Opel Astra 1.4 Classic twinport

BARAN33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen kardesim... bu aracin kasasina göre koyacaginiz motora bakar....aracin anlik yakit tüketimine bakin..alin bir 1.4 birde 1.6 hep dur kalk yapin...o anlik veri ortalamaya vuracaktir...yakint artacaktir....uzun yolda az yakacaktir lakin bakin belli hizdan 100 den sonra baslayacak az yakan arac 1.4 yine fazla yakmaya cünkü bu seferde zorlanacaktir..yokus yukari da buna en etken faktör olacaktir...bilirsiniz zayif motorlu araca fazla yükleneceksiniz ki tepeyi cikayaim..diyer taraftan güclü motor da rahatlikla cikacaktir..hizlanmalara yarim gaz ile tepki verirken ufak motorda gaza yükleneceksiniz zorlayacaksiniz hizinizi sabit kilmak icin ....is bu kadar kolay anlatabildimse....birakin su az yakar bu cok yakari fiziken ve nmantiken düsünün tecrübeleri ortaya koyun.. anlayacaksiniz neden 1.4 cok yakar

peki hocam mesela 1.4 ve 1.6 2sinin hızıda 160 dieyelim 1.4 genemi 1.6 dan fazla yakacak ?

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,4 motor düzyollarda ama şehiriçi değil 1,6 motora göre az yaktığı kesin ama siz genellikle nrede kullanıcaksınız?
alpmurat diye abiimiz var onun 1.4 twinport astrası var onla irtibata geçerseniz size yardımcı olacaktır....
ad soyad, yaşınızı belirtmeniz gerekiyor üye kurallarına göre!

Son düzenleme:

BARAN33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sag olun hocam siteye üye oldugum gibi onları hall ettim :D

Son düzenleme:

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neye göre yol tutuşu hakkında yorum istiyosun_??...tabiki yol tutuşu iyi bu araçların ama hangi arabayla kıyaslıyosun? yol tutuşu kötü bir araç olsa bu kadar tercih edilip mod yapılmazdı herhalde...ayrıca 1.4 araçla 1.6 aracın yol tutuşunun farklı olacağını sanmıyorum...bildiğim kadarıyla yol tutuşu daha çok aracın dıştan fiziki yapısı, süspansiyonları, lastik genişliği, ağırlığı, gibi unsurlarla alakalı...

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkes kendince bi yorum yapmış ama 1.6 ağır basıyor bence.ki piyasada fazla tutulmasının sebebi de bu.istersen bi anket yap.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hala 1.4 ü savunmanın bi anlamı olmadıgını düşünüyorum. gerek yakıt gerekse 2. elde 1.6 daha üstündür . Lakin ben uzun yolda 100-120 yi geçmem diyorsanız 1.4 daha az yakabilir. Ancak uzun yolda 120 yi geçiyorsanız 1.4 ün daha fazla yakacagını düşünüyorum