Opel ASTRA F Havalandırma deliklerinden beyaz duman geliyor

brs5391

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
Aracım Opel ASTRA F 95 model. Havalandırma deliklerinden beyaz duman geliyor. gelen duman kokusuz. Sıcak yada soğuk hava ve içeri-dışarı farketmiyor. Araç biraz ısındıktan sonra gelmeye başlıyor. koku olmadığı için egzos dumanı değil daha önce yaşayan varmı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın suyunu kontrol edin bakalım eksilme var mı? Diğer bir konu da aracın ön ızgaranın tıkalı olup olmadığını kontrol edin. O bölümde tıkanma olması durumun da içeri su alır oda içeri buhar olarak döner.

brs5391

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın suyunu kontrol edin bakalım eksilme var mı? Diğer bir konu da aracın ön ızgaranın tıkalı olup olmadığını kontrol edin. O bölümde tıkanma olması durumun da içeri su alır oda içeri buhar olarak döner.

Su eksilmesini bazen gaz beyninden yapıyor borulardan bazen kaçırıyor. su eksiltiyorsa petek delik olabilir diye mi düşünüyorsunuz ?ön ızgara derken radyatördenmi bahsediyorsunuz?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Su eksilmesini bazen gaz beyninden yapıyor borulardan bazen kaçırıyor. su eksiltiyorsa petek delik olabilir diye mi düşünüyorsunuz ?ön ızgara derken radyatördenmi bahsediyorsunuz?

Ön ızgara sileceklerin olduğu kısım. O kısımdan giren su sağ ve sol taraflar da iki adet delik var oradan direk aşağı akar. Bilmem o kısmı anlata bildim mi?

brs5391

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön ızgara sileceklerin olduğu kısım. O kısımdan giren su sağ ve sol taraflar da iki adet delik var oradan direk aşağı akar. Bilmem o kısmı anlata bildim mi?

evet anladım teşekkür ederim. fan moturunun olduğu kısımdaki kapakcıkları diyorsunuz. kontrol edeceğim. peki ordan su aldıysa o suyu temizlemek için ne yapmalıyım ? peteğin olduğu bölüme mi ulaşmam gerekir ?

yardımlarınız için teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç bir yerini sökme şimdi aracın ön camın oldu yerden su dök bakalım. Aşağı çamurluğun olduğu yerden aşağı akıyor mu? eğer akmıyor su birikiyor ise o kanallar tıkalı demektir. Genel de bu durum aracın ağaç altına filan park edilmesinden oluyor yapraklar filan zaman içinde o kısmı tıkıyor.

brs5391

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir yerini sökme şimdi aracın ön camın oldu yerden su dök bakalım. Aşağı çamurluğun olduğu yerden aşağı akıyor mu? eğer akmıyor su birikiyor ise o kanallar tıkalı demektir. Genel de bu durum aracın ağaç altına filan park edilmesinden oluyor yapraklar filan zaman içinde o kısmı tıkıyor.

akşam ilk işim ızgaralara bakmak olacak umarım ordandır :). ben peteğin delindiğinden şüpheleniyorum ama konduramıyorum :(