opel astra g yakıt dolum sorunu

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar aracımı aldığımdan beri yakıt dolumu sorunu var benzini adam en az şekilde doldururken bile tabanca atıyor depoyu doldurmak 20 dakkamızı alıyor, bazen yarıdayken adam kovalıyor :D tamirciye gittim bütün havalandırma yerlerine baktım sorun olmadığı saptandı demin benzin alacaktım dolumu zorlaştı yine bu sefer dışarı ya atmaya başladı sanki benzin depoya doluyor oradan biri dışarı üflüyor gibi bildiğin hava dışarı atıyor benzin kapagını açınca ses felan yok hava yapma konusu gibi tamirci dolum hortumunu tıkalıdır değiştirelim dedi, söküp baktıgımız da hortumlan su boşalttık su sorunsuz akıyordu klavuz felan soktuk geçiyor :( sorun sizce neyden kaynaklanıyordur ?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Dolum kanalında birşey yoksa
Depo havalandırma kanalını kontrol et.

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayn sorun benim vectrada da var.Pompacı havalandırmadandır dedi.Bende lpg li araç olduğu için ayda 20 tl benzin alıyorum baktırmadım.

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakılmadık hortum boru kalmadı valla arkadaşta ekstra hava yeri açalım dedi :D yapacak bişi yok tamirci bile çözemedi durumu herşey normal diyor bakalım yeni havalandırma yeri açınca nasıl olacak demek istediğim deponun üstünteki havalandırma yerinden t hortum çekerek birtane daha açacaz daha fazla bilgisi olan başına gelipte düzelten varmı acaba ?

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler ustam hava kanalı yetersiz kalıyor olabilir ekstradan bir hava yeri açalım dedi yani hava emiş yerinde t ekle yeni bir tane daha havalandırma gibi, benzin üsten dökülünce deponunun üstünden hava çıkacak şekilde ama korkum kaş yapayım derken gözden olma :) ustalar saolsun sesimiz çıkmadıkca sökmedikleri yeri koymadılar :D depodaki şamandıra yerinden oynasa benzin göstergesinde sorun olurmu şüpem depoya doğru kaymaya başladıda haftaya birde onu söküp temizleyelim bakalım işallah sorun çözülürde artık rahat ederim başka bilgisi olan arkadaş varsa lütfen söyleyebilirmi.:sulanma:

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmDAaaaTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Beyler aracın deposunu söktük temizledik kanalları kontrol ettik herşey 10 numara :D tamirciye ben hemen 5 dakkaya fulletip geliyom karşıdaki petrolden dedim 20 dakka sonra tamirci yanıma geldi daha dolmadımı diye :maden: yedek depo doluncaya kadar pompaya o kadar az basıldıki (atıp duruyor) yedek dolunca yine en az basıldığında bile 15 saniyede bir atıyor hatta dolmaya yakın havayla birlikte arada köpürerek dışarı fırlatıyor 50 litre benzinin 5 litresiyle arabanın jantlarını temizledim diyebiliriz :maden: gerçekten profesyonel birisi yardım edebilirmi yoksa ben tamirciyi - pompacıda beni dövecek :mad::mad::mad:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun tank havalandırma ventilinde...ventil bozuk değişecek

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Havalandırma ventilinde oldugunu sanmıyorum. çünkü ventil herzaman çalışmıyor zaten sadece buharlaştırma kanalında yeterli benzin buharı oldugunda açıp motora gönderiyor.
Bence sorun depo dolum bogazında, depoda basınç oluştuğunda deponun havasını alan havalandırma kanalına yol veren basınçla çalışan sibobu var.
Alttan havalandırma hortumunu boşa çıkart Depoya dolum yerinden depoya hava bas.
Basınç olunca ventilin açılıp havalandırma borusuna havayı vermesi gerek.
Hava veriyomu bak. belki sıkışmıştır. komprösör basıncıyla depoyu biraz şişirsen açar.
5 numaralı parçanın altındaki havalandırma hortumunun çıktığı kareye benzer parça, alta mavi okla da gösterdim.
Deponu deldirme. yazın buharlaşma ile depodaki benzin uçar.

213424.jpg

attachment.php

Ekli dosyalar

• astra g depo.jpg
    astra g depo.jpg
    16.5 KB · Görüntüleme: 271

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz Bye, Arkadaş tamamen temizletmiş düzelmemiş sorun ya bu ventilde yada(aktivkarbon filitresinde) yani davlumbaz arasında olan yuvarlak siyah kutu galiba astrada orda oluyor
LET_motronic.JPG