Opel aracınızın güvenliği için aldığınız önlemler

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim karşıma tesadüfen çıktı hangi araçların var bilmiyorum multimedialar büyük olduğundan ikiye bölünmüş olarak düşünün üstü kaset çalar altıda eşya gözü gibi yapmışlar ama baya oldu bunu göreli yine çıkarsa linkini eklerim bende cd30 mp3 olduğundan çok önemsemedim:) benim arka camlar orjinalden %70 karartmalı olduğundan mecburen ön iki cama ve kelebeklere 2 numara diye tabir edilen filmden yaptırdım yarısı açık yarısı koyu hiç sevmiyorum:)film camın dağılmasını önler mi normal filmlerde önlüyor ama esas güvenlik filmleri var sanırım daha kalınlar onlar daha iyi birde sokakta bırakıyorsanız kapalı yada güvenlikli bir otopark garaj yoksa sokak lambasının altı her zaman için en garantidir biz motosikletçilerin taktiğidir:)

ok. tamam o ürünü bulursam linki bekliyorum çünkü merak ettim ve satın alabilirim. peki orjinal olmayan yani sonradan yaptırılan filmler muyanede geçmiyor polisde ceza yazıyor diye duymuştum herhangi bir sıkıntı olmuyormu ve yasak değilmi şu an?

Öte yandan şu kamera sisteminden az bahsedebilirmisin markasıyla?

Birde kafaya taktığımı çift kilit olayı sonradan araca ekletilemiyor değilmi? neymiş opel sonradan can güvenliği için kaldırmışmış. daha maliyetli olduğundan kaldırmıştır kesin üstelik kitapçığında hırsız kilidi diye açıklama hatırlıyorum yani trye gelenlerinden özellik kırpıp öyle göndermişler? bu kilit olsa iyi olurdu en azından pat diye kapıyı açamazdı yani??

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ok. tamam o ürünü bulursam linki bekliyorum çünkü merak ettim ve satın alabilirim. peki orjinal olmayan yani sonradan yaptırılan filmler muyanede geçmiyor polisde ceza yazıyor diye duymuştum herhangi bir sıkıntı olmuyormu ve yasak değilmi şu an?

Öte yandan şu kamera sisteminden az bahsedebilirmisin markasıyla?

Birde kafaya taktığımı çift kilit olayı sonradan araca ekletilemiyor değilmi? neymiş opel sonradan can güvenliği için kaldırmışmış. daha maliyetli olduğundan kaldırmıştır kesin üstelik kitapçığında hırsız kilidi diye açıklama hatırlıyorum yani trye gelenlerinden özellik kırpıp öyle göndermişler? bu kilit olsa iyi olurdu en azından pat diye kapıyı açamazdı yani??

cam filmi muayeede sorun olmuyor önceden hafif kusurdu şimdi kusursuz geçiyor(en azından ben ve arkadaşlarım bu şekilde geçtik) polis herşeye ceza yazar garantisi yok ben önceki cliomda jantlar farklı diye ceza yedim 15 inç orjinal lenso jant vardı öyle büyük bişeyde değil:)

kamera sistemi bizim ev bahçeli kendi garaj var bildiğimiz güvenlik kamerası ucuzlarından aldım kapalı alan ve bahçe için bilerek anlayarak aldığım bir sistem değil o yüzden ne desem yanlış yönlendirmiş olurum benimki maksat caydırıcılık

Son düzenleme:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
En güzel önlem; aracı, eşinize ya da herhangi bir kadına vermemektir. :)

Tecrübeyle sabittir. :)

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam filmi muayenede sorun olmuyor önceden hafif kusurdu şimdi kusursuz geçiyor(en azından ben ve arkadaşlarım bu şekilde geçtik) polis herşeye ceza yazar garantisi yok ben önceki cliomda jantlar farklı diye ceza yedim 15 inç orjinal lenso jant vardı öyle büyük bişeyde değil:)

kamera sistemi bizim ev bahçeli kendi garaj var bildiğimiz güvenlik kamerası ucuzlarından aldım kapalı alan ve bahçe için bilerek anlayarak aldığım bir sistem değil o yüzden ne desem yanlış yönlendirmiş olurum benimki maksat caydırıcılık

kamera sistemini aracın içinde hırsız girerse sinyal falan gönderen profesyonel alet sanmıştım o nedenle sordum.amatör çözüm olsa iyidir :D
cam filmi muayeneden geçiyorsa trafik polisinin ceza yazma ihtimali azalır sonuçta. en azından bu da iyi bir gelişme..jant konusundada ceza yazıldığını ilk senden duydum internete çelik jant cezası diye arattım ceza falan durumları olmuş :( birisine de polis hem film var hemde jantlar çok dikkat çekiyor demiş ama filmler orjinalde olunca sonra serbest bırakıp elbet ceza yersin bi gün demiş. anlayışa bak...:(o zaman benzer mantıkta benim jantlarda orjinal olduğundan filmi sonradan yaptırabilirim heralde. ama ikisini sonradan yaptırsam ceza kesiliyor :D en iyisi filmlere ceza kesilen varmı çevremdekilerden bir soruşturayım ben. ceza kesilme ihtimalim neymiş

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tuvturk trafiğe elverişli onayı veriyor ama trafik polisi bakanlığı ve kurumu hiçe sayıp ceza kesiyor çok aşırı büyük jantlar oluyor araca göre çamurluklar açıyorlar falan onlar muayeneden geçmiyor ama 2 inçe kadar muayenede sorun olmuyor bu tarz boş işlerle uğraşmayı bırakıp ortada dolanan çalınıp tekrardan trafik tescili yapılan araçlara baksalar bence çok yaralı olur

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

janeozlem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza, dün opel corsa enjoy araç satın aldım, alarm falan takılı değil şuanda. yalnız sürücü el kitabını kurcalarken hırsızlık alarm sistemi gözüme çarptı. burda da birkaç bilgi buldum fakat tam anlayamadım. bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? araca alarm takılı değil ama bu özellik aracın kendi içinde bulunan bir özellik mi?yani ekstra bir işlem ya da birşey taktırmam gerekir mi?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alarm, kamera, bina güvenliği hırsızlık, araç yönüyle belki caydırıcı olabilir ama ben insan güvenliği olarak en önemli unsuru ilk yardım çantası ve yangın söndürücü olarak görüyorum.

Daha bu bayram yolda tutuşmaya başlayıp 2-3 aracın durarak yardım etmeye çalıştığını ama ne hikmetse hiçbirinde ne yangın söndürücü ne su olduğunu evin balkonundan gördüm. Yana yakıla biyerden hortumla su çekilerek ancak durdurulabildi. Tüv' e giderken hala birbirinden bunları emanet isteyenler var. Bence alarm, kamera öncesi bunların eksiksiz olması lazım. Allah göstermesin sakin bir yerde birşey olsa kimden emanet isteyecekler.

Son düzenleme:

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2257b7688b0a3a96d49db61cb36b3adc.jpg