Opel astra g silkeleme tekleme sorunu

Burhan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araraçta son zamanlar hem lpgde hemde benzinde silkeleme sorunu var lpgde boguyor 2.5 deviri geçince açıyor ama tekleme silkeleme yapıyor bazı forumlarda okuduğum kadarıyla gaz kelebeği diyen var bazılarında lpgci sorunu çözmüş bu sorunu nasıl çözebilirim izmirde yaşıyorum nereye götürebilirim ustası lazım benzinde tekleme yapıyor ama lpg de olduğu gibi değil nadir lpgde çok artmaya başladı sorun ne olabilir bilen yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim cok zorlandığında motor arıza yanıyor

Not: birde rampa assagi yağ kokusu geliyor ustaya anlattım araç yoktu anlattığım kadarıyla motor bitik olabilir dedi öyle de olabilirmi?

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1- bir kaç gün lpg sistemini devre dışı bırakarak aracı tamamen benzinde tecrübe edin ve sonuçlarını paylaşın bizimle.
2- deponuz mümkünse çeyrek ve yukarısında olsun.
3- aracın buji ve bobinleri en son hangi km ve tarihte değişti, aracınız şimdi kaç km?
4- Egr, manifold temizliği yapıldı mı hiç?

Burhan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 ay önce komple bakıma girmişti depo çeyreğin altına düşürmüyorum manifold temizliği yakın bi zamanda yapılmadı araç 200 bin de suan o zamanlar işe 170 180 bin civarıydı bakımı geldi zaten aracın ama suan maddi durumdan dolayı giremedim o yüzden sordum abi bi ustaya götürüyorum o bozuk bu bozuk onu değiştiriyorum bu bozuk diyo masrafı hiç bitmedi yani bıktım artık anlayacagın,motor sıkıntı ise cıkarcam elimden yoksa değil se ona göre masraf yapicam bidaha

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
numaralandırıp sorduğum sorulara numaralandırarak açık cevap verebilirseniz daha kolay anlaşırız :)

1- komple bakım derken ne yapıldı?
2- tekleme dediğiniz sorun, misfire yani ateşleme kaçırmadır. buji buji kablosu ve bobin bahsettiğiniz komple bakımda yenilendi galiba öyle mi?
3- tekleme-silkeleme egr'den de yapar, allah bilir o aracın emme hattı hiç temizlenmemiştir. egr-manifold-kelebek-valf temizliği iyi gelebilir.
4- aracın motoru sıkıntılı değil de bozuldukça masraf eden bir anlayışa sahip olduğumuz için millet olarak, başımız dertten kurtulmuyor. aracı satacak olursanız müşteri olana söyleyecek misiniz bu sıkıntıları? kaldı ki satsanız bile yeni alacağınız aracın ne durumda olduğunu kestirebilecek misiniz?5- Aracı muhakkak opel ustasına götürün. Yanlış parçadan dolayı başı ağrıyan çok arkadaşımız oldu, geçen birinde buji bile yanlış takılmış, teklemeden şikayetçiydi, opel servisine gitmiş değiştirmiş, düzelmiş. yetkili servise güç yetmez eyvallah ama sanayide opel özel servisleri çok. izmirde joker opel ve ege opel var güzel olarak bildiklerim.

Şu iki yazıya da göz atın:

İkinci El Bakım Rehberi -1 (İyileştirme)
İkinci El Bakım Rehberi -2 (Periyodik Bakımlar)

Son düzenleme:

Burhan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya abi şöyle soyleyim
1 komple bakım dedigim motor bakımı olarak girdi
2 bobini değil ama bujileri değişti
3 dediginiz gibi temizlik yapılmadı
4 söyleyecem abi zaten araca bindiğinde anlar zaten çok fazla silkeliyor
5 teşekkür ederim ilgilendiğin için abi usta çok var gitcek olduktan sonra ama gerçek şu ki hepsi usta değil benim gördüğüm bu yanlış düsünüyosam affola ama üçkağıtçı çok var sanayide dediğin yerlere bakıcam teşekkürler

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şimdilik ilk bakacağınız şey buji kablosu-bobin-egr temizliği.
bahsettiğim servislere gidebilirsiniz, sonucunu bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Burhan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam abi sağol tekrardan

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Rica ederim. Dediğim gibi sonucunu bekliyoruz :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sizde de mi hem benzinde hem LPG'de yapıyor?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi