Opel astra 1.6 dizel HB 136 beygir yorum ve rodaj süresi

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel astra 1.6 dizel HB 136 beygir yorum ve rodaj süresi

seko35 link' Alıntı:
Hayırlısı olsun. Ben aynı donanım ve paket aracın sedan modelini 2 aydır kullanıyorum.2500 km lere geldim. Rodaj için pek uğraşmadım ama çok üst devirlere de çıkmadım. Devirli kullanmaya özen gösteriyorum. Neticede yeni bir araç. 2000 devirlerde vites değiştiriyorum. Bu araçta düşük devirlerde bile çok keyif verici bir sürüş hissedebiliyorsunuz. Ben bunları önceki dizel aracımla kıyaslayarak söylüyorum. Ayrıca 95 km lerde 6. vitesi buluyor ve vites aralıkları da çok kısa. Yakıt konusunda bence cimri. Bugün 250 km yol yaptım. Ortalamada 4.9 gösterdi. Yol tutuşu, viraj kabiliyeti, sessizliği ve kullanım rahatlığı belli başlı üstün özellikleri bence. Olumsuz olarak müzik sistemi belki biraz daha iyi olabilirdi. Bir de kişisel olarak yaşadığım bir olumsuzluğu paylaşayım. Yokuş kalkış destek sistemi devredeyken yani yokuşta durduğumda kalkış esnasında motoru çok sık stop ettirdim. Zamanla buna alıştım ama keşke bu özellik olmasaydı veya devre dışı bırakılabilseydi. ևünkü geri kaymayı engelleyen sistem aracın anlık olarak ileri gitmesini de engelliyor ve kavrama zorlaşıyor. Tekrar hayırlı olsun. Ben çok arabamdan çok memnunum. Umarım siz de memnun kalırsınız...   
Ben şahsen yokuş kalkış sistemini çok severek kullanıyorum. ֖zellikle dik yokuşlarda aracın kaymayacağını bilmek, kavrama konusunda debriyaj balatalarının zarar görmeyeceğinden emin olmak güzel bir şey. Evet ama devre dışı bırakılabilmeliydi ESP gibi bunda son derece haklısınız  okkk

eray1940

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çarşamba günü aracı aldığımda ilk duygularımı deneyimlerimi sizlerle paylaşacagım. ayrıca arabanın içinde ne gibi aksesuar hediye ediliyor. birde forumda gördüğüm yapmak istdiğim bazı şeyler var kol ışıklandırması gibi bunları nerelerde nasıl yapabilirim. teşekkürler

aranızdaki samimi ve sıcak ortam içinde ayrıca teşekkür ederim :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eray1940 link' Alıntı:
çarşamba günü aracı aldığımda ilk duygularımı deneyimlerimi sizlerle paylaşacagım. ayrıca arabanın içinde ne gibi aksesuar hediye ediliyor. birde forumda gördüğüm yapmak istdiğim bazı şeyler var kol ışıklandırması gibi bunları nerelerde nasıl yapabilirim. teşekkürler

aranızdaki samimi ve sıcak ortam içinde ayrıca teşekkür ederim :)
Hediye Aksesuarı öncelikle unut, yok öyle bir dünya Opel aleminde  kahka536. Veya ben görmedim bir şey. Aracını sağ salim al, anahtarı teslim edene bahşişi vermeyi unutma, arkana bakmadan al arabanı geç git  :D. şaka bir yana hediye işi biraz sakat, pek bir şey vermiyorlar parasız. İlk duygularını, izlenimlerini, teslim alırken yaşadığın ve gözlemlediğin olayları paylaşmanı bekliyoruz güzel kardeşim.  okkk

eray1940

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamamdır abi paylaşacam . bahşiş olayını düşünmüyorum vallaha :D forumda uygun bir yere açacam ilk deneyimimi

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahşiş ben de vermedim.sözde aracı temizleyip vereceklerdi üstünkörü bir su tutmuşlar , olanca toz çamurlaşıp kapı,bagaj içlerine akmış doğru düzgün silmemişler bile. bir de eleman elinde yedek anahtarla dışarıda beni bekliyordu.hiç ses etmeden biraz da surat asarak istedim anahtarı o da bir şey diyemeden verdi.zamanında galeride çalıştığım için ben de anahtar parası alırdım ama bunlar gibi yapmazdım çoğunu pasta-cilalı bir şekilde teslim eder hakkımı da alırdım,bunlar cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorlar.
bence aracı almadan önce iyice temizlemişler mi diye kontrol edip ona göre bahşişle ilgili kararınızı verin.hayırlı olsun tekrar.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

se-r-da-r link' Alıntı:
bahşiş ben de vermedim.sözde aracı temizleyip vereceklerdi üstünkörü bir su tutmuşlar , olanca toz çamurlaşıp kapı,bagaj içlerine akmış doğru düzgün silmemişler bile. bir de eleman elinde yedek anahtarla dışarıda beni bekliyordu.hiç ses etmeden biraz da surat asarak istedim anahtarı o da bir şey diyemeden verdi.zamanında galeride çalıştığım için ben de anahtar parası alırdım ama bunlar gibi yapmazdım çoğunu pasta-cilalı bir şekilde teslim eder hakkımı da alırdım,bunlar cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorlar.
bence aracı almadan önce iyice temizlemişler mi diye kontrol edip ona göre bahşişle ilgili kararınızı verin.hayırlı olsun tekrar.
O zaman bende bi tuhaflık var saf gibi hissettim kendimi, anahtarı teslim alırken 50 TL vermiştim  012uhu

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

eray1940 link' Alıntı:
tamamdır abi paylaşacam . bahşiş olayını düşünmüyorum vallaha :D forumda uygun bir yere açacam ilk deneyimimi
Bende vermemiştim. :D

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
O zaman bende bi tuhaflık var saf gibi hissettim kendimi, anahtarı teslim alırken 50 TL vermiştim  012uhu

neyse hocam sadaka yerine deyip içinizi ferahlatın. 005hihih 14alkiss

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bayide ki kadın oturdu anlatıyordu anahtarı vermeden yok şu şu işe yarar falan filan anladım para isticeğini dedim ben anladım bastım gittim :D

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

se-r-da-r link' Alıntı:
neyse hocam sadaka yerine deyip içinizi ferahlatın. 005hihih 14alkiss
Zaten ben de o amaçla vermiştim, az sadaka çok bela defeder neticede.