey de gelebilir insanın başına

araçtakı arıza kodları ışık hızıyla geçti,hiç birini anlayamadım telefonla video çekip yavaşlattığım halde okuyamadım,bir ustaya götürüp tech2 cihazından öğrenicem kodları kısa zamanda