Opel Astra Classic III Ön Cam

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.. Aracımın ön camında yaklaşık 1 karışlık çatlak oluştuğunu fark ettim. Araç kaskolu. Eğer camı yetkili serviste değiştirirsem herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Cevaplarınızı bekliyorum..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.. Fakat o görüntü insanı sinir ediyor. Bu nedenle camı değiştirmek istiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum..

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirin ama kaskoya hasar kaydı olarak geçer.benim ortada olduğundan problem yok..bazı yerlerde tamir ediyorlar ama pek bilmiyorum.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay kadar önce aynı model aracın camını değiştim, naçizane bildiklerimi aktarayım.

Kaskoların kendi anlaşmalı oldukları cam servisleri oluyor. Sizi oraya yönlendirip kaskonuz bozulmadan (poliçeye göre değişibiliyor bu) ve fark ödemeden senede 1 sefer değişme sunuyorlar.
Ama yetkili servise giderseniz, yine poliçeye göre değişecek şekilde bir fark ödüyorsunuz. Orjinal GM camla, kaskonun karşıladığı camı belirli bir oranını. Aşağı yukarı 150-200 TL olabiliyor.

Tavsiyem, kesinlikle yetkilii servise gidin ve orjinal GM camla değişim yapın.
Çünkü bizim araçlarda da bulunan yağmur sensörü camın üzerine monteli ve bir jeli oluyor. Eğer düzgün sökülmezse veya takılmazsa yağmur sensöründe sorun yaşarsınız.
ORjinal camda, camın üzerindeki jelle beraber komple set geliyor ve direk takılıyor.

Ben taktırdıktan sonra İstanbul'da 2-3 gün süren karlı hava olmuştu. Araç kardan adam oldu, hiçbir sızıntı vs. olmadı sonrasında.
Zaten yetkili serviste yapılacak işlem garantili olacak. Sorun yaşarsanız, muhatabınız var.

Ne kadar fark çıkacağını öğrenmek için yetkili servisin hasar bölümüne gidin, onlar hesaplayın söylerler. Biraz da pazarlık yapın mutlaka.
Ben başka kaporta hasarı için bıraktığımda bunu da söyledim fiyat istedim. 280 lira çıkardılar, "oo çokmuş kalsın, cam kalsın diğelerini yapın" dedim.
Sonra bi daha aradılar o zaman 140 liraya yapalım dediler :)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Poliçeye göre değişir combonun sağ yolcu kapı camını yetkili serviste fark ödemeden hasar kaydı işlenmeden orjinal olarak degistirdim sadece camda çizik var diye. Bu iş sigorta poliçeniz ve sigortacınızla ilgili birazda.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay kadar önce aynı model aracın camını değiştim, naçizane bildiklerimi aktarayım.

Kaskoların kendi anlaşmalı oldukları cam servisleri oluyor. Sizi oraya yönlendirip kaskonuz bozulmadan (poliçeye göre değişibiliyor bu) ve fark ödemeden senede 1 sefer değişme sunuyorlar.

Ama yetkili servise giderseniz, yine poliçeye göre değişecek şekilde bir fark ödüyorsunuz. Orjinal GM camla, kaskonun karşıladığı camı belirli bir oranını. Aşağı yukarı 150-200 TL olabiliyor.

Tavsiyem, kesinlikle yetkilii servise gidin ve orjinal GM camla değişim yapın.

Çünkü bizim araçlarda da bulunan yağmur sensörü camın üzerine monteli ve bir jeli oluyor. Eğer düzgün sökülmezse veya takılmazsa yağmur sensöründe sorun yaşarsınız.

ORjinal camda, camın üzerindeki jelle beraber komple set geliyor ve direk takılıyor.

Ben taktırdıktan sonra İstanbul'da 2-3 gün süren karlı hava olmuştu. Araç kardan adam oldu, hiçbir sızıntı vs. olmadı sonrasında.

Zaten yetkili serviste yapılacak işlem garantili olacak. Sorun yaşarsanız, muhatabınız var.

Ne kadar fark çıkacağını öğrenmek için yetkili servisin hasar bölümüne gidin, onlar hesaplayın söylerler. Biraz da pazarlık yapın mutlaka.

Ben başka kaporta hasarı için bıraktığımda bunu da söyledim fiyat istedim. 280 lira çıkardılar, "oo çokmuş kalsın, cam kalsın diğelerini yapın" dedim.

Sonra bi daha aradılar o zaman 140 liraya yapalım dediler :)

140 mı?bedava.cam çatlak geziyorum problem yaşamadım aylardır ama bazen can sıkıyor.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Merhaba,

Durum kasko firmanıza göre değişir. Ben başımdan geçeni anlatayım size.

Astra G aracımın ön camında taş izleri olduğu için cam değişimi yaptırmak istedim, o zamanlar Anadolu Sigorta ile çalışıyordum. Poliçemde cam değişimi için yalnız anlaşmalı servisler yazıyormuş, ben de kalktım Anadolu Sigorta'nın yönlendirdiği Doraglass bayisine gittim. Bayideki arkadaş kırık olmayan camı değiştiremeyeceğini, camı kırıp gelmemi söyledi ve bana bir buji ve bir çekiç verdi :) Ben de sanayide 2 sokak ötede camı kırıp tekrar gittim ve hiç bir fark almadan camı değiştirdiler. Ancak uyarayım, kesinlikle orijinal cam kalitesinde değil. Aracın ön camının sol köşesinde şasi numarasının olduğu bir bölüm vardır, Doraglass da o bölüm yok meselea!

Ayrıca bir kez yan sanayi cam taktırırsanız bundan sonraki tüm değişimlerde yan sanayi takılıyor!

Daha sonra şimdiki aracımda (Kia ProCeed) kaskoyu AXA ya yaptırdım ve geçen yaz ön cam çatladı, AXA da yetkili serviste cam değişimi yazıyor poliçemde. Kia yetkili servisine gittim ve ön cam değişimi yaptırdım, yine hiç bir fark ödemeden.

Sözün kısası, poliçenizi iyi okuyun, eğer yetkili serviste cam değişimi yazıyorsa hiç yan sanayi ile uğraşmayın, ek ücret olmadan değiştirin, yazmıyorsa da 150 lira farkı verin yine orijinali ile değiştirin.

Son not, cam değişiminden sonra fitiller otursun diye 1 hafta kadar ıslanmaması iyi olur diyorlar. Eğer sıkıntı değilse yağmur sezonunun bitmesini bekleyin derim.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigortanızın anlaşmalı olduğu bir yetkili serviste değiştirin. Cam orjinal olsun.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal cam her zaman için iyidir. Özellikle yağmur sensörü tarzı şeyler varsa mutlaka orjinal cam taktırın derim. Yan sanayi camların yansıma oranı bazen yağmur sensörünün tam algılamamasına yada geç algılamasına neden olabiliyor.

Sigorta poliçenizi inceleyin. Hemen hemen her sigortada yılda bir kere cam değişimi ücretsiz ama bu sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu yerler için mi yoksa yetkili servisler için mi geçerli olduğu poliçenizde yazar. Yetkili servisse sıkıntı yok ama yetkili servis değilse de o zaman farkı ödeyip orjinal taktırmanızda fayda var.

Bu arada noktasal çatlakları orjinale yakın tamir ediyorlar ama şerit şeklinde ki çatlaklarda tamirden ziyade değişim daha sağlıklı.