Opel astra g silkeleme tekleme sorunu

muhsnsaygn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizde de mi hem benzinde hem LPG'de yapıyor?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
evet her ikisinde de var,gaz sistemini tankı hariç hortumlarina kadar yeniledim,yine aynı,opel servisinde oksijen sensoru dediler,özel opel servisinde beyin dediler,beyin tamirati yapan bi yere goturdum beyinde bisey yok bunun dedi.

Seyhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araraçta son zamanlar hem lpgde hemde benzinde silkeleme sorunu var lpgde boguyor 2.5 deviri geçince açıyor ama tekleme silkeleme yapıyor bazı forumlarda okuduğum kadarıyla gaz kelebeği diyen var bazılarında lpgci sorunu çözmüş bu sorunu nasıl çözebilirim izmirde yaşıyorum nereye götürebilirim ustası lazım benzinde tekleme yapıyor ama lpg de olduğu gibi değil nadir lpgde çok artmaya başladı sorun ne olabilir bilen yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim cok zorlandığında motor arıza yanıyor

Not: birde rampa assagi yağ kokusu geliyor ustaya anlattım araç yoktu anlattığım kadarıyla motor bitik olabilir dedi öyle de olabilirmi?

Seyhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iyi günler. Aranıza yeni katıldım. Aracım opel astra G kasa 2004 elegance modeli. Aynı sorun bende var. Ustalar sorunu manifolt kelebeği diyor banada. Siz sorunu çözebildiniz mi? Cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

konder

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar aradan baya zaman geçmiş son mesaj yazılalı.konuyu hortlatayım dedim. 1 ve 2. özellikle 2. viteste aynı problem var bendede, 20 km ile gidiyorum sabit gazla gitmezsem başlıyor silkelemeye gazı verip devirlenince düzeliyor.aracım benzinli 2000 CD hiç tüp takılmamış.3 ay önce oksijen sensörü,ateşleme bobini, bujiler değişti fakat her zaman olmasada silkeleme yapıyor gerçekten sinir bozucu bir durum sorunlarınız çözüldüyse ne yapmak gerekli?

maximusti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yokuş aşağı inerken yağ kokmasının nedeni, motorun yanma odasına yağ giriyor ve o koku olduğu gibi kabine doluyor.
benim aracımda da ciddi şekilde koku problemi vardı, geçen hafta motor komple rekfiyeye girdi, şu an koku sorunum kalmadı.
uzun yol yaptım, bir kaç kezde silkeleme yaptı ama lpg den olabilme ihtimali olduğunu düşünüyorum. ama olmayabilirde.
2 yıllık deneyimlerime göre de: bu aracın rolanti dalgalanması, silkeleme sorunu çözülemiyor.