Opel Astra G hatchback 1.4 klima sorunu

Şrfmt

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba aracım Opel Astra G hatchback 1.4 2005 model aracımın kliması soğuk havada ve aynı zamanda motor soğuk iken devreye giriyor çalışıyor ancak hava sıcaksa motor sıcaksa devreye girmiyor bunun sebebi ne olabilir bilgisi olan var mı

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Şerif bey araç soğukken veya motor soğukken devreye girdiğini nasıl anlıyorsunuz ? Kompresör borularının soğuduğunu elle kontrol ettiniz mi ?

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba aracım Opel Astra G hatchback 1.4 2005 model aracımın kliması soğuk havada ve aynı zamanda motor soğuk iken devreye giriyor çalışıyor ancak hava sıcaksa motor sıcaksa devreye girmiyor bunun sebebi ne olabilir bilgisi olan var mı
Araç soğukken çalışan sıcakken çalışmaz diye düşünüyorum. Soğuk havada muhtemelen dışarıdaki soğuk havayı içeriye üflediği için çalışıyor gibi gelebilir. Aracı çalıştırın ve klimayı açın. Kompresör dönüyor mu ona bakarak bi kontrol edebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Şrfmt

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Şerif bey araç soğukken veya motor soğukken devreye girdiğini nasıl anlıyorsunuz ? Kompresör borularının soğuduğunu elle kontrol ettiniz mi ?
Elle kontrol etmedim ancak klima düğmesini bastığım anda motor sesi değiştiği için dikkatimi çekiyor oradan anladım yani

Şrfmt

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Araç soğukken çalışan sıcakken çalışmaz diye düşünüyorum. Soğuk havada muhtemelen dışarıdaki soğuk havayı içeriye üflediği için çalışıyor gibi gelebilir. Aracı çalıştırın ve klimayı açın. Kompresör dönüyor mu ona bakarak bi kontrol edebilir misiniz?
Kompresöre kontrol ettiğimde düğmeyi bastığım esnada klima çalışınca devreye giriyor ancak klima düğmesini bastığımda herhangi birşey yoksa devreye girmiyor ama bazen klima çalışırken kendiliğinden devreden çıkıyor